mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 29 duben 2024 12:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 03 duben 2012 15:07 
Offline

Registrován: 31 březen 2012 14:09
Příspěvky: 8
Automobil: Mitsibishi Carisma
Typ motoru: 1.8 GDI
Rok výroby: 1997
No nesprávně nastavená klapka je sice problem, ale musí existovat správná poloha. Při posledním čištění jsem dal šroubek dle zbytku plombovací barvy a klapka dosedala (lícovala) přesně v momentě, kdy plně uzavřela otvor sání. Myslíš si Mitsi, že ono kolísání je pouze špatně nastavenou klapkou, nebo to může dělat i něco jiného (lamda, teplotní čidlo atd)?
Možná by bylo dobré napíchnout a zkontrolovat údaje od snímaču atd V ŘJ? Pokud by se to neustálilo asi by mě to znepokojovalo. Jinak pokud je to čistě polohou klapky záleží na kolikátý pokus se mi to povede dát správně :wink: . Podle toho co píšeš musí ten systém být velice citlivý a dělaný přesně "na míru". Uvidím až začnu jezdit .....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03 duben 2012 16:11 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
coke píše:
No nesprávně nastavená klapka je sice problem, ale musí existovat správná poloha.

Samozřejmě, ale já ji neznám a ani neznám nikoho, kdo by ji znal.

coke píše:
Při posledním čištění jsem dal šroubek dle zbytku plombovací barvy a klapka dosedala (lícovala) přesně v momentě, kdy plně uzavřela otvor sání. Myslíš si Mitsi, že ono kolísání je pouze špatně nastavenou klapkou, nebo to může dělat i něco jiného (lamda, teplotní čidlo atd)?

Ber to tak, že správná poloha toho šroubku určuje jenom základní informaci o poloze klapky, od které si pak ŘJ "odpichuje" všechno ostatní. Už proto se tím šroubkem neseřizují otáčky volnoběhu! A osobně si nemyslím, že problém je někde jinde. Jenže jakákoli snaha o seřízení GDI dle obvyklých a jinde osvědčených postupů selhává, jelikož GDI motor si "žije svým vlastním životem", a to i v případě, že je všechno nastaveno správně.

coke píše:
Možná by bylo dobré napíchnout a zkontrolovat údaje od snímaču atd V ŘJ?

Tohle se u motorů od MMC obvykle míjí účinkem i v případě MPI (nejčastěji je všechno zcela OK), natož GDI. Ale jinak jde o nanejvýš logicky opodstatněnou úvahu!

coke píše:
Pokud by se to neustálilo asi by mě to znepokojovalo. Jinak pokud je to čistě polohou klapky záleží na kolikátý pokus se mi to povede dát správně :wink: . Podle toho co píšeš musí ten systém být velice citlivý a dělaný přesně "na míru". Uvidím až začnu jezdit .....

Bohužel, tak tomu je. A pokud GDI "nežije" (viz ob bod výše), není v pořádku!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 duben 2012 16:36 
Offline

Registrován: 25 prosinec 2009 19:41
Příspěvky: 33
Bydliště: martin 0903964282
Automobil: carisma1,6-1,8gdi
Typ motoru: 4g92-4g93
Rok výroby: 1998
podla mojich skusenosti sa takto prejavuje regulator tlaku paliva 5MPa viac info telefon


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08 duben 2012 00:16 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Měřil jsem to napětí po "odstavení" alternátoru: neklesá pod 13,5 V, což je napětí, které si nějaký čas drží předtím dobře dobíjený akumulátor! Takže kromě jiných problémů Ti to buď špatně dobíjí anebo máš vadný akumulátor!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz