mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 duben 2024 10:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 08 leden 2010 20:04 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
No, jestliže tady kritizuji Carismu, co bych tak měl říct o té Corolle? Asi tolik, že Carisma je proti ní zlaté autí!
Ilustoval bych to na následujícím přirovnání: Lancer - čerstvě upečený, křupavý, prostě vynikající rohlík; Carisma - chutný rohlík z dobré pekárny; Corolla - včerejší rohlík z Tesca.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 08 leden 2010 20:42 
Mitsi píše:
No, jestliže tady kritizuji Carismu, co bych tak měl říct o té Corolle? Asi tolik, že Carisma je proti ní zlaté autí!
Ilustoval bych to na následujícím přirovnání: Lancer - čerstvě upečený, křupavý, prostě vynikající rohlík; Carisma - chutný rohlík z dobré pekárny; Corolla - včerejší rohlík z Tesca.


Tak to teda opravdu nevím o čem mluvíš, zkus být konkrétnější, mluvím o corolle E10 modelové generaci 92-97- čistokrevnej Japonec vyrobenej v Japonsku Japoncema :wink: O tomhle autě (stejně jako o CariněE) se mluví jako o nejspolehlivějšímu autu v téhle třídě vůbec . http://www.autohit.cz/clanek/450/toyota ... _1995.html
Doma jsme měli dlouhou dobu Carinu E r.93 takže můžu potvrdit jejich naprostou nenáročnost a odolnost!


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 08 leden 2010 23:28 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
No a kde jsi v mé odpovědi četl něco o spolehlivosti? Tu jsem vůbec nezmiňoval a ani ji nepopírám, stejně jako ještě japonský původ téhle Corolly - a to na rozdíl od Cariny E, která se už vyráběla v UK! Mně jde primárně o to, že auto musí člověka něčím tzv. "chytit u srdce", zaujmout, být lepší či přinejmenším "jiné", než konkurence. A tahle Corolla je možná vysoce spolehlivá, ale řidičsky naprosto nic neříkající auto, které se nemůže rovnat ani té mnou tolik opovrhované Carismě.

Poslední "střední" Toyota pro Evropu původem z Japonska byla Carina II. Všechny Toyoty mají naprosto debilně vyřešené vedení výfuku v prostoru zadní nápravy!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 09 leden 2010 13:37 
No tak mi teda řekni včem je mazda 323 či lancer jezdecky lepší než corola???


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 09 leden 2010 15:41 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
To jsou věci na úrovni subjektivních vjemů a z nich vyplývajících preferencí, které se těžko popisují, byť je lze někdy prokázat měřením. Jenže kdo má běžně doma třeba G-akcelerometr, že?

Tak alespoň dva příklady za všechny.
- Projev motorů 1,6: Přestože Lancer měl deklarovaných 113 koní a Corolla snad dokonce 116, tak ten Lancer se při klidné jízdě projevoval jako beránek a naopak jako úplný dravec při ostré. Corolla jela tak nějak "pořád stejně" - tupě.
- Projev podvozků: Lancer držel výborně stopu v přímém směru jízdy a v zatáčkách byl dostatečně neutrální až - na limitu - mírně přetáčivý. Corolla byla vždy jen nedotáčivá, přecitlivělá na vyjeté koleje a poryvy větru, a to bez ohledu na zvolený styl jízdy. Nejmarkatnější pak byl rozdíl v chování podvozku na terénní vlně v táhlé zatáčce o velkém poloměru jeté vysokou rychlostí: pokud se řidič Lanceru nezalekl a prostě nechal auto, ať si s tím tzv. "poradí" samo, nemusel nijak korigovat směr jízdy, zatímco v Corolle to bylo nevyhnutelné.

Mazda 323 byla zase klidným, pohodovým vozem podporujícím hlavně při dálkových přesunech "výdrž" řidiče.

P.S.:
1. Vycházím z vlastních poznatků z jízdy s těmito vozy v době, kdy byly uváděny na trh, což je cca 15 let zpátky, takže prosím o pochopení - o nějakých detailech se již dnes nejsem schopen příliš bavit. Prostě mi v paměti utkvěly jisté "dojmy", které se tu snažím reprodukovat.
2. V té době jsem měl jako služební Carinu II 2.0 a občas jsem jezdil s Camry 2.2 a ani jeden z těchto vozů mne nijak neoslovil. Snad s výjimkou zřejmě ze slitiny stříbra vyrobených některých vodičů elektroinstalace v Camry... :clap:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 13 leden 2010 22:49 
Tak nakonec jsem koupil zase Galíka :clap: Bude sloužit jako dárce orgánů pro mého zadřeného 92 2.0, tohle je 89 2.0 stejné barvy,stejné výbavy,stejnýho motoru,stejný kastle bez papírů čistě na ND (plně pojizdný), budu přehazovat motor,převodovku, spojku, chladič, blatníky a dveře boční. Tak snad nakonec za pár kaček budu zase jezdit :smile:


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 13 leden 2010 23:41 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
drzim prsty


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 14 leden 2010 01:43 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Já také!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 15 leden 2010 00:47 
Děkuji, pak dám vědět jak to dopadlo... :wink:


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 30 leden 2010 15:59 
Tak motor je přehozenej a galík zas lítá jako dřív. Krásně táhne,převodovka spojka naprosto OK, ale co se mi nelíbí je jedna nepříjená vlastnost, která se přenesla z Galanta na ND na mýho a nevíme si s ní rady a to je hrubý chod motoru, větší vybrace než s původním motorem, jdou cítit ve volantu,pedálech a celkově se přenášejí do interiéru.
Silentbloky motoru jsme nechaly původní,výfuk taky, pouze svody se vyměnily s motorem (ty ale vypadaj OK)
a potom pravou poloosu s kloubem, protože se nám zdála lepší.
Zjístil jsem, že (hrubost) se znatelně zmírní při jízdě při levém rejdu (i při mírném zatočení) naopak při pravém se zase zvýší.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 30 leden 2010 16:35 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Kromě problémů v hnacích hřídelích/homokineťácích mne napadá ještě jedna věc: špatně nastavené časování rozvodů, resp. vyvažovacích hřídelí.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 30 leden 2010 18:54 
Tak rozvody jsou nové, vyvažováky sedí, byl jsem to zkusit projet na kruháči a při normálním směru (doleva) to vybruje míň, ale při protisměru (doprava) celý auto vybruje a všechno v interiéru rezonuje. Při jízdě rovně je to nejvíc cítit tak do 2,5 tis. otáček, nad 2,5 tis. se to sklidní :?: :?: :?:


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 30 leden 2010 19:08 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Čtyřválec má druhou harmonickou (rezonanci) někde na úrovni 2350 ot./min., což přesně sedí na Tvůj případ. Podle mně je tam přinejmenším jeden vyvažovák o otáčku špatně - všechny rysky se potkávají jednou za 2 otáčky motoru, takže se Ti sice mohou potkat, ale 1 otáčku mimo správnou pozici!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 04 únor 2010 09:12 
Offline

Registrován: 04 únor 2010 09:01
Příspěvky: 3
Automobil: Mitsubishi Galant
Typ motoru: 4G63 80kw
Rok výroby: 1992
Tak těma vyvažovákama to nebylo, i když jsem měl na to největší podezdření,zkoušeli jsme je všemožně nastavovat, ale pořád to bylo buď stejný, nebo horší. No a nakonec to bylo držákem spodního zadního silentbloku motoru :twisted: který se měnil zároveň s motorem z galanta n ND,kterej dostal na předek ze strany asi pěknou řachu a opíral motor více na jednu stranu,což způsobovalo ty vybrace a rezonance. Teď má galant opět krásně tichej a kultivovanej chod :clap:
Na tý fotce je vlevo můj zdravej držák a v pravo z galanta na ND,kterej je mírně ohlej na jednu stranu,ale udělá to fakt neplechu!
Příloha:
Obraz0067.jpg
Obraz0067.jpg [ 430.86 KiB | Zobrazeno 9927 krát ]


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupím Carismu
PříspěvekNapsal: 04 únor 2010 09:49 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Tak blahopřeji k úspěchu! Některé věci, zvláště pak po bouračkách, se opravdu těžko hledají.

Mohu se jen ze zvědavosti zeptat, co (jaká fatální porucha) postihlo ten Tvůj původní motor?

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz