mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 29 duben 2024 13:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 03 srpen 2008 23:24 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Jen pro zajímavost: moje max. průměrná spotřeba před definitivním odpojením EGR běžně činila 14,5 l/100 km. To kvůli porovnání, co si kdo představuje pod pr.asárnou...

P.S.: S 2,4 GDI 19,6!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 04 srpen 2008 11:57 
ty blaho Mitsi, me zere Evo taky 14 a pul, ale ma ted asi 336 koni D :wink: jak ty s tim jezdis??? :shock: :shock:


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 04 srpen 2008 12:54 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Furt na doraz. 8)
Ale teď vážně: to samozřejmě není průměr, to je max. průměr. Pochopitelně existuje i min. průměr, ale nikde nebudu tvrdit, že mi 2,4 GDI bere "v průměru" 7,4l/100km, byť se mi této spotřeby jednou podařilo docílit.

P.S.: Ve všech případech se jedná o průměry (jak min., tak max.) na bázi přinejmenším 400 km - to aby se vůbec dalo hovořit o nějakém průměru.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 04 srpen 2008 15:30 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
Hmm, no tak kdybych ti dal na hrani Evo, tak by zralo odhaduji aspon 28 - 30L na sto... :D :shock: :idea:

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 04 srpen 2008 15:33 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Tak tomu klidně věř!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 10 srpen 2008 21:48 
Mitsi píše:
Tak tomu klidně věř!


Mám tu volnou postel,protekční, pro jednoho udatného "brouka Pytlíka" ze všech známých automobilistických fór... :lol:


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 10 srpen 2008 23:36 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
A která že to jsou, milý BB? :?:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 11 srpen 2008 12:52 
Offline

Registrován: 25 březen 2006 01:00
Příspěvky: 152
dr. Chocholoušek píše:
Mám tu volnou postel,protekční, pro jednoho udatného "brouka Pytlíka" ze všech známých automobilistických fór... :lol:

To je lehce mimo tema, mas neco smysluplneho ke spotrebe Mitsubishi GDI? Asi ne vid. Tak si zaloz tema v sekci Povídání u piva/..a tak různě... a az se zas budes citit menecenny a das si par piv na kuraz, tak tam neco napis.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 11 srpen 2008 14:57 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
To xor: Díky!

A pro ty, komu taková spotřeba připadá naprosto bláznivá, pár informací:

- Když s Carismou 1,8 GDI pojete po dálnici na pětku 130 km/h a dáte plný plyn, okamžitá spotřeba vyleze na nějakých téměř 19 l/100 km a tam se bude držet (tedy pokud budete stále držet plný plyn), prakticky bez ohledu na aktuální rychlost. U SW 2,4 GDI to činí cca 23,5 l/100km. Jedná se o hodnotu aktuální spotřeby odpovídající množství paliva, které daný motor dokáže spálit při zohlednění potřeb katalyzátoru na složení výfukových plynů vzhledem k množství vzduchu, který je schopen si nasát. To samozřejmě platí pouze pro atmosférický motor: u přeplňovaného benzínového motoru je tato hodnota dána nejen objemem motoru (podle mých zkušeností hodnoty max. aktuální spotřeby na nejvyšší kvalt až podezřele věrně kopírují objem toho kterého motoru), ale především stupněm jeho přeplňování. Ač EVO nemá PP, jsem přesvědčen o tom, že jeho motor je schopen v tomto režimu zblajznout nějakých 35 a více l/100 km.

- Hodnota max. aktuální spotřeby samozřejmě výrazně stoupne, pokud si podřadíte o stupeň či dokonce dva dolů (1,8 GDI umí na trojku téměř 160 km/h "tachometrových"). Už proto někteří výrobci tzv. z psychologických důvodů omezují číselnou hodnotu max. aktuální spotřeby nějakým "předprogramovaným stropem": např. u Škodovek je to 52 l/100 km (víc prostě PP nikdy neukáže), u Volva 35, u Toyoty 33,3 (nebo naopak?) atd., jiní dokonce zcela vypouštějí indikaci aktuální spotřeby z údajů zobrazovaných PP (týká se to i novějších Mitsubishi, starší uměly zobrazit max. toho, co se vůbec vešlo na display, tj. 99,9). Pokud tedy pojedete opravdu ostře, není výsledná hodnota max. průměrné spotřeby u Carismy 1,8 GDI 14,5 l/100 km vůbec neobvyklá.

- Na opačném pólu stojí hodnota min. průměrné spotřeby, tj. ta nejnižší, které lze na dostatečně dlouhé dráze (aby to mělo jakž takž vypovídací schopnost) dosáhnout. Já jsem u Carismy dokázal jet na bázi 400 km za 6,5 l/100 km.

- Podle rozpětí mezi min. a max. průměrnou spotřebou se dá usuzovat na charakter motoru: čím je toto rozpětí větší, tím je motor buď (1) "nabroušenější", nebo (2) se konstruktér snažil dosáhnout co nejnižší spotřeby, ovšem při zachování jeho praktické použitelnosti, tedy aby nebyl tzv. "úplně tupý" (takový motor vykazuje minimální rozpětí mezi oběma průměrnými spotřebami, nezávisle na stylu jízdy). Pro motor 1,8 GDI platí bod 2: když mu totiž odpojíte EGR, tak se výrazně zúží rozpětí spotřeb (min. průměr pak činí nějakých 8, zato max. průměr "jen" 11,5), aniž by to však poškodilo jeho dynamiku, resp. spíše naopak - dynamice to jedině prospěje.

- Reálná spotřeba jakéhokoli vozu s jakýmkoliv motorem se vždy pohybuje někde mezi hodnotami jeho min. a max. průměrné spotřeby, přičemž záleží na stylu jízdy, provozních podmínkách, zatížení atd. Problémem oficiálně deklarovaných údajů o spotřebách ("triáda") je především to, že jsou stanovovány na základě tzv. "simulovaných jízdních cyklů", které jsou na hony vzdáleny reálným provozním podmínkám. A od výrobce je krajně nefér, když uváděný průměr dokonce ani nezapadá do intervalu min. a max. průměrné spotřeby. Věrohodnějším údajem s vyšší vypovídací schopností ohledně spotřeby v reálném provozu jsou pak emise CO2, ale i tohle bohužel přestává platit, neboť v některých zemích je právě hodnota emisí CO2 základem pro výpočet ekologického bonusu/malusu, takže se i zde začalo silně podvádět.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 11 srpen 2008 17:15 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
jo jo, potvrzuji, co pise Mitsi, Evo umi zblajznout i tech 35l/100km, dokonce nejostrejsi seriova anglicka verze od Ralliartu Evo 8 FQ-400 (405k) umi na okruhu pry i 70l/100km...proste jim ta 55l nadrz tech 100km ani nevydrzela, no...ale zato s tim zase uhonili i Lamborghini Murcielago... :roll:
Taky potvrzuji, ze ti vyrobci pekne prehaneji, proste je k tomu nuti ekoligicke zakony, nebot CO2 je primo zavisle na spotrebe...


http://www.youtube.com/watch?v=9y6lIaGZA4w

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 11 srpen 2008 21:09 
Offline

Registrován: 11 květen 2007 16:21
Příspěvky: 20
Plně souhlasím s posledními dvěmi příspěvky . Mám osobně vyzkoušeno , že při rychlosti cca 200km/h na trati dlouhé asi 40km (dálniční úsek Mohelnice - Olomouc) se průměrná spotřeba hravě vyšplhala za hranici 15l. Údaj jsem získal jednoduchým resetem průměrné (AVG) spotřeby.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 12 srpen 2008 09:28 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
EvoMan píše:
jo jo, potvrzuji, co pise Mitsi, Evo umi zblajznout i tech 35l/100km, dokonce nejostrejsi seriova anglicka verze od Ralliartu Evo 8 FQ-400 (405k) umi na okruhu pry i 70l/100km...proste jim ta 55l nadrz tech 100km ani nevydrzela, no...ale zato s tim zase uhonili i Lamborghini Murcielago... :roll:
Taky potvrzuji, ze ti vyrobci pekne prehaneji, proste je k tomu nuti ekoligicke zakony, nebot CO2 je primo zavisle na spotrebe...


http://www.youtube.com/watch?v=9y6lIaGZA4w


Ještě k tomu odkazu: Pečlivě se zaposlouchejte do komentáře redaktora - dotyčný (jakkoli jeho i celý pořad uznávám) zřejmě konečně objevil teplou vodu! V tom smyslu, že všechny ostatní vozy musí řidič řídit, zatímco "pravému" Mitsubishi (a nemusí to být nutně zrovna EVO - ale rozhodně to není ani Carisma, ani třeba nový Colt) stačí pouze naznačit, co řidič chce, a ono si to už udělá samo. To je jedna část propastného rozdílu mezi Mitsubishi a "zbytkem světa". Ta druhá spočívá v tom, že zbytek světa se pachtí za posouváním hranice smyku, kdežto Mitsubishi se teprve za touto hranicí stává tou pravou baletkou.. Ostatně i to je z oné ukázky dobře patrné (a opět to neplatí pouze pro EVO, ale pro každé "pravé" Mitsubishi).

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 24 září 2008 02:41 
Zdravím pánové,
jako nový majitel staršího spacestara se učím jezdit s GDI. Nikdy jsem motor nepodtáčel
/Lancer 1.5 12V, Almera 1.4 16V,ta se chytla až na 4 000/. A tady kontrolka GDI ECO.
Po 2-3 dnech jsem si všiml,že odjíždím od baráku hůř než soused s fildou a kloboukem.
Uvědomil jsem si,že 12 metráků se musí rozhejbat,začal jsem mu trochu dávat a spotřeba
klesá. Pročetl jsem téměř celé forum,ale nenašel jsem thread ohledně různých benzínů.
Už jsem vyzkoušel místní CSAD garáž,Adžip 95 /lehká noha-7,4 l/,náhodné přepínání ultra-
stoich. modu kolem 2500-2700 ot.. Dnes jsem natankoval do téměř prázdné 13l Shelll 95,
po15 km celkem pravid. přepnutí modu, jiný /hrubší/ zvuk motoru a po dalších 35 km-6.5l.
Chci vyzkoušet ještě Ag98,She98,Slov95i98-více kromě no name v okolí nemám.
Takže,máte někdo odzkoušeno,co Gdi chutná nejlíp?
Díky


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 24 září 2008 09:56 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Shell V-Power 100. Ale tahle rada je Ti asi na dvě věci, neboť se v ČR nevyskytuje. A pokud by se už náhodou vyskytoval, zřejmě by to byla ze strany Shellu stejná bouda na české zákazníky, jako v případě té jeho rádoby "prémiové" nafty...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 24 září 2008 15:39 
Offline

Registrován: 19 prosinec 2007 20:51
Příspěvky: 110
Bydliště: Ustecky kraj
Automobil: Carisma
Typ motoru: 4G93 MPI
Rok výroby: 1997
Mitsi píše:
Shell V-Power 100. Ale tahle rada je Ti asi na dvě věci, neboť se v ČR nevyskytuje. A pokud by se už náhodou vyskytoval, zřejmě by to byla ze strany Shellu stejná bouda na české zákazníky, jako v případě té jeho rádoby "prémiové" nafty...


Tak tak ;)

Zkus Vervu 100 nebo Blue octans, me to na MPI jezdi o cca 0.5l nizsi spotrebu nez u 95 od kohokoli.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz