mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 10 květen 2024 06:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: startování - poraďte mi prosím
PříspěvekNapsal: 21 červen 2007 17:21 
Offline

Registrován: 21 červen 2007 17:14
Příspěvky: 22
Přeji všem dobrý den,

nedávno jsem si koupil Carismu, r. 96, 1.6. jsem s ní nad míru spokojený. ale najednou mě začalo zlobit startování, můj automechanik si s tím neví rady. někdy to nastartuje na poprvné, někdy až po 10.tém startování.zvuk u startování je naprosto normální, jakoby ale scházel ten pomyslný kousíček, aby to naskočilo. když se nastartuje, tak je vše v pořádku, motor běží jako by nic. ale bohužel, zpravidla musím startovat po několikáté. :cry:
Poraďte mi prosím, v čem to vězí. děkuji všem za odpověď. Michal


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: startování - poraďte mi prosím
PříspěvekNapsal: 22 červen 2007 22:16 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
michal6 píše:
Přeji všem dobrý den,

nedávno jsem si koupil Carismu, r. 96, 1.6. jsem s ní nad míru spokojený. ale najednou mě začalo zlobit startování, můj automechanik si s tím neví rady. někdy to nastartuje na poprvné, někdy až po 10.tém startování.zvuk u startování je naprosto normální, jakoby ale scházel ten pomyslný kousíček, aby to naskočilo. když se nastartuje, tak je vše v pořádku, motor běží jako by nic. ale bohužel, zpravidla musím startovat po několikáté. :cry:
Poraďte mi prosím, v čem to vězí. děkuji všem za odpověď. Michal



promerovali jste baterku? Nekdy, kdyz je slabsi (a nevypada na to), tam vstrikovani startuje spatne, jde tam malo benzinu, nedavno jsem takovy problem mel a vymena to okamzite vyresila, predtim jsem laboroval s cerpadlem, filtry, svickama...a nakonec to byla jen blba baterka, ktera nemela dost sil tocit starterem a otvirat vstrikovace...neprisel jsem na hned, protoze baterka mela jen rok...

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 červen 2007 22:32 
Offline

Registrován: 21 červen 2007 17:14
Příspěvky: 22
Pokusím se podívat na tu baterku. jestli je to pouze v tom, tak ti pošlu flašku


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: start
PříspěvekNapsal: 22 červen 2007 22:59 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
michal6 píše:
Pokusím se podívat na tu baterku. jestli je to pouze v tom, tak ti pošlu flašku



ne flasku si nech, ja za volantem stejne nepiju, je to jen tip, mozna to bude necim uplne jinym, staci pricpany benzinovy filtr, nebo spatny odtrh na jinak dobrych svickach, spatny kontakt nebo vlvhkost ve VN kablu...u me to byla ta baterka...

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 červen 2007 18:01 
Offline

Registrován: 21 červen 2007 17:14
Příspěvky: 22
tak jsem zkoušel tu baterku, tim to neni. tak zkusim ještě to ostatní, co uvádíš. jsem z toho nešťastný. a tak jsem měl z toho auta radost. ještě ti dám vědět. budu zkoušet dál. ale stejně díky, cením si každé rady.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: startovani
PříspěvekNapsal: 23 červen 2007 20:41 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
michal6 píše:
tak jsem zkoušel tu baterku, tim to neni. tak zkusim ještě to ostatní, co uvádíš. jsem z toho nešťastný. a tak jsem měl z toho auta radost. ještě ti dám vědět. budu zkoušet dál. ale stejně díky, cením si každé rady.



Musis proverovat krok po kroku vstrikovaci soustavu (od cerpadla benzinu, pres filtr u nadrze po vstrikovaci listu a vstrikovace, dobre by bylo necim ji procistit, jsou na to uzne prisady do benzinu, tim nemuzes uskodit.)

Potom cele zapalovani: civky, VN kabely, svicky (ty nejvice, jejich stav a odtrh), musis je vymontovat, dobre by to bylo treba po neuspesnem startu, abys videl, zda jsou mokre (auto je prechlastane), nebo suche (nejde tam benzin...)

Pak starter...jestli toci tak rychle jak ma.

No a pak diagnostika OBDII, lambda sonda, ECU, ruzna cidla, rozvodovy remen (zda neni vytahany, preskoceny treba o jeden zub apod...) a to proverovani bych delal v tom poradi, v jakem jsem popsal...nejdrive ale startuj a pak vymontuj alespon jednu svicku a budes doma...

Taky uz jsem videl treba pricpany katalyzator...velmi zakerna vec, na prvni pohled je vsechno ok, ale je spatne pruchodny...

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 červen 2007 23:39 
Offline

Registrován: 21 červen 2007 17:14
Příspěvky: 22
Mockrát děkuji za rady. velice si toho cením. zitra bych začal tak, jak si mi napsal v návodu. zároveň se aspoň něco naučím.

také jsem dnes zkusil jednu svíčku a byla suchá. to znamená, že tam nejde benzín? v čem to pak je?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 červen 2007 02:45 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
A zhasíná Ti po určité době od otočení klíčkem (bez startování) v zapalování kontrolka "Check Engine"?

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 červen 2007 09:21 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
michal6 píše:
Mockrát děkuji za rady. velice si toho cením. zitra bych začal tak, jak si mi napsal v návodu. zároveň se aspoň něco naučím.

také jsem dnes zkusil jednu svíčku a byla suchá. to znamená, že tam nejde benzín? v čem to pak je?



a byla sucha po nekolikavterinovem startovani? Jestli ano, tak ti tam nejde benzin, nebo moc malo. Pri startovani se ti trochu kouri z vyfuku, nebo vubec ne?

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 červen 2007 17:26 
Offline

Registrován: 21 červen 2007 17:14
Příspěvky: 22
ahoj
po startování z výfuku nekouří nic. můžu se tě ještě zeptat na tu diagnostiku OBDI /kde a jak se provádí/? a kde je v Carisme vstup pro pc?
jinak se snažím dělat dle tvých rad. díky.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 červen 2007 17:28 
Offline

Registrován: 21 červen 2007 17:14
Příspěvky: 22
pro Mitsi

ahoj, ta kontrolka chceck engine zhasíná po pár vteřinách, když otočím klíčkem /ještě před startováním/


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: spartne starty
PříspěvekNapsal: 24 červen 2007 18:53 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
Takze:

1) diagnostika OBD (I nebo II): bez na Mitsubishi Club (http://www.mitsubishiclub.cz) na Clanky a precti si clanek: "Diagnostika po milionte prvni" abys vedel, jak "vyblikat" zavady bez pouziti diagnostickeho pocitace.
Pokud ti ale kontrola zhasne, tak tam asi nic nebude...

2) pokud je svicka po startovani sucha a nejde ti nic z vyfuku, tak ti tam nejde benzin. Moznosti je pak spousta:

- kdy jsi naposledy menil palivovy filtr (ten u nadrze)?

- mozna jsou pricpane vstrikovace (je v nich "med", proste jsi natankoval spatny "pancovany" benzin, chce to pak vycistit celou palivovou soustavu.

- kdyz odsroubujes vicko nadrze, je v ni pretlak? Pokud ne, tak cerpadlo nejspis nefunguje jak ma...
Kdyz zapnes klicek a das ucho na plech pod vymontovanym zadnim sedakem, slysis vrceni cerpadla?

- pokud z vyfuku nejde kour, muze to byt uz uplne ucpany katalyzator...(kolik ma najetych kilometru?). Toto se provizorne resi rozpojenim vyfuku, pokud pak auto nastartuje, je to jasne.

- problem muze byt i v elektrice: zapalovaci civky, VN kabely (kdyz ti auto chytne, tak jede na vsechny 4 valce?)

- jak vypadaji svicky? Jaky maji "odtrh", resp.vuli mezi elektrodami?

- zavada se startovanim se objevila nahle, nebo plizive a postupne?

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 červen 2007 21:22 
Offline

Registrován: 21 červen 2007 17:14
Příspěvky: 22
Ahoj. řídím se tvými pokyni. ta diagnostika, kterou si mi poradil, je skutečně velmi brilantni /rozhodně lepší než u mitsubishi za 1300 za 1/2 hod, kdy se třeba nemusí navíc nic objevit/.

Těch věcí, na které mě upozorňuješ, je hodně. zkusím se tím nějak prokousat, a určitě ti ještě napíšu, jak jsem daleko.

odkud máš takové obdivuhodné znalosti? myslím, že si mě navedl tím správným směrem. zítra ti napíšu, ahoj


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 červen 2007 21:26 
Offline

Registrován: 21 červen 2007 17:14
Příspěvky: 22
ahoj, tak jsem některé věci prohlédl, ale říkal jsem si, že začínám potřebovat odbornou pomoc, tak jsem jel k automechanikovi /úplně někdo nový/. ale včerejšek to vypadalo slibně, najednou závada nikde, startovalo to na poprvé, to se za poslední týden ještě nestalo, byl jsem z toho nadšený, říkal jsem si, že jak rychle to přišlo, tak rychle to odeznělo. oddechl jsem si. dá se říci, že jsem zkusil taky ten benzin, o kterém ses zmiňoval. zkusil jsem natenkovat plnout power shellu a trochu jsem to protáhl /to bylo v neděli/. v pondělí to šlo.
dnes ale ráno opět totéž. poprvné jsem nastartoval na potřetí, dopoledne asi také tak, odpoledne ale opět bez potíží. navíc jsem si všiml, že když zapnu motor, nebo dojíždím a zastavím, tak při neutrálu kolísají otáčky nahoru a dolů, chvílemi jakoby to chtělo zhasnout, ale pak se to ustálí. tchán tvrdí, že je to v řídicí jednotce. dnes mi jeden známý řekl, že by to mohla být váha vzduchu. teď jsem se definitivně rozhodl, že to dám k mechanikovi, za kterým jsem jel v ten den, co to ustalo. do Mitsubishi se mi nechce.
tak ahoj
Michal


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: start
PříspěvekNapsal: 26 červen 2007 21:41 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
jo, to jsou ty nejhorsi zavady, chvilku to dela, pak nedela, pak dela, pak je to chvilku normalni...

Ale neni boha, ze bychom na to neprisli, ne?

Pokud pri jizde a dojezdu ke krizovatkam kolisa volnobeh, neco neni v poradku. Je to bud rizeni volnobehu, nebo vzduchova vaha. ECU to nebude, protoze ta bud jde, nebo nejde, kdyz nejde, tak auto nejede vubec.

Jsou dve moznosti:

- znovu nastavit volnobeh a resetnout jednotku
- vycistit/otestovat popr. vymenit vzduchovou vahu. Ale pokud je vzd.vaha spatna, tak auto (krome pulsujicicho volnobehu mezi 400 az 900ot/min) taky moc netahne...a hodne zere a vetsinou se rozsviti Check Engine (ale ne vzdycky)

Navrhuji:

1) nastavit nove volnobeh, proceduru najdes zde na webu, nebo na Mitsubishi Klubu, doufam, ze je to i pro tvuj motor, ted uz nevim, co v tom mas a asi i resetnout ECU.

2) vycistit vzduchovou vahu, pokud to nepomuze, tak si nejdrive odnekoho pujcit jeho, zda je to ona, nez investujes do nove.


Ale nejdrive nam popis, jak se pesne auto chova, kdy startuje dobre (studene, teple, po urcitem odlezeni trochu teple...). Jak jezdi, zda ma vykon, nebo ne a jakou ma asi spotrebu. Zda se obcas rozsviti Check Engine ci nikoliv. Jak je na tom zapalovani, zda nekde neco VN neprobiji kdyz je teply motor...apod.

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 95 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz