mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 10 květen 2024 21:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: rada 1.8 GDI nebo raci lancera 1.6
PříspěvekNapsal: 19 prosinec 2007 21:06 
Offline

Registrován: 19 prosinec 2007 20:51
Příspěvky: 110
Bydliště: Ustecky kraj
Automobil: Carisma
Typ motoru: 4G93 MPI
Rok výroby: 1997
Ahoj lidicky,
prosim poradte mi co by bylo "lepsi", mene nakladne na udrzbu. Mam sanci koupit carismu 1.8 gdi rv 97 "najeto" 110 tis. od znameho a nevim zdali by to pro me byla vhodna volba kor po tom co jsem si zde precetl klady a zapory hodoto motoru provozovaneho v CR. Jsem bohuzel chudy student :) a shanim nejake spolehlive auto na rocni najezd cca do 15 tis.
Uz jsem byl rozhodnut pro lancera 1.6 rv okolo 95 dovoz z D, ale s touto nabidkou jsem zase na vazkach.
Predem vsem dekuji


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 prosinec 2007 09:09 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Pro Tvé potřeby by ten Lancer byl rozhodně lepší, ovšem individuální dovoz (a z D především!) je téměř vždy podvod, takže bych to viděl na tu Carismu od známého, samozřejmě pokud je v pořádku.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 prosinec 2007 11:24 
Offline

Registrován: 19 prosinec 2007 20:51
Příspěvky: 110
Bydliště: Ustecky kraj
Automobil: Carisma
Typ motoru: 4G93 MPI
Rok výroby: 1997
Je fakt ze z podvodu pri dotazeni mam velky bojis i kdyz ta osoba od ktere bych to nechal eventuelne privest ma dobrou povest. Prozmenu pri koupi v CR je to zase vsechno stoceny a ve stavu dokud se to nepos*re tak na to nesahnu.:(
Dekuji za radu pujdu se na ni mrknout, kdyz za to bude stat tak budu asi stastnym (snad) majitelem.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 prosinec 2007 11:43 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Pokud se domníváš, že při dovozu ze zahraničí to není stočený, tak jsi opravdu velký naivka. Schválně se podívej na autoscout24, jaké jsou v zahraničí ceny jakých vozů, a pak to porovnej s cenami a deklarovanými km, resp. stavem těchže ojetin dovezených a prodávaných v ČR. A to se ještě někde musí vzít zisk překupníků a náklady na alespoň minimální "kosmetické" úpravy...
Fuj, hnusná představa, kolik pak nevědomý český zákazník vysolí za úplnou šunku, jež by na Západě brzy skončila pod lisem!

P.S.: A největšími šetřílky co do péče/investic do vlastních vozů jsou právě Němci...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 prosinec 2007 11:53 
Offline

Registrován: 19 prosinec 2007 20:51
Příspěvky: 110
Bydliště: Ustecky kraj
Automobil: Carisma
Typ motoru: 4G93 MPI
Rok výroby: 1997
Koukal jsem na mobile.de. a dost lidi me rikalo ze tam jsou y auta lepsi.. ale to asi mysleli 3 roky stare a ne 15 co ?:))
Jinak prosim jeste o radu co zkouknout u te carismy? vule zvuky? diky


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 prosinec 2007 12:32 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
h0 píše:
Koukal jsem na mobile.de. a dost lidi me rikalo ze tam jsou y auta lepsi.. ale to asi mysleli 3 roky stare a ne 15 co ?:))
Jinak prosim jeste o radu co zkouknout u te carismy? vule zvuky? diky


Musíš ale porovnávat porovnatelné! Viděl jsem např. ve Švýcarsku na placu s ojetinami něco přes rok (od data první registrace) starou Hondu Legend, která jakoby právě vyjela z fabriky, jenže měla na hrbu už 212 tis. km!

Co se týče Carismy, psal jsi, že je od známného. Tak se zeptej jeho, on ji přece zná/musí znát nejlépe. A co chceš vlastně sám kontrolovat (snad s výjimkou onoho klepání v motoru), když tomu zřejmě moc nerozumíš?

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 prosinec 2007 14:28 
Offline

Registrován: 19 prosinec 2007 20:51
Příspěvky: 110
Bydliště: Ustecky kraj
Automobil: Carisma
Typ motoru: 4G93 MPI
Rok výroby: 1997
oka, dikes Mitsi.
Krasny svatky.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 prosinec 2007 14:41 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Nápodobně! A šťastnou ruku při výběru.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 prosinec 2007 18:24 
Offline

Registrován: 04 leden 2007 18:25
Příspěvky: 12
nikdy bych si nekoupil GDI u nás v ČR žasnu nad některými příspěvky :roll:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 prosinec 2007 22:00 
Offline

Registrován: 19 prosinec 2007 20:51
Příspěvky: 110
Bydliště: Ustecky kraj
Automobil: Carisma
Typ motoru: 4G93 MPI
Rok výroby: 1997
mychak píše:
nikdy bych si nekoupil GDI u nás v ČR žasnu nad některými příspěvky :roll:


Kvuli benzinu v CR a vlivu na motor? nebo jak si to myslel?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 prosinec 2007 18:04 
Offline

Registrován: 19 prosinec 2007 20:51
Příspěvky: 110
Bydliště: Ustecky kraj
Automobil: Carisma
Typ motoru: 4G93 MPI
Rok výroby: 1997
Tak je to nakonec sohc 85KW :) ,takze strach z GDI vyresen, auto je v dosti dobrem stavu, jede celkem hezky;) -> zrejme budu stastnym majitelem.

Jo a nevite nekdo jestli je ten motor shodny s galantem 1.8 85/93KW a pokud jo dalo by se teoreticky vydolovat z te carismy tech 93Kw? Ono to ale asi stejny nebude co ?:) dikez za odpovedi.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 prosinec 2007 11:02 
Offline

Registrován: 07 říjen 2007 18:15
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha
Auta s GDI mame ve firmě 4. Všechny maj přes 150t a naprosto v pohodě.
p.s. Nechapu některé příspěvky


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 leden 2008 17:43 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Vratislav Calta píše:
Auta s GDI mame ve firmě 4. Všechny maj přes 150t a naprosto v pohodě.
p.s. Nechapu některé příspěvky


A co konkrétně je tu k nepochopení?

Uživatelé GDI (alespoň většina z těch, co se tu vyskytují) mají problémy a mne, jako milovníka značky Mitsubishi a výrobků MMC (byť tvrdím, že Carisma prostě není Mitsubishi!) to rozhodně netěší. Navíc jsem byl uživatelem Carismy 1,8 GDI a soukromý SW 2,4 GDI dodnes vlastním.

My jsme měli v práci celkem 5 vozů Carisma: 3 hatchbacky s motorem 1,8 GDI, 2 sedany s motorem 1,6 MPI. Se všemi GDI byly problémy napřed s motory a po výměně oleje v převodovce i s převodovkami. 1,6 MPI byly v zásadě v pohodě. Ale možná je to poněkud nespravedlivé porovnání: ty GDI byly zakoupeny a servisovány v poněkud jiném režimu, než ony MPI.

"Moji" Carismu 1,8 GDI jsem přebíral, když měla najeto něco mezi 18-19 tis. km (přesně si to už nepamatuji) a od data první registrace, tj. uvedení do provozu, uplynuly téměř dva roky. A za tu dobu nebyl ani jednou vyměněn olej v motoru! Také už klepala, byť to nebylo nijak vážné. Vlastní péčí se mi poměrně dlouho dařilo zajišťovat alespoň to, aby se klepání nezhoršovalo - na rozdíl od vozidel kolegů a kolegyň, které už šly jen furt "dole kopcom"... V 60 tis. km tam servis bez mého vědomí a souhlasu nalil superdrahý Castrol 0W-30 a po ujetí pouhých 700 km následovala vynucená výměna hydroštelů. Sice to pomohlo, ale výsledek stejně nebyl 100%-ní. S onou Carismou jsem se loučil někdy před jejími 90 tis. km a rozhodně jsem ji neoplakával, protože mi k srdci jednoduše nepřirostla (v kontrastu s jinými vozy Mitsubishi).

K řešení problémů s 2,4 GDI motorem mého SW jsem přistoupil velmi radikálně a po dvou letech bojů se všemi zúčastněnými stranami, kdy v rámci záruky bylo do vozu nasypáno přes 20 tis. EUR (!), jsem dosáhl toho, že ho konečně mohu mít rád stejně, jako svá předešlá vlastní Mitsubishi.

Proto si dovolím tvrdit, že GDI je prů.er všech prů.erů a svým způsobem závidím každému, kdo s ním nikdy žádný problém neměl. Možná ale jen netuší, co ho čeká... (nepřeji nikomu nic zlého)
A úplně nejvíc mi vadí, že dosud nikdo nedokázal se 100%-ní určitostí definovat, co je příčinou onoho klepání, resp. najít na něj účinný lék!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 leden 2008 21:52 
Offline

Registrován: 07 říjen 2007 18:15
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha
Tak jinak:
Má osobní zkušenost se čtyřmi vozy s motory 2,4GDI (naj.157,172,174 a 160 tis. km) je velmi pozitivní.

p.s. Chápu některé příspěvky...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 leden 2008 10:07 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Vratislav Calta píše:
Tak jinak:
Má osobní zkušenost se čtyřmi vozy s motory 2,4GDI (naj.157,172,174 a 160 tis. km) je velmi pozitivní.

p.s. Chápu některé příspěvky...


Tak to zřejmě neznáš skutečné výkonové parametry oněch motorů 2,4 GDI. Protože pokud bys je znal, asi bys nebyl tak nadšený... Moje první měření: 99,5 kW a 191 Nm, deklarováno 110 kW / 225 Nm!!!

P.S.: Nekupoval jsem si motor 2,4 , tím spíše pak GDI, abych pak jezdil s "lepším" (i když i to je relativní) dvoulitrem...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz