mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 duben 2024 00:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 12 říjen 2009 14:46 
Offline

Registrován: 29 září 2009 10:22
Příspěvky: 28
Bydliště: Frýdek- Místek
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1.8 GL 85kW
Rok výroby: 97
Tak nemějte mi to za zlé pánové že tu opět píší. Ale chtěl bych varovat budoucí kupující aby nejásali jak koupí vůz s krásně najetými ani ne 150 tisíci za velmi příznivou cenu.

Dopátral jsem se na to díky STK razítku co je udávané v technickém průkaze a hledal na netu dané servisy mimochodem ostrava.

Po páru telefonátu jsem ho našel a skutečnost je taková 16.6. 2009 mělo nalítáno 330 tisíc!!! žádných 160 jak udával autobazar.

Takže teď mě nezbývá než jim to prostě řeknu na rovinu bud mě něco sleví nebo je nahlásím a celý jejich bazar že stahujou pěkně pořádné kilometry.

Mám důkaz jak s STK kde mi to potvrdí tak papír s Emisí

Co myslíte můžu nějak uspět stím co mám :smile:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 12 říjen 2009 15:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 15 červenec 2008 11:17
Příspěvky: 198
Bydliště: ZH
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,8 GDI 16V 92 kW (4G93)
Rok výroby: 1998
Tak ako som ti už napísal - pokiaľ si to nezistil pred kúpou tak už to nemá zmyslel ani zisťovať, len čo si budeš zbytočne nadávať čo si to kúpil. Takisto nejaké dodatočné riešenie nemá zmysel pretože nemáš šancu dokázať, kto tie kilometre stočil - či bazár alebo predchádzajúci majiteľ alebo ešte ten pred ním. Akurát riskuješ žalobu od bazáru za poškodzovanie dobrého mena...

_________________
Mitsubishi Carisma 1.8 GDI 92 kW (1998) Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 12 říjen 2009 16:38 
Offline

Registrován: 29 září 2009 10:22
Příspěvky: 28
Bydliště: Frýdek- Místek
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1.8 GL 85kW
Rok výroby: 97
Akurát riskuješ žalobu od bazáru za poškodzovanie dobrého mena...[/quote]


Dobré jméno nema nikdy žádný bazar :care: Dneska jenom všichni podvádějí v tom skvělém česku. Jak jsem byl v Kanadě tam by nikdy nikdo neřešil nějaké přetačení budíků. Tam za ty peníze co tady stojí nová škodovka mám pomalu Corvete :cool:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 12 říjen 2009 16:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 15 červenec 2008 11:17
Příspěvky: 198
Bydliště: ZH
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,8 GDI 16V 92 kW (4G93)
Rok výroby: 1998
profesor píše:
Dobré jméno nema nikdy žádný bazar :care: Dneska jenom všichni podvádějí v tom skvělém česku.

Dobre, na tom sa zhodneme. Ale keď niekde povieš/napíšeš, že ten a ten bazár stáča kilometre a nevieš to dokázať (akože nevieš, nejaký papier z STK dokazuje jedine to, že to auto malo vtedy iné kilometre a nie kto ich stočil) tak tú žalobu môžeš naozaj veľmi reálne očakávať! Z tých zmrdov bazárnickych to vystane. Preto vravím - zisťovať pred kúpou, po nej je už neskoro niečo riešiť...

_________________
Mitsubishi Carisma 1.8 GDI 92 kW (1998) Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 12 říjen 2009 21:45 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Zaslechl jsem, ze tachometr neni v Cechach povinnou vybavou vozidla, :?: , procez se jakekoli jeho "zmanipulovani" ani neresi... :twisted:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14 říjen 2009 07:57 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Nekdo tu zminil: "Hlavne, ze motor slape dobre". Copak se na aute s najetymi km opotrebovava pouze motor? Co ostatni mechanicke ale i nemechanicke casti? Co meknuti karoserie (a nemusi to byt nutne nasledek koroze), co zavesy dveri, zamky, prosezene sedacky, uvolnene zaveseni pedalu, zhorsena pruhlednost celniho skla a krycich skel svetlometu atd. atd.? Proste kdo hledi pouze na stav motoru, ten je vskutku dost mimo...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14 říjen 2009 10:16 
Offline

Registrován: 29 září 2009 10:22
Příspěvky: 28
Bydliště: Frýdek- Místek
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1.8 GL 85kW
Rok výroby: 97
Mitsi píše:
Nekdo tu zminil: "Hlavne, ze motor slape dobre". Copak se na aute s najetymi km opotrebovava pouze motor? Co ostatni mechanicke ale i nemechanicke casti? Co meknuti karoserie (a nemusi to byt nutne nasledek koroze), co zavesy dveri, zamky, prosezene sedacky, uvolnene zaveseni pedalu, zhorsena pruhlednost celniho skla a krycich skel svetlometu atd. atd.? Proste kdo hledi pouze na stav motoru, ten je vskutku dost mimo...



Ono vis spodek vypada jako by vyjel s linky. Jelikoz pedchozi majtel ho mel garazovane. Je tam kupa veci vymenena cepy manzety vyfuk. Slape na to kolik ma opravdu vyborne!!! A nezere ani 7 litru po meste. Bud mam stesti ze to tak jede nebo se budu jeste hodne divit casem. :razz:

Ostatne jsem mel Nissan Cefiro na NZ a ten mel najeto nejakych 500 a jezdil jako by mel 50 tisic :cool: JAk se rika JAPONEC JE JAPONEC :mrgreen:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14 říjen 2009 11:49 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ano, vymenit se da ladaccos (treba prave ten motor), otazkou zustava, zda to ma smysl. Ovsem evropska auta, resp.auta pro Evropu (a prave takovym vozem Carisma je), nejsou stavena "na vydrz", jako treba na prvni pohled "stejna" auta pro americky ci australsky trh (prikladem necht poslouzi Mitsubishi Galant nebo Honda Accord). To jen pro poradek. Nelze totiz srovnavat hrusky s jablky, byt vydrz Japoncu je uz davno dobre znama. Ovsem Carisma je Japonec pouze tim znakem na celni masce...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14 říjen 2009 12:33 
Offline

Registrován: 29 září 2009 10:22
Příspěvky: 28
Bydliště: Frýdek- Místek
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1.8 GL 85kW
Rok výroby: 97
Mitsi píše:
Nelze totiz srovnavat hrusky s jablky, byt vydrz Japoncu je uz davno dobre znama. Ovsem Carisma je Japonec pouze tim znakem na celni masce...



Jo to je pravda že to uz neni poctivej japoncik se vsim vsudy a ze to je evropske auto nez japonske. ALe ze zkusenosti vim ze kdyz si vemu obycejnou fabii ktera ma nalitane 200 litru tak bude na tom ohodne vice v prdel.. s motorem nez dana carisma. Z praxe vim co jsem delal ve skodovce tak tam nekdy zustaval rozum stat nad tim jak nove auto se muze tak rychle posrat.

Klasika tesneni motoru v prd. prevodovky v prd. problemy s ridici jednoutkou to byly veci na dennim poradku. Majtele techto skodovek lituju a nemluvim jen o fabiich ale take oktavky a hlavne superb to je taky kapitola sama.

Perlicka na zaver- superb co si vzpominam byl rok 2002 mel nalitane asi jenom 40 tisic a kleknul mu totalne motor. po zjisteni se ukazalo ze z vyroby nebyli vubec dotazene dily v motore hlava pisty proste tak nadmerne vule tam byli ze by jste tomu ani neverili a tim padem borec si koupil nablejskanou karu a jel na nejakou dalkouvou cestu a po spatecni ceste se nestacil divit.
Ovsem potom jak zadal nahradu skody tak mu bylo receno ze si to zrobil sam :razz:

:care: jo skodu nebrat muj nazor :care:

:cool: JAPONEC AŽ NA KONEC :cool:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15 říjen 2009 22:21 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Jo, o koncernových vozech nemá smysl se vůbec bavit. Právě koncern totiž dělá ze zákazníků největší voly a k tomu je ještě kastuje.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 16 říjen 2009 13:43 
Offline

Registrován: 29 září 2009 10:22
Příspěvky: 28
Bydliště: Frýdek- Místek
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1.8 GL 85kW
Rok výroby: 97
Mitsi píše:
Jo, o koncernových vozech nemá smysl se vůbec bavit. Právě koncern totiž dělá ze zákazníků největší voly a k tomu je ještě kastuje.


JO přesně tak :neutral:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03 prosinec 2009 21:44 
Mitsi píše:
Zaslechl jsem, ze tachometr neni v Cechach povinnou vybavou vozidla, :?: , procez se jakekoli jeho "zmanipulovani" ani neresi... :twisted:


Tachometr nepatří mezi úředně cejchovaná měřidla - argument "stáčečů" tachometrů (http://www.autotachometry.cz a další...)

Je-li důkazní materiál, požádal bych na základě znaleckého posudku o ceně vozidla (lze vyčíslit obvyklou cenu téhož vozidla s km tacho vs. km skutečné) o vrácení rozdílu ceny, kdy se jedná o neoprávněné obohacení prodávajícího.
V případě odmítnutí bych podal žalobu.
A nebál bych se toho. Mám jich pro klienty podaných několik podobných, bohužel soudy se vlečou, takže nic nemám zatím odklepnuto


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz