mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 duben 2024 16:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Potkávací světla - pojistka
PříspěvekNapsal: 16 listopad 2009 19:52 
Zdravim, mam Carisma r.v.99, odesla mi zarovka, tak jsem ji vymenil, ale porad v pravem svetle sviti jen obrysovka a dalkove svetlo. Potkaci je mrtve. Nevite, zda jsou nekde rozdelene pojistky pro potkavaci svetla na prave a leve jako u obrysovek? Nebo je to ta pojistka s oznacenim " svetlo 40A". Diky za pomoc


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Potkávací světla - pojistka
PříspěvekNapsal: 17 listopad 2009 10:07 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
40A dost těžko, tedy pokud nekoukáš pouze do pojistkové skřínky v motorovém prostoru. Vždy je totiž potřeba začínat kontrolou pojistek v interiéru, před levým kolenem řidiče: právě tam jsou slabší pojistky jednotlivých okruhů, zatímco v motorovém prostoru jsou silové pojistky napájení celých systémů.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Potkávací světla - pojistka
PříspěvekNapsal: 25 duben 2010 14:03 
Offline

Registrován: 19 únor 2010 19:10
Příspěvky: 32
Bydliště: PP
Automobil: Mitsubishi Carisma 1,8 GDI
Typ motoru: 4G93
Rok výroby: 1998
Ja mam podobny problem ............... Niekde mam asi skrat a vyráža mi poistku na osvetlenia lavej strany, ciže mi nesvieti Lava parkovacka, zadne lave svetlo obrysove a podsvietenie prístrojovej dosky..... skusal som menit poistky, ziarovky odpajat, skontrolovat ich ..... no po 4 odpalenej poistke ma to prestalo bavit a neviem co dalej, Viete mi poradit? co by to asi mohlo byt?

Je to lava strana (stretavacie, dialkove svetla idu, takziez v zadu brzdove, smerovky, spiatocky svietia)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Potkávací světla - pojistka
PříspěvekNapsal: 03 květen 2010 09:17 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
romco mal som to iste, ale davnejsie...... myslim ze som vtedy preizoloval kable za neoreginalmym radiom a bolo to OK

kolegovi to teraz robi a vsimol si ze ked mu prepali poistku tak ho "kopnu" dvere pripisuje to tomu, ale on ma oreginal radio :???:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Potkávací světla - pojistka
PříspěvekNapsal: 03 květen 2010 10:00 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
To "kopání dveří" je v případě Carismy způsobeno materiálem potahů sedaček. Strašně mne to sr.lo, až jsem objevil u Conrada "vybíječ" statické elektřiny v podobě přívěsku na klíče. Další možností je držet se při vystupování za rám dveří. S elektroinstalací vozu to nijak nesouvisí.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Potkávací světla - pojistka
PříspěvekNapsal: 04 květen 2010 00:19 
Offline

Registrován: 19 únor 2010 19:10
Příspěvky: 32
Bydliště: PP
Automobil: Mitsubishi Carisma 1,8 GDI
Typ motoru: 4G93
Rok výroby: 1998
Ale robi to radio aj vtedy ak snim nemam problem? teda aj ked mi nesvieti palubovku a obrysove svetlo v zdau a parkovacka v predu radio mi hra..... s radiom mam iba jeden problem a to ze po vypnuti kluca sa vynuluju vsetky nastavenia .... A navyse radio tram mam uz 5 meiacov a problem sa vyskitol az teraz a inac aj ked Mitsi pise ze to stym nema nic spolocne, ale aj ja som postrehol to komapie dveri az teraz ked mam problem s vybijajucou poistkou.

Skusim odpojit radio a zalozit novu poistku a skusim zapnut svetla ci to vybije poistku , ak by to bolo radio, tak sa vyhnem kontrole kablovacky :shock:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Potkávací světla - pojistka
PříspěvekNapsal: 04 květen 2010 07:07 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
na radiu mas dva plusy a zlty myslim jeta pamat a mne to tiez nezacalo hned jednoducho sa to objavilo a mohla sa ti izolacia pototo a radio mi islo ok


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Potkávací světla - pojistka
PříspěvekNapsal: 04 květen 2010 08:49 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
"Kopání od dveří" je skutečně projevem výhradně vybití elektrostatického náboje vznikajícího třením oděvu o povrch sedačky při vystupování z vozu. Z toho rovněž vyplývá, že záleží nejen na materiálu potahu sedačky, ale i na materiálu oděvu a zároveň na vlhkosti vzduchu. Japonci při výrobě vozu berou v úvahu i takovéto detaily, takže originální japonské Mitsubishi mají potahy sedaček z takového materiálu, že ke "kopání" nedochází, kdežto Evropané na to dlabou.

Jak už psal pajama, každé normální autorádio má dva plusy: permanentní a spínaný, resp. silový. K tomu někdy přistupuje ještě i třetí, a tím je podsvícení spínané okruhem vnějšího osvětlení vozidla. Permanentní slouží výhradně k napájení pamětí a silový naopak výhradně k napájení zesilovací části. Ta v žádném případě nesmí být napojena na permanentní plus! Pokud se autorádio projevuje, jak píšeš, tak ho zapojoval nějaký de.il!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Potkávací světla - pojistka
PříspěvekNapsal: 04 květen 2010 18:09 
Offline

Registrován: 19 únor 2010 19:10
Příspěvky: 32
Bydliště: PP
Automobil: Mitsubishi Carisma 1,8 GDI
Typ motoru: 4G93
Rok výroby: 1998
[quote="pajama"]romco mal som to iste, ale davnejsie...... myslim ze som vtedy preizoloval kable za neoreginalmym radiom a bolo to OK

Caw Pamaja, vizera to tak, ze mas pravdu, vybral som radio, dal novu poistku, zapol svetla a fungovalo to, potom som skusil zapojit naspat radio, a len co som ho zapol tak vyrazilo znova poistku. Tak hadam to vyrazilo to radio a nebola to len nahoda :-) Dakujem ti :lol:



Len mi nejde do hlavy, preco to nerobilo od zaciatku, vsak to radio tam mam uz 5 mesiacov a chyba sa vyskitla az teraz, neviem ci stym nahodou aj nesúvisí to vybijanie baterky co sa mi pred mesiacom na 2 tyzdne stalo, a samo to po 2 tyzdnoch prestalo. :shock:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Potkávací světla - pojistka
PříspěvekNapsal: 26 květen 2010 21:35 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
:think:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz