mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 29 duben 2024 17:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: sedadlo k.o.
PříspěvekNapsal: 10 květen 2007 17:30 
Offline

Registrován: 21 duben 2007 17:39
Příspěvky: 10
Bydliště: Frýdlant n.O
Myslel jsem si,že mám pořádně prosezené sedadlo ale dnes jsem se podíval ze spodu a pomalu všechny pružiny jsou prasklé.Bývalý majitel má dobrých 140kg.Sedím pomalu na zemi,prostě vytuněné,v zatáčce se ani nehnu ale manželka si musí dávat pod zadek klín aby vůbec viděla přes volant.Nevíte někdo kde sehnat nové nebo nějaký vrakáč na severní moravě?Celé sedadlo měnit nechci,protože tam mám aerbek a autočalouníka jsem tady taky nenašel. :D


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 květen 2007 22:22 
Offline

Registrován: 09 únor 2006 12:16
Příspěvky: 27
Je to slabina Carisem.Ale když to není vysezené tak jsou to snad nejlepší židle. Když jsem měl první, tak jsem sedadlo sháněl, že to prase přede mnou snad o něj típal cigára :roll: , ale nebylo vysezené. Když jsem zjistil, že na vrakáčích na sedadla dávaj díly od oleje, usoudil jsem, že to není moc prodejní artikl, tak jsem to řešil potahama. U téhle druhé mám stejný problém, sice je to bez ABG, ale taky se nechytám. Spolujezdcovo je dobré. Tenhle problém ale potahy nevyřeší, tak mnoho zdaru při hledání.Asi budem muset jít do špinavých, trochu pracovat na čištění a pak možná ještě ty potahy... :evil:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: sedadlo k.o.
PříspěvekNapsal: 05 březen 2008 22:29 
Offline

Registrován: 29 září 2007 18:41
Příspěvky: 79
naaapodobne... nviem kolko vazil predchadzajuci majitel mojej kary, ale sedadlo je hotove - vsetky struny zospodu potrhane.
docasne som to vyriesil tak, ze som zospodu k tej PUR pene pridrotoval plech na pecenie, takeho akuratneho rozmeru :-D

A popritom zhanam "nove". Nove su brutalne drahe a srotoviskove bud neskutocne spinave alebo este viac vysedene... Alebo aj aj...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: sedadlo k.o.
PříspěvekNapsal: 01 duben 2008 11:01 
Offline

Registrován: 29 září 2007 18:41
Příspěvky: 79
Pdoarilo sa! V sobotu som nasiel na vrakovisku Carismu s dobrou sedackou. Rok 96 ale sotva 80tis mil, minimalne osuchana sedacka vodica, zadna lavica akoby ani nebola pouzivana. Hned som ju vymontoval, doma povysaval, vytepoval, navliekol potah a uz si sedim ako sa patri :)
Treba len skusat a hladat. Drzim palce


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: sedadlo k.o.
PříspěvekNapsal: 16 srpen 2010 13:28 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
tak uz som si aj ja "opravil" presedene sedadlo a to tak ze som si natiahol pletivo s okami/svetlostou asi 40X40mm okolo ramu pod zadkom akurat ze teraz sedim asi o 10-15cm vyssie , musel som si prestavit zrkadla a aj citim ze inak sedim , trosku mu chyba ten posed "zadok na podlahe" , ale uz normalnejsi pocit


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: sedadlo k.o.
PříspěvekNapsal: 17 srpen 2010 21:43 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
Tenhle člověk /díly.mitsubishi/ toho má prý dost a je někde od Brna.http://www.galantweb.com/index.php?topic=2443.0

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: sedadlo k.o.
PříspěvekNapsal: 17 srpen 2010 22:18 
Offline

Registrován: 03 únor 2009 20:41
Příspěvky: 15
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 GDi - 4G93
Rok výroby: 1998
Měl jsem ten samý problém, prasklých asi 6 pružin. Jelikož jinak mám sedačky jak nový, tak jsem po odpojení baterky a AB sedačku vyndal z auta, prasklé pružiny vystříhal a nahradil novýma, natvarovanýma z plynového lanka od Š120 (... protože bylo první zrovna po ruce). Akce hodinku až dvě, finanční investice zanedbatelná, výsledek naprosto super.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: sedadlo k.o.
PříspěvekNapsal: 29 srpen 2010 09:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 26 prosinec 2009 11:10
Příspěvky: 18
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,8GDI
Rok výroby: 2000
ak už píšete o sedadlách, a o spokojnosti, píšete o tých istých? Lebo iné sú v Carismách z japonska, do r.99, a iné v nových maskách (Japonsko-Holandsko) a tam by sa dali sedadlá deliť na rozdiel medzi výbavou Elegance a napr. Avance?

Ak má niekto skúsenosti aj s inými značkami, aj luxusnými, bol by som rád, ak by ste porovnali pocit sedenia v Carismách a v iných autách.

Ja som sedel vo Volve r.v.2005, no typ už neviem, v Suzuki SX4 sedan, Ford Tourneo Connect, Škoda Fabia, Octavia, Škoda Superb-celá koža, a nesedelo sa mi v žiadnom z týchto áut tak dobre, ako v Carisme, či už so starou maskou, alebo s novou maskou. Aj keď s novou maskou som sedel len vo výbave Elegance. Chcel by som skúsiť aj Avance, alebo Comfort, či Life, lebo sa mi zdá, že majú rovnaké sedadlá.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: sedadlo k.o.
PříspěvekNapsal: 29 srpen 2010 09:58 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Já bych to rozdělil na sedadlo jako takové, sadadlo + opěrka hlavy a sedadlo + opěrka hlavy vs. jeho postavení vůči pedálové skupině, podlaze a přístrojovce (u volantu předpokládám jeho nastavitelnost). Dále se to pak rozpadá na komfort jako takový, komfort při nastupování/vystupování a pocit po desetihodinové jízdě. Co z toho Tě vlastně zajímá? Názorný příklad: Nová Fabia RS má z mého pohledu naprosto super sedačku řidiče, která je ovšem naprosto debilně umístěná, přičemž opěrka hlavy je také OK, ovšem nevím, zda by mi její výrazný dopředný sklon při dlouhé jízdě spíše nevadil.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: sedadlo k.o.
PříspěvekNapsal: 08 září 2010 07:52 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
mne vyhovuje sedenie so zadkom nizsie ako s kolenami a pri dlhsich jazdach (pre mna uz nad hodinu) by som prijal bedrovu opierku - najlepsie som sa zatial citil v opel omega ´95
nastupovalo sa nafigu - dost nizko sedadlo inac OK (3.0 V6 pri 130km/h radio na min a stale ho bolo pocut)
č2 asi carisma - nemam bedrovu opierku a teraz som si nafigu opravil sedacku ...
č3f tranzit tourneo - tiez priblizne rovna sedacka, tak isto posed ako na WC, ale nemal som pocit ze sa zosuchnem, opierky na obe ruky, nafukovacia bedrova opierka,
h santafe ´09 - rovna sedacka , pri prudcom brzdeni pocit ze sa zosuchnem ku pedalom, a kratka nemal som ju az po lytka posed ako na vyssom WC, nastupovanie OK

toto su auta ktore som si mal moznost vyskusat carisma moja, opel vyse mesiaca (asi 1500km) ford iba jednorazove dlhsie trasy a hyundai najmenej tak mozno aj preto sa mi zda najhorsi, mozno tie pedale voci sedadlu su nafigu .... :?:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz