mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 31 květen 2024 08:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: KLIMATIZACE
PříspěvekNapsal: 26 duben 2007 21:41 
Offline

Registrován: 23 leden 2007 19:27
Příspěvky: 38
Bydliště: Plzeň sever
Ahojte, někde jsem tady četl , že zapínání manual klimi má dvě polohy ECO (má svítit žlutě) a PLNÝ výkon (zeleně). Já když poprvé zmáčknu tak se mi klima rozběhne ale nic nesvítí až při druhém stisku se to rozsvítí zeleně. Jak to máte vy ostatní ? Odkud vám to svítí žlutě z toho samého místa co pak zeleně ? Díky


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 duben 2007 02:11 
Offline

Registrován: 09 únor 2006 12:16
Příspěvky: 27
Nepíšeš rok výroby, ale mám už druhou Carismu/97/ a tlačítko od klimy má symbol ECO a pak hvězdičku.Obě svítí červeně, pokud nejsou prdlé žárovky.Nepochopil jsem tu taškařici s dvěma polohami, při tom ECO se častěji zapíná a vypíná kompresor a bohatě to dostačuje ani se mi nezdá vyšší spořeba zda je klima zapnutá na jakoukoli polohu nebo vypnutá. Akorát je to poznat při jízdě kdy zapne a vypne,ztratí trochu výkon, ale je to znát v okamžiku zapnutí a při vypnutí zas okamžik, jako by se přidal plyn.Dělala to stejně i ta první, tak snad je to "vlastnost".Obě s motorem 1.6. Novější může mít inovaci s žárovkami dvou barev a žlutá šla kukat, takže klima jede, jen nemáš indikaci.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 duben 2007 02:04 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Starší typy klimy v Mitsubishi měly opravdu dvě polohy: ECO a "vločku". Při ECO to svítilo oranžově, při "vločce" zeleně, podle provedení pak buď z různých míst nebo ze stejného místa. Poloha ECO znamená, že kompresor spíná zhruba 2x méně často než při plném výkonu na "vločku".

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 duben 2007 00:06 
Offline

Registrován: 09 únor 2006 12:16
Příspěvky: 27
Hmm, tak obě carismy rarity./Asi to jsou ségry :lol: /ECO i " vločka" obě červené z různých míst a při ECO kompresor spíná častěji. Běží tak minutu a zhruba tak tři min stojí.Proto ty poznatky, že si jako ubírá a přidává, proto je to časté. Při vločce to tak časté není, protože kompresor běží tak 10 min. Nicméně hlavně, že to chladí a nic se na tech autech nekazí, jen díly běžného opotřebení.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 duben 2007 09:05 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
S tímto systémem jsem měl dva Galanty, Space Wagon a Carismu: rozdíl byl pouze v tom, že u Galanta a SW byly obě kontrolky oddělené, zatímco u Carismy "sdružené". A že by na "vločku" jel kompresor bez přestávky celých 10 minut, toho jsem nikdy nevšiml. Ale možná jsem měl výkonnější klimu (kromě Carismy vše kupováno ve Švýcarsku). Jezdil jsem s tím po jižní Evropě a povětšinou vystačil s ECO režimem. Zato "novější typ" klimy už jen s jednou polohou (spíná se stlačením růžice regulace otáček větráku a kontrolka je v jejím středu) je z hlediska výkonu i rychlosti náběhu účinku úplná mizérie. Ano, užírá citelně méně výkonu motoru a sepnutí spojky kompresoru neznamená "náraz", ale stojí za houby.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 duben 2007 11:34 
Offline

Registrován: 09 únor 2006 12:16
Příspěvky: 27
Jj, bude to výkonem klimy. V jiných autech to fouká studenější než Carisma na vločku, ale dostačuje to. Tech 10 minut není "berná mince", ale ta "škubnutí"jsou o dost méně častá. První byla z Rakouska, druhá od pravého Helmuta.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 květen 2007 12:59 
Offline

Registrován: 23 leden 2007 19:27
Příspěvky: 38
Bydliště: Plzeň sever
Tak jsem to rozebral a opravdu byla v čudu jedna žárovka (dioda), tak teď už mi to svítí- ECO žlutě a vločka (plný výkon) červeně.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz