mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 23 květen 2024 06:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: levna Carisma
PříspěvekNapsal: 21 květen 2007 10:49 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
mam moznost velmi levne (cca 700EURo) koupit od kolegy v zahranici (Belgie) Carismu 1.8GDI z roku 99, plana vybava vcetne klimy. Barva cervena, liftback, najeto cca 100.000km (majitele znam, ma servisni knihu), ma ale vadu prevodovky (ta je zablokovana, asi jsou tam zarazeny 2 rychlosti najednou, prevodovka je Renault...), tak se ptam, da se v Cechach sehnat nova prevodovka (starsi) a za kolik? Uvazuji o aute pro manzelku...nebo jen tak o druhem nizkonakladovem vehiklu v dobrem stavu...


Přílohy:
1179738602_105f4a6bd2ffbd017d61894fdc635528.jpg
1179738602_105f4a6bd2ffbd017d61894fdc635528.jpg [ 16.88 KiB | Zobrazeno 3292 krát ]

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 květen 2007 01:19 
Offline

Registrován: 09 únor 2006 12:16
Příspěvky: 27
Je divné, že 1.8 GDI má převodovku Renault. Každý chválí GDI, že tam je Japonská. Pokud se jedná o převodovku s řazením zpátečky přes klobouček k sobě a dopředu jako 1. stupeň, mohl by ji ještě mít p. Hedvik v Nelahozevsi. Dal jsem mu tam svoji 1.6 po ráně z boku, tak jestli ji ještě má. Nicméně může mít i jinou převodovku. telefon 608709404


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 květen 2007 09:01 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Rovněž jsem se zatím nesetkal s tím, že by kterýkoli z GDI motorů byl kombinován s jinou, než "originál" převodovkou od MMC, tj. s "klasickým" schématem řazení.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 květen 2007 10:06 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
Mitsi píše:
Rovněž jsem se zatím nesetkal s tím, že by kterýkoli z GDI motorů byl kombinován s jinou, než "originál" převodovkou od MMC, tj. s "klasickým" schématem řazení.



No, jo, ale tady ta moje ma zpatecku k sobe a dopredu s klobouckem....

Ale zjistil jsem, ze prevodovka neni vadna, je to protlaceny pritlacak, takze "jenom" spojka...na sucho totiz radit jde bez problemu, spojka nema skoro zadny odpor a nezabira a vyluzuje divne zvuky, jsem si skoro jisty, ze je to jenom spojka....jinak motor prede jako kocka, zadne pazvuky ze zdvihatek, rozvodovy remen je novy...nevim, asi to vezmu...financne 700euro je nejakych 20.000Kc, prevoz vejde do 10.000Kc, prihlaseni do 5000Kc, opravy snad do 5000Kc...takze budu mit slusne druhe auto za nejakych 40.000Kc....na tom nemuzu prece prodelat...takove Carismy se v Cesku predrazene prodavaji za nejakych skoro 100.000Kc....ja ji ale nechci na kseft, chci ji mit pro manzelku.

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 květen 2007 12:36 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Jo, finančně je to velmi výhodné. Jen by mne opravdu zajímalo, zda se nejedná o nějakou předělávku (převodovky) či o původní motor 1.8, který se tam dával zpočátku náběhu výroby modelu Carisma, jenž ovšem nebyl GDI, ale MPI (byť i u něj podle mého názoru byla MMC převodovka...).

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz