mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 27 duben 2024 21:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Voda v kufru
PříspěvekNapsal: 14 září 2007 14:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 08 květen 2007 15:37
Příspěvky: 30
Automobil: Carisma 1,6 GLX 73kW
Typ motoru: 4G92
Rok výroby: 1998
Nevíte někdo kudy teče voda do kufru. Nemůžu na to přijít a nechce se mi tam vrtat díru. Po dešti mi vždycky plave rezerva.
Jedná se o Carismu 1,6 GLX 73kW sedan


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 září 2007 15:49 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 30 červenec 2004 11:15
Příspěvky: 438
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,9TD
Rok výroby: 1999
Me tam netece, ale zkusil bych to jednou az bude sucho polit kyblem vody (nebo projet myckou), pak chvili pockat a koukat kde se uvnitr delaji kapky.

_________________
Obrázek Obrázek
Mitsubishi Carisma Sedan, 1.9TD, 1999 ... Jeep Grand Cherokee WJ, 4,7 V8, 1999


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Voda v kufru
PříspěvekNapsal: 18 duben 2010 22:35 
Offline

Registrován: 23 duben 2007 17:15
Příspěvky: 57
Bydliště: South Moravia, Göding
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 GDI, 4G93
Rok výroby: 1998
Už někdo přišel na to, kudy teče voda do kufru? Trápím se s tím poměrně dloho a nemůžu na to přijít....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Voda v kufru
PříspěvekNapsal: 20 duben 2010 06:44 
Offline

Registrován: 28 březen 2008 09:14
Příspěvky: 33
Automobil: CARISMA
Typ motoru: 4G93
Rok výroby: 1999
Vodu v kufri mavam tiez, a podla predchadzajucich komentarov mam dojem ze je to problem len u sedanov. U mna je to vsak len v zime, nie po umyvani a to svoju micinu umyvam tlakovou umyvackou :!:
Myslim ze v zime je to z dovodu kondenzu vzduchu - nedostatocne prehrievanie priestoru v kufri, na rozdiel od hatchabakov, ale to je len moja teoria. V lete tam nemam ani kvapku, v zime su to litre, pripadne kila ledu :lol:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Voda v kufru
PříspěvekNapsal: 23 duben 2010 11:33 
Offline

Registrován: 23 duben 2007 17:15
Příspěvky: 57
Bydliště: South Moravia, Göding
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 GDI, 4G93
Rok výroby: 1998
U mne jě to většinou po větším dešti, naposledy po mytí wapkou, to tam bylo tak 1/5 kyblu vody. Tentokrát jsem konečně viděl mokrá místa kudy to teklo, mám pocit, že se to tam snad dostane nějak přes zadní světla, ještě jsem to ale nerozebral, nemám zatím moc času až po polovině května. Nevím tedy jak je tam na těch světlech vyřešeno těsnění.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Voda v kufru
PříspěvekNapsal: 25 duben 2010 11:18 
Mam hatchback 96 a taky mam od minuleho roku vodu v kufru. Kdyz jsem na to poprvy prisel minuly leto, tak tam bylo asi 5 cm vody. Pak nic a ted jsem tam mel zase mokro. Zajimalo by me, kudy to tam tece.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Voda v kufru
PříspěvekNapsal: 26 duben 2010 20:42 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 30 červenec 2004 11:15
Příspěvky: 438
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,9TD
Rok výroby: 1999
Ja mam porad sucho.

_________________
Obrázek Obrázek
Mitsubishi Carisma Sedan, 1.9TD, 1999 ... Jeep Grand Cherokee WJ, 4,7 V8, 1999


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Voda v kufru
PříspěvekNapsal: 28 duben 2010 20:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 26 prosinec 2009 11:10
Příspěvky: 18
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,8GDI
Rok výroby: 2000
mne začalo tiecť po oprave (keď nedobrzdil za mnou a musel mi karosériu trošku natiahnuť na lavici), zadné dvere(kufor) sa nemenil, kedže sa nepoškodil. No tiež som bol prekvapený, že Vám opraví auto a prídete na to, že nie až tak celkom. No dotiahol som zadné svetlá a pohral sa aj so zámkom. Vyzerá zatiaľ, že je to už fajn.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Voda v kufru
PříspěvekNapsal: 29 duben 2010 11:29 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Pokud nejsou zadní lucerny na standardních těsněních (což dnes už téměř nikdy nejsou), pak jsou těsněny speciálním housenkovým tmelem, který zůstává trvale pružný: když koupíš novou lucernu, je na ní ta housenka už nanesená, jen z ní stáhneš ochrannou fólii (jako ze samolepky) a lucernu zatlačiš na místo, čímž dojde k dokonalému přilepení povrchu toho tmelu na lak otvoru v karoserii, k dotěsnění event. nerovností a tím i vodotěsnosti. Problém nastává v případě nutnosti demontáže lucerny z vozu, třeba právě kvůli opravě karoserie: jakmile jednou tu lucernu odtrhneš, tak ten housenkový tmel pak při zpětné montáži už nikdy na 100% nepřilne, a tudíž ani nezajistí dokonalou vodotěsnost. Problém je v tom, že ten housenkový tmel neseženeš a silikonový nelze použít, jelikož bys potom tu lucernu už nikdy nedokázal bez jejího poškození zdemontovat.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Voda v kufru
PříspěvekNapsal: 29 duben 2010 14:25 
Offline

Registrován: 23 duben 2007 17:15
Příspěvky: 57
Bydliště: South Moravia, Göding
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 GDI, 4G93
Rok výroby: 1998
Hmm, moje uto taky bylo kdysi bourané trochu na prdel. Páté dveře jsou vyměněny, je v nich vlepené původní sklo. Takže ty lampy asi taky sundali.... Co teď s tím? :think:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Voda v kufru
PříspěvekNapsal: 29 duben 2010 16:12 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Existuje trvale plastický instalatérský tmel, který se používá např. k utěsňování zachodových mís (v napojení na hlavní rouru) a odpadních potrubí. Sice nevím, jak se srovná s extrémními tepelnými, UV a povětrnostními vlivy v případě aplikace na autě, ale snad by to byla alespoň nějaká náhrada. Kdysi existoval tmel pod názvem Lukopren T, který by byl vhodnější, ale ten se už zřejmě po dvě desetiletí nevyrábí...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Voda v kufru
PříspěvekNapsal: 26 květen 2010 21:57 
Offline

Registrován: 29 září 2007 18:41
Příspěvky: 79
Nazdarek,
po dlhom case som zase tu.
Ohladne vody v kufri tiez mozem volaco povedat. Mam sedan, raz burany zozadu, voda v kufri sa mi objavila taky rok po tej nehode resp. jej oprave. Samozrejme za ten rok vela razy prsalo, bol som v umyvacke atd ale nikdy som vlhko v kufri nespozoroval.
Az raz... mokry ten koberec, aj tapacirung, otvorim to: preglejka nad rezervou hnila, rezerva plavala. Chvilu mi to trvalo kym som zistil odkial to tece. Najprv som kufor vysusil, ciastocne odstrojil (tam kde to bolo mokre), zafarbil som si vodu potravinarskym farbivom a oblieval kufor a okno a potom kukal po kufri kde mi presakuje.
Prve miesto: tesnenie okolo zadnych svetiel, casom zvetrane, nasiaklo vodou a ta potom kapilarnym mechanizmom presakovala pomedzi dva plechy okolo bodoveho zvaru, hore kopcom dovnutra. Znie to neuveritelne ale bolo to tak. Trochu som to tam obrusil, vytmelil karosarskym tmelom, strekol na modro a svetlo prilepil obojstrannou vodovzdornou paskou. Ta pravda potrebuje aspon 15C aby fungovala takze zvysok zimy som pravidelne utieral kufor :-/ Docasnym riesenim bol silikonovy tmel ale kym stihol vyschnut tak sprchlo...
Druhe miesto: prelis/spoj pod svetlom, zarovno podlahy kufra. Tam sa to zrejme nejako pomrvilo ked som zadok rovnali po nehode, zvonka sa tam dostavala voda nejakym zaujimavym sposobom (je to v prelise pod svetlom zakryte naraznikom), casom to prehrdzavelo a pretekalo dovnutra. Vytmelil som to a strekol farbou zvonku aj zvnutra.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Voda v kufru
PříspěvekNapsal: 19 červenec 2010 20:50 
Offline

Registrován: 23 duben 2007 17:15
Příspěvky: 57
Bydliště: South Moravia, Göding
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 GDI, 4G93
Rok výroby: 1998
Nový poznatek k vodě v kufru. Minulý týden jsem byl na chatě, parkoval jsem prdelí z kopce, po dešti jsem přišel k autu utevřel kufr a voda na mě vytekla z pátých dveří z mechanizmu zámku. Takže to teče někudy do dveří a přes zámek (tu závoru jak trčí dole ze dveří) do kufru. Možná přes ty lampy na pátých dveřích (odrazky, mlhovka)...?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Voda v kufru
PříspěvekNapsal: 07 srpen 2010 20:09 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
ja mam tiez jeden poznatok ohladom vody ale kvapkajucej na pravu nohu teda na pedal "plynu"
bola paradna burka asi 4 hodiny som sa v nej viezol s malymi prestavkami a asi po 3apol hodinach pri uz dlhsej jazde po dialnici mi zrazu zacala husto kvapkat voda na nohu
mal som zapnute ofukovanie celneho skla ale neprestalo ani pri presmerovani prudu vzduchu ani pri prepnuti na vnutorny okruh neprestala
kvapka mi to - pod celnym sklom z vonku je taky jarok na odvod vody co tam natecie /myslim si/ a pohlad z vnutra pod tymto jarkom tak presne podnim akoby sa uvolnil "pogumovany filc" je to asi 5cm nad vystupom lanka "plynu"

co vy na to ....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Voda v kufru
PříspěvekNapsal: 09 srpen 2010 08:21 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
Mě zase po dešti kape voda na řadičku a to jsem silikonem oblepil /zvenku/ vršek předního okna i žlábky ve střeše jsem zalepil a ono furt stejný.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz