mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 02 květen 2024 05:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 červenec 2007 19:47 
Offline

Registrován: 14 květen 2007 17:36
Příspěvky: 16
Bydliště: Prostějov, Litoměřice
Tak jesm dopadl stejně jako Storm, možná ještě hůř. V přehledu objednávek jsem dnes našel STORNO objednávky a to aniž by mě prodejce jakkoli kontaktoval. Asi jim nestojí jeden telefonát nebo email za zakazníka co hodlá utratit 2K5 Kč. Tak teď tedy nevím kde sehnat, tady v ČR. Máte někdo nějáký nápad ??


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 červenec 2007 21:02 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Tak to dopadlo přesně, jak jsem předpokládal. A seženeš je u Toyoty, ostatně jsem to tu už někde nedávno popisoval.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 červenec 2007 10:44 
Offline

Registrován: 09 únor 2006 12:16
Příspěvky: 27
Zkusili jste tohle?http://www.cernikplzen.cz/?goto=kontakt
Má v nabídce za 798Kč, ale jestli skutečně to nevím. Nicméně máte tu kontakt


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 červenec 2007 14:14 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Já už nevím, jak to mám říct srozumitelněji: Když je nemá ten, kdo je do ČR jako jediný dováží a dodává všem prodejcům, tak je stěží mohou mít ti prodejci, tedy pokud jim něco nezbylo ze starých zásob!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: svicky
PříspěvekNapsal: 10 červenec 2007 14:40 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
ja nevim, ale to je jen jeden dovozce blbych svicek v cele CR? A kdyz je nema, proc si to nezajisti jinde? Proc je nekdo nedoveze z D, nebo A nebo primo z Japonska, kdyz je po tom takovy hlad? Proc nekdo nenapise do Densa, at se staraji o svou sit?

Porad dokola to opakuju, ale fakt nevim a nikdy nepochopim, proc dneska neco neni, kdyz to par kilometru dal je!

Ale tim nenapadam samozrejme vas, vy jste jen obeti tehle neschopnych obchodnich praktik...

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 červenec 2007 16:20 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
A já zase opakuji, že se nejedná o žádnou neschopnost dovozce, ale o to, že Denso od určité doby (mnou již zmíněný známkový spor vedený NGK proti Densu) dodává určité typy ze strany NGK napadených svíček (a ty, o nichž se tu bavíme, mezi ně bohužel patří) pouze značkovým servisům Toyota, a to ještě jen v tom případě, že je motory Toyota ve vozech prodávaných v daném teritoriu vůbec používají (naštěstí právě tyto svíčky používají dvoulitrové přímovstřikové motory Toyoty).

Denso Japan dodává aftermarket svíčky do Evropy výhradně prostřednictvím svého evropského zastoupení v NL a s dovozci do jednotlivých zemí se napřímo odmítá jakkoli bavit. A jestliže Denso něco ze svého sortimentu zcela záměrně nedodává, tak to samozřejmě nedodává ani do svého zastoupení v NL, resp. jeho prostřednictvím pak dál.

Tak mi někdo vysvětlete, jakým způsobem si to má český dovozce obstarat? Ano, může si zajet do Japonska a tam to nakoupit v maloobchodě. Jenže jak dlouho by tam pobývat, na kolik by ho to vyšlo a za kolik by to pak mohl prodávat dál?

P.S.: Osobně jsem si sehnal VKB16 přes známého přímo v Japonsku, ale trvalo to několik měsíců, přičemž samotná doba dodání do maloobchodu, kde mi je kupoval na objednávku (přes pult/skladem ani náhodou, a to zkoušel řadu obchodů) přesáhla dva měsíce!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 červenec 2007 17:50 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
A neodpustím si ještě jednu poznámku: Když jsem svého času (a je to už pěkných pár let zpátky) objevil, že existují nějaké svíčky Denso Iridium a navíc se dají koupit v Čechách, připadaly mi příšerně drahé (což tehdy byly), pročež jsem se rozhodl sehnat si je laciněji v zahraničí. Sháněl jsem v A, D, CH, F a USA: nejenže jsem je nesehnal laciněji než v Čechách, dokonce jsem je tam nesehnal vůbec!

Obdobně když jsem sháněl něco velmi specifického na auto, nakonec se obvykle ukázalo, že si to buď budu muset koupit přímo tam, kde se to vyrábí, nebo pořádně pohledat v ČR, jelikož právě zde se "netuctové" věci kupují lépe, než v kterékoli jiné "vyspělé tržní ekonomice". Jako příklad uvádím třeba sekvenční vstřikování LPG Magic2, o němž např. v A a CH zřejmě nikdy nikdo ani neslyšel, či nafukovací měchy do zadních pružin of holandské firmy MadTuning...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2007 13:52 
Offline

Registrován: 09 únor 2006 12:16
Příspěvky: 27
Bohužel, je to tak. Pokud Denso SK20BR11 tak je v autosalonech Toyoty mají ale! stojí 931,-kč. :evil: Německej dealer Mitsu mi říkal, že však original do Carismy GDI patří NGK IZFR6B,Original Mitsubishi-Nummer MD360019 (NGK IZFR6B) = Platinkerze, měl je tam za 24,90Eur, kolik stojí tu, nevím. GDI nemám, tak to nekomentuju, berte všichni jen jako poslední info ze včera.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2007 14:30 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ano, MMC do motorů 1.8 GDI montovala jako originál NGK IZFR6B, do 2.4 GDI pak IZFR5B, do 2.0 GDI nevím, nemám žádnou praktickou zkušenost. A nejsou platinové, ale iridiové! Jenže SK20BR11 tam fungují citelně lépe!

PS: 1 kus IZFR5B stál v r. 2001 či 2002 nějakých 940-950 Kč, přičemž SK20BR11 jsem zakoupil o dost laciněji. Jenže tehdy ještě byly k mání...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2007 15:49 
Offline

Registrován: 09 únor 2006 12:16
Příspěvky: 27
Nevím proč tam byl nápis Platinkerze, třeba neví co prodávají, už jsem se o takových blbinách docela taky přesvědčil, je vidět, že i jiné národy chybují...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2007 16:51 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
kos píše:
Nevím proč tam byl nápis Platinkerze, třeba neví co prodávají, už jsem se o takových blbinách docela taky přesvědčil, je vidět, že i jiné národy chybují...


A speciálně Němci jsou povětšinou dost mimo, byť jsou všude ve světě považováni za "technický národ"! Nějak čím dál tím víc nechápu, proč vlastně (kde se to vzalo?) - ostatně produkty "koncernu" to názorně dokazují...

To "I" v rámci IZFR6B totiž neznamená nic jiného, než právě "Iridium".

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2007 22:03 
Offline

Registrován: 23 duben 2007 17:15
Příspěvky: 57
Bydliště: South Moravia, Göding
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 GDI, 4G93
Rok výroby: 1998
V původním manuálu k autu z roku 1998 jsou jako jediné svíčky do GDI uvedeny : NGK PZFR6B, což jsou svíčky s platinovou elektrodou. Po nějaké době ty svíčky začali vyrábět s iridiovou elektrodou (IZFR) no a Němčouři to zatím asi nezaregistrovali :lol: .


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2007 22:26 
Offline

Registrován: 09 únor 2006 12:16
Příspěvky: 27
To "I" mi to napovídalo též. Ale u Helmutů holt platí co je na cedulce a nemá cenu je poučovat.Nicméně ta cena byla k "I".Zas je ale kouzlo v tom, když se povede koupit ojetina kde je "motorschade" a přitom je přerušený drátek od čerpadla, ale to už jsem mimo téma. Jen je zvláštní ten "hup" ceny, když dřív to Denso bylo kolem 600 a teď u Toyotů přes 900.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 červenec 2007 08:29 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Já na tom "hupu" nic zvláštního nevidím: Prostě značkový servis má ceny dílů silně přitažené za vlasy!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 červenec 2007 10:05 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Takže - důležitá informace pro všechny zájemce: počátkem srpna budou svíčky Denso VKB20 za cca 1000 Kč/kus. Volejte na č. tel. 257326977, T.A.D. Praha, nejdříve však v první srpnovém týdnu!

Z vlastní zkušenosti uvádím, že jsou ještě citelně lepší, než Denso SK20BR11 a nesrovnatelně lepší, než "originální" IZFR6B.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz