mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 26 duben 2024 00:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 22 prosinec 2009 20:59 
Offline

Registrován: 17 květen 2009 11:05
Příspěvky: 3
Automobil: Mitsubishi Lancer
Typ motoru: 1.6
Rok výroby: 1999
Zdravím,

rád bych zakoupil nějakou ne moc starou Carismu, ale neorientuji se toliko v cenové politice. Poradíte, zda je toto adekvátní? Nebo naveďte či nabídněte jinou:
http://autobazar.hyperinzerce.cz/mitsub ... rce2690436
Díky


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 26 prosinec 2009 21:52 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Já bych za Carismu 1,6 ty prachy nedal. Ostatně bych Carismu jako ojetinu vůbec nekupoval.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 29 prosinec 2009 12:40 
to:Mitsi -Velmi,ale velmi ostře protestuji :care: Co máš proti Carismám?Vyděl jsi snad nějakou novou?Myslel jsem si o tobě,že jsi lepší ,ale teď sis to u mně posral.
Ta moje je stará třináct let.Kupoval jsem ji jako pětiletou a stála 172tis. A čím je starší,tím je lepší!


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 29 prosinec 2009 15:21 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
No a co mám v "podpisu"? "Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi!"

A je Carisma japonské auto? A je to vůbec pravé Mitsubishi? Není! Tak co jiného bys ode mne vlastně čekal?! :wink:

Ve svých názorech totiž zůstávám konzistentní: s Carismou jsem jezdil přes 4 roky a téměř v ničem mi nepřipomínala "pravé" vozy Mitsubishi, jak je znám už od r. 1991. Proto jsem napsal, co jsem napsal, a je mi úplně jedno, co si o tom či o mně kdo myslí. Spíše mne se.e, když někdo posuzuje podle Carismy všechny vozy Mitsubishi! :mad:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 01 leden 2010 02:27 
to Mitsi:Sory...omlouvám se
Japonci vyráběli Carismu v Evropě proto,aby ušetřili na clu.A to je jistě známo.
Které studio navrhlo kastli netuším,motory japonský,zbytek je zplácanina ,made in Europe,.
Prvních pět set kusů se rozebralo a sešrotovalo,páč dělník evropský není schopen a někdy ani ochoten pracovat jako dělník japonský.
Pak japonci chtěli udělat auto,které by vymezilo díru mezi Coltem a Galanem.
Proto,a i z vlastních zkušeností považuji Carismu za povedené auto,které nevyžaduje nepřiměřené náklady na servis.
Doufám,že omluvu příjmeš,byť fandíme stejný značce,máme jiný názor.
P.S.Vše nej v roce 2010


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 01 leden 2010 15:02 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ano, shodneme se pouze na tom p.f. 2010 - a to přeji všem účastníkům fóra!

Carisma byla plodem trojstranné spolupráce nizozemské vlády (vložila původně zkrachovalou fabriku NedCar), Volva (vložilo konstrukci podvozkové plošiny nového vozu Volvo S40/Carisma) a MMC (vložila organizaci a řízení výroby, včetně technologie výrobního zařízení).

Zájmem MMC bylo samozřejmě obejít nejen celní, ale také množstevní (tedy tzv. netarifní) překážky mezin. obchodu, což bylo možné nikoli pouze montáží v Evropě (přesněji v Evropském hospodářském prostoru / EEA), ale zejména zajištěním montáže určitého procenta (a teď si nevybavuji, kolik % minimálně) dílů původem z Evropy, tj. vyráběných v EEA! Už proto jediným celkem původem z Japonska byly v Carismě výhradně motory 1,8 GDI, které byly také jako jediné kombinovány s originálními převodovkami MMC. Všechny ostatní motory byly vyráběny v Evropě, byť některé byly japonské konstrukce (stejně jako řada jiných dílů), všechny ostatní převodovky pak byly Renault! Volvo a Renault totiž spolupracovaly již dříve, při výrobě malého Volva 440/460. Jako koncového zákazníka mne pochopitelně celní a netarifní překážky obchodu nemusejí vůbec zajímat, tedy pokud zrovna nenakupuji bez daní...

Jestli by Japonci chtěli pouze vyplnit díru mezi Coltem a Galantem, stačil jim k tomu Lancer (také jsem ho měl...) a nepotřebovali Carismu.

Souhlasím s tím, že pro zákazníka zvyklého na "standradní evropský vůz" představovala Carisma svým způsobem určitý zázrak, a to jak pro svou kvalitu, vysokou míru spolehlivosti a nenáročnosti, tak i z hlediska požitku z jízdy a celkových užitných vlastností. Ostatně i Volvo S40/V40 si právě díky výrobním metodám "à la japonaise" pomohlo ke kvalitě, o níž se větším modelům značky z vlastní severské domoviny mohlo jenom zdát. Ovšem pro zákazníka zhýčkaného "originálními" produkty od MMC byla Carisma zklamáním.

Volvo časem ten původní "trojholport" opustilo a současná malá Volva se dělají na podvozku Fordu Focus a s využitím celých agregátů rovněž od Fordu (Volvo ostatně Fordu patří, alespoň zatím...). V NedCaru se dnes vyrábějí trojčata Mitsubishi Outlander/Peugeot 4007/Citroën C-Crosser, a to pro méně náročné evropské trhy, přičemž např. do Švýcarska jdou Outlandery vyráběné pouze v Japonsku. Už to samo o sobě svědčí o přiznání faktu, že "když dva dělají totéž, nemusí to být nutně totéž".

Omluvu pochopitelně přijímám i když vlastně není, za to se omlouvat. Pro své přesvědčení mám dostatek argumentů, přičemž ty principiální jsem nastínil shora. Můžeme se bavit i o detailech, např. proč byl původní MMC motor 1,8 MPI v Carismě "vylepšen" některými díly od Bosche, což poškodilo jeho spolehlivost, ale domnívám se, že je to zbytečné.

Zdar!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 06 leden 2010 15:15 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
p.f. 2010

mitsi: uplne vsetky vozidla vyrobene v japonsku maju prve pismeno vo VINe "J"
aj od hondy, mazdy, ....
kde vsade, myslim tym krajiny sa vyrabaju vozidla subaru?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 06 leden 2010 16:45 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ad "J": Ano, mělo by tomu tak být. Původ jednotlivých dílů se dá mnohdy určit podle homologační značky E13 (ČR má E8, SRN E1 atd.). Ale pozor: sice jde o japonskou autorizovanou zkušebnu dle příslušných smluv uzavřených na půdě EHK OSN, ale v posledních letech si tam nechávají řadu věcí homologovat např. Čínani...

Pokud jde o Subaru, tak některé modely se snad vyráběly (či ještě vyrábějí) v Kanadě, podrobnosti ale neznám, neboť jsem se o to nezajímal. Na rozdíl ale např. od Mitsubishi či Hondy se však do Evropy dovážely "větší" Subaru výhradně z Japonska ("menší" - bratříčci Suzuki - jsou pro změnu z Maďarska).

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 07 leden 2010 23:04 
Mitsi: Zdravím, chtěl bych se tě zeptat co si myslíš o týhle carismě: http://www.autoparas.cz/?page=hledej&kod=189
Je mi jasný,že takhle z fotek těžko něco usuzovat, jen mě zajímá tvůj názor, jestli má vůbec cenu tam jezdit...


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 08 leden 2010 00:19 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Auto bez klimy bych v dnešní době osobně určitě nekupoval. Ale pokud ti její absence nevadí, zkus se na tom otočit a usmlouvat alespoň 5 tis. Kč dolů z ceny.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 08 leden 2010 00:39 
Mitsi píše:
Auto bez klimy bych v dnešní době osobně určitě nekupoval. Ale pokud ti její absence nevadí, zkus se na tom otočit a usmlouvat alespoň 5 tis. Kč dolů z ceny.

No bez klimi se obejdu, mě jsem Galanta 92 taky bez klimy,ale zase všechny 4 okna v el. a el. šibr, takže to v létě tak hrozný nebylo.
Zajedu se na ni asi podívat, už jsem chtěl jet včera,ale když jsem tam volal povídali mi, že zrovna zalomili klíč ve dveřích takže museli čekat až jim majitel pošle náhradní :clap:


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 08 leden 2010 00:53 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Carisma má podstatně lepší aerodynamiku, než starý Galant, což však současně znamená, že s otevřenými okénky se jezdit nedá!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 08 leden 2010 15:48 
Tak jsem se na ni byl podívat a trochu mě zklamala, už když jsem ji viděl z venku,bylo jasný,že byla bořená na předek,blatníky nelícovaly,blinkr se kvedlal atd... ale nic hroznýho.
Po usednutí do carismy jsem si prvně myslel,že jsem se propadl na zem :lol: měřím 183cm ale i tak jsem byl pěkně nízko, sedák řidiče byl prosedlej skoro až k podlaze a připadal jsem si jak ve sporťáku. Vyzkoušel jsem uvnitř všechny možné páčky a hejbátka a musím říct že oproti Japonskejm Mitsu (měl jsem dva galanty 92a99) mě přišlo všechno takové vyklochtané (né zrovna kvalitní) např. chod páčky stěračů,kterej navíc při přepínání (nahoru-dolu) pohyboval aji páčkou levou na blinkry. Z fotek celkem pěkná imitace dřeva na středové konzole vypadala zblízka opravdu škaredě, byla celá popraskaná (nejspíš od slunce)
Po bezproblémovým nastartování si motor jen tak potichouču brumlal a uvnitř nebyl skoro slyšet,ale oto víc bylo slyšet takové (skřípající chrastění) nejspíš spojkové ložisko už mělo dost,ale spojka zabírala pěkně od poloviny bez problému,ale ta Renaulťácká převodovka se oproti Japonskem nedá srovnávat! Gumovej chod páky,mnohem větší síla při řazení byla potřeba,ale kvalty tam jinak padaly bez problému,prostě takové (tupé) řazení,ale to jsem asi rozmazlenej z galanta kde se všechny kvalty daly řadit malíčkem! (ale zas na druhou stranu mývaj často problémy se synchronama 1-2-3)
No nakonec jsem auto skoro vůbec neprojel,protože bylo na letních kolech a všude sníh,takže jsem si s ním spíš tak zadriftoval :smile: Auto měl před tím nějakej hnojař asi, motorovej prostor celej zajebanej od hnoje a někde ještě trčela sláma, takže po zahřátí bylo uvnitř cejtit příjemné aroma :lol:
Čekal jsem od toho trochu něco jiného i když za ty prachy se toho moc čekat nedalo.. Hledám dál a koukám ted ještě po Corollách E10 (92-96)


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 08 leden 2010 16:36 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Jsem rád, že tu konečně někdo potvrzuje mé zkušenosti a názory z porovnání Carismy a origo Mitsubishi.

Na Corollu se vykašli a hledej spíše v Lancerech nebo Mazdách 323.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 08 leden 2010 17:01 
Mitsi píše:
Jsem rád, že tu konečně někdo potvrzuje mé zkušenosti a názory z porovnání Carismy a origo Mitsubishi.

Na Corollu se vykašli a hledej spíše v Lancerech nebo Mazdách 323.


Máš osobní zkušenosti s Toyotou corollouE10?
O Mazdě 323 skoro nic nevím, taky jsem o ni uvažoval, v úvahu by pro mě byla pouze 323F 1.5.
Lancer je dobrý auto,ale mě se líbí až ty novější modely 96 vejš-sedan 1.3 či 1.6.
Corolla mě zatím příjde po všech stránkách ideální (užitnost-spotřeba-spolehlivost) motor 1.3 a 1.6 5dv.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz