mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 03 květen 2024 07:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výfuk na Carismu
PříspěvekNapsal: 14 červen 2005 10:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 30 březen 2005 11:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Severní Morava - Krnov
Poradite nekdo? Musim vymenit stredni a zadni dil vyfuku na Carisme 1.8 GDI 16V 1998. V Kodecaru mi tvrdi ze vyfuk musi byt na GDicko pouze original, jiny nepasuje (zadni 6500,- a stredni 4462,-) a pritom jsem nasel i na Auto Kelly (3945,- a 3501,-). Tak kdo ted keca? Nemenili jste nekdo ted vyfuk?

_________________
MITSUBISHI FOREVER - Colt 1.3 '91 - Galant 2.0 '99 - Carisma 1.8GDI LX '98


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výfuk na Carismu
PříspěvekNapsal: 16 červen 2005 20:40 
geo píše:
Poradite nekdo? Musim vymenit stredni a zadni dil vyfuku na Carisme 1.8 GDI 16V 1998. V Kodecaru mi tvrdi ze vyfuk musi byt na GDicko pouze original, jiny nepasuje (zadni 6500,- a stredni 4462,-) a pritom jsem nasel i na Auto Kelly (3945,- a 3501,-). Tak kdo ted keca? Nemenili jste nekdo ted vyfuk?

Kecá Kodecar, viděl jsem několik carismiček GDI s tuningovým výfukem a není žádný rozumný důvod, proč by poslední díl výfuku nešel vyměnit.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výfuk na Carismu
PříspěvekNapsal: 17 červen 2005 07:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 30 březen 2005 11:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Severní Morava - Krnov
[quote="Anonymous
Kecá Kodecar, viděl jsem několik carismiček GDI s tuningovým výfukem a není žádný rozumný důvod, proč by poslední díl výfuku nešel vyměnit.[/quote]

Ja to tusil, ze se ze me zase jenom snazi vytriskat prachy! :evil: Cus.

_________________
MITSUBISHI FOREVER - Colt 1.3 '91 - Galant 2.0 '99 - Carisma 1.8GDI LX '98


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Výfuk GDI
PříspěvekNapsal: 09 červenec 2005 12:11 
Jde taky o to, jaký ty díly z Autokelly jsou, může to bejt taky nějakej Bosal a za dva roky bude děravej :lol:


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výfuk GDI
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2005 08:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 30 březen 2005 11:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Severní Morava - Krnov
Laďa píše:
Jde taky o to, jaký ty díly z Autokelly jsou, může to bejt taky nějakej Bosal a za dva roky bude děravej :lol:


Nestras, prave dneska si jedu pro dily, sehnal jsem komplet (vyfuk stredni + zadni dil, 2x predni kotouce + sada desticek) za 9.500,- tak doufam ze vydrzi dele nez dva roky :-)

_________________
MITSUBISHI FOREVER - Colt 1.3 '91 - Galant 2.0 '99 - Carisma 1.8GDI LX '98


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: výfuky
PříspěvekNapsal: 20 červenec 2005 10:09 
Ahoj na jiném foru.Vůbec nechci zatracovat neoriginální výrobce, ale firmy typu které se tu zmiňují jsou hlavně u kategorie výfuky pro servisy.Výfuky Starline jsou jednoplášťové, ty 2 roky vydrží, /doba záruky bývá doba životnosti/možná se ti budou zdát hlučnější.Je to o jednotlivých kusech.Když chci díl pro sebe na delší dobu srovnám ceny originálu v ČR a Německu proti "neoriginálcům".Koupím a dám garážistům k opravě se svými díly.Mám Carismu z roku 1996 a výfuk je původní, šly kukat příruby, tak uříznout, zavařit ze středního a zadního je "středozadní" a vrčím už dál2 zimy.Pak koupím oba.Míním-li mít auto 2 roky tak klíďo neoriginál.Neplatí to ale u všech dílů.Na Carismě jsou tlumiče Sachs a ne jako u jiných Japonců Kayaba, tak hledat u neoriginálců, kdo má nejlevnější Sachse.Chladič i chladič klimatizace jsou z Holandska- tam co se vyrábí.Takže v chladičích koupíš u Autokelly originál!!Filtry sice polské, ale vždyť je to papír, tak proč Champion.Já do své 1.6 používám Starline olej 5w-40 Diamond Ultra.Nevím jak GDI možná po proplachu Protecem by na něj taky včel dobře.A tak podobně...Jó, pořídt náhradní díl dobrý a za dobrou cenu to je na bednu.Čus


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výfuky
PříspěvekNapsal: 20 červenec 2005 12:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 30 březen 2005 11:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Severní Morava - Krnov
Zdar. Tak vyfuk mam uspesne vymeneny, sice je to druhovyroba (Bosal), ale pasl tam jak do maminy a na prvni pohled a i na ten druhy :-) vypada dobre. Dokonce se tvari jako nerez nebo pozink nebo co to je, proste vypada ze by mel nejakou dobu vydrzet. I kdyz na druhou stranu, za ty prachy - nekup to: Original v Kodecaru/Bosal - stredni dil 5309,-/3100,- zadní díl 6500,-/3400,- a bral jsem jeste predni kotouce a sadu desticek a vsechno celkem 9700,-
Chci se zeptat: ma cenu ho necim strikat? Vim ze jsou vypalovaci barvy na vyfuky, ale par lidi me od toho zrazovalo, ze to stejne nema cenu, ze kdyz je ten vyfuk rozpaleny a strika na nej voda, ze mu stejne zadna barva nepomuze. Ale chtel jsem to necim napatlat aspon kolem vsech tech svaru, tam to vzdycky hnije nejvic. Co vy na to?

_________________
MITSUBISHI FOREVER - Colt 1.3 '91 - Galant 2.0 '99 - Carisma 1.8GDI LX '98


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 červenec 2005 12:32 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Zkoušel jsem to skříkat vším možným, ale životnost nástřiku (i barvou do 650 st. C) je tak 1/2 roku s tím, že se nesmí jednat o zimní období. Barva drží pouze tam, kam nejde voda.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 červenec 2005 13:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 30 březen 2005 11:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Severní Morava - Krnov
Takze je nejlepsi se na to vykaslat a nechat to osudu, at si vyfuk poradi sam :D. Zase na druhou stranu jsem zase usetril prachy za barvu :wink:

_________________
MITSUBISHI FOREVER - Colt 1.3 '91 - Galant 2.0 '99 - Carisma 1.8GDI LX '98


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Dírku to chce
PříspěvekNapsal: 20 červenec 2005 20:32 
Offline

Registrován: 16 červen 2005 13:57
Příspěvky: 48
Bydliště: Osek
Automobil: Carisma sedan
Typ motoru: 1.8 GDI 92kW
Rok výroby: 1998
Stříkat to nemá velko cenu, stejně buď odpadnou vnitřní přepážky nebo odreznou sváry.
Vyplatí se navrtat v zadním čele tlumiče malou dírku, aby se zkondenzovaná voda nedržela ve výfuku.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výfuky
PříspěvekNapsal: 20 červenec 2005 20:35 
Offline

Registrován: 16 červen 2005 13:57
Příspěvky: 48
Bydliště: Osek
Automobil: Carisma sedan
Typ motoru: 1.8 GDI 92kW
Rok výroby: 1998
geo píše:
Zdar. Tak vyfuk mam uspesne vymeneny, sice je to druhovyroba (Bosal), ale pasl tam jak do maminy a na prvni pohled a i na ten druhy :-) vypada dobre. Dokonce se tvari jako nerez nebo pozink nebo co to je, proste vypada ze by mel nejakou dobu vydrzet. I kdyz na druhou stranu, za ty prachy - nekup to: Original v Kodecaru/Bosal - stredni dil 5309,-/3100,- zadní díl 6500,-/3400,- a bral jsem jeste predni kotouce a sadu desticek a vsechno celkem 9700,-
Chci se zeptat: ma cenu ho necim strikat? Vim ze jsou vypalovaci barvy na vyfuky, ale par lidi me od toho zrazovalo, ze to stejne nema cenu, ze kdyz je ten vyfuk rozpaleny a strika na nej voda, ze mu stejne zadna barva nepomuze. Ale chtel jsem to necim napatlat aspon kolem vsech tech svaru, tam to vzdycky hnije nejvic. Co vy na to?


Nerez ani pozink to určitě nebude, je to šopované hliníkem.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: výfuky
PříspěvekNapsal: 21 červenec 2005 11:26 
S bosalem budeš spokojený, měl jsem ho kdysi na mazdě, snad se nezhoršili :D .Dcera má ten Starline na Renaultu Coupé a má zajímavý zvouček, je to jednoplášt snad ty 2 roky vydrží. Aspoň má zadarmo :) laděný výfuk.Souhlas s nenatíráním výfuku.Voda je mrcha, dostane se všude.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dírku to chce
PříspěvekNapsal: 21 červenec 2005 14:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 30 březen 2005 11:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Severní Morava - Krnov
petous píše:
.....Vyplatí se navrtat v zadním čele tlumiče malou dírku, aby se zkondenzovaná voda nedržela ve výfuku.


To myslis vazne, jeste delat vode dalsi diru, aby se mela kudy tam dostat?
I kdyz vlastne ten kondenzat se nekde objevit musi ze? Je to vyzkouseny a nemá to vliv na vetsi hluk vyfuku?

_________________
MITSUBISHI FOREVER - Colt 1.3 '91 - Galant 2.0 '99 - Carisma 1.8GDI LX '98


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dírku to chce
PříspěvekNapsal: 21 červenec 2005 17:39 
Offline

Registrován: 16 červen 2005 13:57
Příspěvky: 48
Bydliště: Osek
Automobil: Carisma sedan
Typ motoru: 1.8 GDI 92kW
Rok výroby: 1998
geo píše:
petous píše:
.....Vyplatí se navrtat v zadním čele tlumiče malou dírku, aby se zkondenzovaná voda nedržela ve výfuku.


To myslis vazne, jeste delat vode dalsi diru, aby se mela kudy tam dostat?
I kdyz vlastne ten kondenzat se nekde objevit musi ze? Je to vyzkouseny a nemá to vliv na vetsi hluk vyfuku?


Ne tam, ale ven. Nepisu diru, ale dirku.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dírku to chce
PříspěvekNapsal: 22 červenec 2005 11:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 30 březen 2005 11:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Severní Morava - Krnov
petous píše:
... Ne tam, ale ven. ....

Dobry, vedes 1:0 :D
Schvalne to vyzkousim, diky.

_________________
MITSUBISHI FOREVER - Colt 1.3 '91 - Galant 2.0 '99 - Carisma 1.8GDI LX '98


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz