mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 27 duben 2024 16:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: žeby rutinné problémy s trhaním?
PříspěvekNapsal: 26 prosinec 2009 11:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 26 prosinec 2009 11:10
Příspěvky: 18
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,8GDI
Rok výroby: 2000
Čaute. Mám Mitsubishi Carismu 1,8GDI, 1999 s novou maskou, kúpenú po dvoch majiteľoch z Nemecka pred rokom (11/2008), najazdené km 119 000km. Auto jazdí ako má, všetko bez problémov. Všimol som si možno len trochu slabšie brzdy, ako u ostatných áut, ale je to celkom zrovnateľné. Keď som doviezol auto, na emisnej mi povedal, že hodnoty uhlíka sú asi o 200% vyššie, ako by mali byť. Mám to teda rok, prevažne som tankoval Shell V-Power racing (vraj bezsírny benzín). To občasné trhnutie mi nevadilo, pár krát som pred kúpou jazdil na GDI Carisme 1997, takže vedel som, že to nieje vážne. Pol roka po kúpe (v lete) som si nechal vymeniť všetky kvapaliny, filtre, ale okrem palivového filtra (ktorý mi vo veľkosklade samozrejme našli a predali), no v servise mi ho nevedeli nájsť, keďže to bol servis inej značky a nechceli mi rozoberať nádrž. Klesanie otáčok pri voľnobehu som pokladal za samozrejmosť. Klesalo mi to až na nejakých 400-500ot./min.. Asi 3mesiace teraz (09/2009) som začal tankovať obyčajný N95 na Agipe. Je pravda, že sa aj ochladilo, prišli mrazy, no to trhanie sa stalo dosť intenzívne. Ak zohrejem motor, a idem trvale napr. 2500ot./min. tak mi začne potrhávať, a je to dosť nepríjemné. Sviečky som nemenil, ale asi ako prvé urobím to, len čo zoženiem tak úzky kľúč. Keď som vybral zapaľovacie moduly, na jednom chýbala tá pružinka na konci, ktorá má kontakt so sviečkou. Vymenil som ho s iným modulom, ktorý som zohnal už zo spomínanej Carismy 97. Keď som to vymenil, otáčky pri voľnobehu mi už nekolíšu, držia stále na nejakých 800-900ot./min.. Trhanie už nieje intenzívne, ale po nejakých 3km mi to stále tak nepríjemne trhne. Neviem, či je to ako písali v iných príspevkoch, tesnením, zanesením sacieho potrubia, sviečkami, kat., lambdou sondou, alebo niečím iným. No mechanik mi teraz našiel aj zhrdzavený pletenec výfukového potrubia, ktorý plánujem vymeniť, kedže mám aj obhorený blok motora. To trhanie je pocit, ako keby palivo nedochádzalo, alebo niečo blokovalo prísunu, no kedže to nemá klasický pal.filter, navrhli mi alternatívu, dať dole palivové potrubia, prefúknuť to vzduchom, vyčistiť nádrž, či sa v nej nenachádzajú nečistoty a voda. Začnem postupne a postupne tu budem informovať, lebo vidím, že pomôžu akékoľvek informácie, aj keď ich už tu možno niekto niekedy napísal.

Vďaka Vám všetkým za dosiaľ písané príspevky, mne osobne dosť pomohlo, keď som to začal čítať, lebo som sa o GDI dozvedel niečo viac, ako som doposiaľ vedel. Jedno je pravda, je to japonec, s drahými náhr. dielmi, ale ľudia si ho veľmi rýchlo obľúbia. (Kým neprídu starosti). No ja sa aj tak nechcem vzdať auta. Sadlo mi po každej stránke. Keď sadnem do iného, tak si neviem nájsť to svoje sedenie a pocit z jazdy. Možno je to len psychika. Ak by ste mali nejaké postrehy, k mojmu postupu pri riešení problému, rád si ich prečítam. Ďakujem a príjemné sviatky ešte :o)))


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26 prosinec 2009 20:56 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Na palivové potrubí, filtr a nádrž se rozhodně vykašli, pouze aplikuj nějaký prostředek do benzínu na vyčištění vstřiků + zároveň něco, co váže vodu. Vřele doporučuji výrobky značek TuneUp a Cyclo.

Pak určitě vyměň svíčky! Co a jak, to jsi se už určitě dočetl, a stěží k tomu cokoli dodávat. Zapalovací cívky kombinované s fajfkou se nejčastěji poškodí při lajdácké demontáži.

Pokud opletený vlnovec výfukového potrubí už propouští (to, že je "pouze" rezavý, ale nevadí) výfukové plyny, je třeba ho vyměnit: dokáže totiž "zblnout" lambdu/lambdy, aniž by ta/ty byla/byly vadná/vadné (Carisma po faceliftu by už měla mít dvě - jednu před a druhou za de-NOx katem).

A nezapomeň ani na výměnu vzduch. filtru!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 30 prosinec 2009 21:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 26 prosinec 2009 11:10
Příspěvky: 18
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,8GDI
Rok výroby: 2000
vymenil som sviečky, a je to oveľa lepšie. Ešte pre istotu asi pôjdem napojiť na počítač, či niečo iné nevyhodí, ale vyzerá to už byť v poriadku. Diky

Este pripajam pre info sviecky, v akom stave boli. Ci je to prilis opotrebovane, alebo nie, neviem presne posudit, kedze som len laik. Ale mali asi 42 000km (NGK).


Přílohy:
PC300943.JPG
PC300943.JPG [ 720.36 KiB | Zobrazeno 5388 krát ]
PC300941.JPG
PC300941.JPG [ 689.41 KiB | Zobrazeno 5382 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 30 prosinec 2009 21:59 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Opotřebované nevypadají, jen ten vnější izolázor jedné z nich (nebo snad dvou?) je v příšerném stavu a jiskra tudy mohla "unikat". Evidentně tam pronikala vlhkost, což je třeba řešit, jinak se situace bude brzy opakovat!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02 leden 2010 14:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 26 prosinec 2009 11:10
Příspěvky: 18
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,8GDI
Rok výroby: 2000
Dakujem za radu


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03 leden 2010 01:47 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Není zač!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz