mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 10 květen 2024 21:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 říjen 2006 22:25 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ono tam té "vody" ani o moc víc vlastně není... :lol:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 říjen 2006 13:26 
Offline

Registrován: 14 říjen 2006 22:32
Příspěvky: 49
Bydliště: Tvrdošín SK
V Colte možno nie, ale v Carisme je určite 6 L.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 říjen 2006 18:09 
Offline

Registrován: 14 říjen 2006 22:32
Příspěvky: 49
Bydliště: Tvrdošín SK
už ťa mám darebák :wink:


Přílohy:
1161533385_b62e2a60d698cc6bf309d31139064ae9.jpg
1161533385_b62e2a60d698cc6bf309d31139064ae9.jpg [ 0 bajtů | Zobrazeno 3960 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 říjen 2006 23:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 duben 2006 22:51
Příspěvky: 54
Bydliště: Český Těšín
Trefa to je on :D


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Laďa
PříspěvekNapsal: 06 červen 2007 10:20 
Offline

Registrován: 22 srpen 2004 09:03
Příspěvky: 20
Mitsi píše:
Žádná "druhá výpusť" tam není, ale přesto to kupodivu vyteče všechno (a neptejte se mne, jak je možné). Obdobné platí i pro "nasátí kapaliny" z nádobky: prostě to beru tak, že to takto funguje.



Ale samozřejmě, že TAM JE !!!!! Když jsi nejsi jistý,prosím nemystifikuj ostatní :(
Na bloku motoru, zepředu. Při pohledu "přes haubnu" do motorového prostoru ale není vidět.

Už před drahným časem jsem se podobných debat přestal účastnit. Bohužel, ačkoliv to vypadá že někomu pomohou, nikoliv. Vždycky se najde někdo, kdo svými "hraběcími" radami (všechno jsem opravil, je to tak a ne jinak...
:lol: ) ostatní uvede spíše v omyl. Možné následky mohou být dost drahé.

Takže k několika mýtům:

-klepání "hydroštělů" : jev naprosto běžný, neznám Carismu GDI která by neklepala. Pokud klepání ustane po zahřátí či zvýšení otáček, vůbec bych to neřešil. Takto mi auto cvaká už 138 000 km a ještě chvíli cvakat bude. :D

- spotřeba : od 5,5 do 8,5, ve městě klidně i 9, v zimě na krátké městské trasy klidně desítka.
Při rychlé dálniční jízdě je kumšt dostat se k 9 l.
Většinou kolem 7,5 okresky.
Na trase Brno-střed - Praha Vršovice ujeté za 1 h 25 min před zavedením bodového systému spotřeba 7,8 l /100.

-oleje: cokoliv 10 W-40 lépe 5W40 API SG nebo SL, žádné "lehkoběžné" 0W30 a pod. Osobně momentálně 10 W40 Q8 (550 Kč/4 l) , 5W40 je lepší ale zrovna nebyl na krámě.
Měnit nejpozději po 15 tis. lépe 10 - 12 (to už je černý jak bota)
Filtr koupíte kdekoliv od stovky nahoru, je stejný pro benzín 1,6, pro Lancer, pro benzínový Galant...Doporučuju dražší Purflux, není podmínkou .
Převodovka- pokud tam olej je, řadí to lehce a bez problémů, tak ho tam nechte.

-chladící kapalina : měním co 4-5 let za modrou (zatím měněna 1 x, letos půjde znovu).

- klima - kontrolována a plněna (včetně vyvakuování atd.atd.) poprvé po 8 letech provozu minulý týden, původní náplně už byla cca 1 /3)
Rozdíl nyní nevídaný.

Takže asi tak. Já se zase někdy (třeba za rok) ukážu.... :lol:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 červen 2007 11:32 
Offline

Registrován: 29 září 2006 07:36
Příspěvky: 56
Bydliště: Frýdlant n.O
Škoda, že se nechceš, (jak sám naznačuješ s dobrými znalostmi Carismy 1.8 GDI) podělit s ostatníma. Já mám zrovna takové vozidlo a přiznám se, že každá informace, kterou tady někdo napíše na jakékoli téma týkající se tohoto auta je pro mne zajímavá. Jen si ji vždy sám přehodnotím, jestli tá informace má logiku, nebo ne. Myslím, že tady nikdo nechce radit druhým úmyslně špatně a taky tady stoprocentně není nikdo, kdo by věděl všechno.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 červen 2007 13:32 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Mirek píše:
Škoda, že se nechceš, (jak sám naznačuješ s dobrými znalostmi Carismy 1.8 GDI) podělit s ostatníma. Já mám zrovna takové vozidlo a přiznám se, že každá informace, kterou tady někdo napíše na jakékoli téma týkající se tohoto auta je pro mne zajímavá. Jen si ji vždy sám přehodnotím, jestli tá informace má logiku, nebo ne. Myslím, že tady nikdo nechce radit druhým úmyslně špatně a taky tady stoprocentně není nikdo, kdo by věděl všechno.


Přesně tak! Navíc není nic jednoduššího, než po vypuštění chlad. okruhu přes kohout na chladiči pracně najít onen šroub na bloku motoru, ještě pracněji ho vyšroubovat, a pak přijít na to, že značné úsilí kvůli těm cca dvěma deci ani nestálo za to. A to navíc platí jen pro 1,8 GDI, protože čtyřválce MPI od MMC takový šroub na bloku (snad) ani nemají...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Carisma - Chladici okruh
PříspěvekNapsal: 02 červenec 2007 15:50 
Offline

Registrován: 26 březen 2007 20:53
Příspěvky: 5
Bydliště: Bratislava
skus: http://www.mitsubishi-club.sk/index.php ... own&id=116


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz