mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 29 duben 2024 10:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 03 prosinec 2008 22:34 
Zdravím, měl jsem Micinu Carismu 1.8 gdi, je to dobré auto, byl jsem s ní spokojený, spotřeba se pohybovala v průměru okolo 7,3 l kombinace ,pak mi jí nabourali, sháněl jsem to samé auto,ale nemohl jsem žádné pěkné sehnat (je jich poměrně málo) a tak jsem nakonec koupil Opel Vectra b 1.8 16v caravan z roku 2001 v bezva stavu s najetými 68000 km s motorem ecotec 1.8. Motor má shodný víkon 92 kW stejně jako Carisma. Vůz již mám rok a půl a taky max spokojenost, dokonce má lepší výbavu a nebyl ani moc drahej. Spotřeba je téměř totožná ...pouze decka rozdílu v neprospěch Opla :neutral: ,což je spíš ovlivněno hmotností vozu, nebot je Vectra Caravan cca o 150 kg těžší. Vždy jsem u obou vozů tankoval do plna a jezdím stejným stylem.(palubní počítače mají odchylky cca 2 až 4 dcl) Ecotec jde více odspoda. Oba motory jsou dobré to jo,ale nadruhou stranu nechápu v čem spočívá výhoda gdi, dle mého názoru to zas takovej průkopník není,ale to je jen moje zkušenost a názor.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 04 prosinec 2008 10:45 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ne prukopnik, ale slepa ulicka! Technologie primeho vstrikovani obecne totiz nema valneho smyslu, pokud neni kombinovana s preplnovanim. A k tomu u MMC bohuzel uz nedoslo, jelikoz ji predtim stacili byvali partneri vytunelovat...

Podobne, jako se GM/Opel pokusil vytunelovat Fiata...

P.S.: A doufam, ze onu pozadovanou podporu z verejnych zdroju nedostane!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 06 leden 2009 13:43 
Offline

Registrován: 29 září 2007 18:41
Příspěvky: 79
Automat? píše:
Docela my mě zajímala spotřeba 1.8 GDI s automatickou převodovkou.



Na dialnici, podla nalozenia a rychlosti 6.5-7.5l/100km.
Mesto 8-9.5.

Z mojich skusenosti tato kombinacia (1.8GDi a automat) neznasa niektore britske rychlostne limity: pri 30mph (48km/h) v meste sa nevie rozhodnut ci ma ist na 3. alebo na 4. a tak bud ides trochu rychlejsie a tesis sa z dobrej spotreby (~6l/100km) a riskujes pokutu alebo ides pomalsie, zdrzujes premavku a plytvas benzinom (9-10l/100km).
Pri 70mph (112km/h) na dialnici to kazdu chvilu potrebuje regenerovat katalyzator, oneskoruje zapalovanie, prepina rezimy, klesa rychlost, spotreba stupa zo 6-7 na 9-10l/100km... Tak idem radsej 75-80mph a tesim sa zo 7l/100km.
Na druhej strane to ma vo velkej oblube rychlosti 50-60mph (80-96km/h), podla teploty, terenu a nalozenia ked si to vystaci s 5-5.5l/100km.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 06 leden 2009 14:11 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
To je zajímavé, díky za info!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 01 duben 2009 14:13 
Offline

Registrován: 01 únor 2009 22:43
Příspěvky: 79
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 16V GDI
Rok výroby: 1999
Tak taky přihodim svojí zkušenost po cca 2. měsících ježdění z 90% po Praze se mi spotřeba ustálila na 8,0 l/100 km, což mě poměrně vyhovuje(Favorit žral podle kalkulačky 8,52 :wink: ) Zatim jsem zkoušel jezdit jen na carreru 95 a jednou jsem taky zkusil natankovat "žel-ví" power, spotřebu to nijak moc neovlivnilo...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 04 září 2010 22:52 
Offline

Registrován: 31 srpen 2009 10:56
Příspěvky: 9
Automobil: carisma
Typ motoru: 1,8 GDI 92 kW
Rok výroby: 1997
Me po vymene oleje a porizeni svicek Denso klesl prumer z 9 na 7,5 litru. 7,5 na natural 95...ale od doby, co do ni liju jen Vervu 95, prumerna spotreba je od 5,9 - 6,1 pri stejnem stylu jizdy(radim kolem 3tis a zbytecne to netaham)po okrskach + mesto!!!!!!!navic to jede lip uz od spodu a nezasira se klapa. proste kvalitni svicky v kombinaci s kvalitnim benzinem delaji opravdu divy.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 04 září 2010 23:09 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Vždyť jsem to vždy říkal! :wink:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 10 září 2010 16:23 
tak ja na mojom GDI som mal spotrebu 7,3 l a od kedy tankujem V-power je spotreba 6,4 l ,sviečky mám DENSO IRIDIUM


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 13 září 2010 12:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 02 duben 2010 18:01
Příspěvky: 2
Automobil: Mitsubishi Carisma 1,8 16V GDI
Typ motoru: 4G93
Rok výroby: 1997
Moja GDI na ceste do Chorvátska mala spotrebu 6,2l v priemere a po dialnici som ju miestami pustil aj na 170km/h. Keď som ju kúpil, tak som jazdil po okreskách a meste na 8,5l. Teraz keď jazdievam krátke trasy do práce tak mi to ukazuje 7,1-7,4l podľa hustoty premávky. S Carismou sa musí naučiť jazdiť, potom sa efekt na spotrebe dostaví. :wink:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 15 září 2010 12:27 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
milanes píše:
S Carismou sa musí naučiť jazdiť, potom sa efekt na spotrebe dostaví. :wink:


Bohužel za cenu za.rání sacího + výfukového traktu. A to i v případě, že je všechno jinak zcela OK.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 01 listopad 2010 14:28 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
prosim vas (vy co mate GDI) co/na co je ta umelohmotna schranka na vasich motoroch za motorom(v smere jazdy) pod sacim potrubim?
:lol: chcel som vidiet tie nedostupne sviecky ....a po chvilke hladania som uz zo zufalstva odskrutkoval krabicku pripevnenu dvoma srubami ....a bola tam :lol: :lol: este som take nevidel


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba 1.8 GDI
PříspěvekNapsal: 01 listopad 2010 16:26 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
pajama píše:
prosim vas (vy co mate GDI) co/na co je ta umelohmotna schranka na vasich motoroch za motorom(v smere jazdy) pod sacim potrubim?


Rezonanční komora. :idea:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz