mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 27 duben 2024 20:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vrzání v přední nápravě.
PříspěvekNapsal: 02 březen 2008 23:44 
Offline

Registrován: 23 duben 2007 17:15
Příspěvky: 57
Bydliště: South Moravia, Göding
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 GDI, 4G93
Rok výroby: 1998
U mé 1,8 GDI r. 99 (snad) mi začalo vrzat asi v přední nápravě. Stává se to při přejezdu větších nerovností na silnici na pravé straně. Podle zvuku bych řekl, že vrže asi nějaká guma. Když auto stojí a já zkusím "skočit" na pravý přední blatník tak to nedělá, jen za jízdy. Neměl jste někdo podobný problém?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Vrzání v přední nápravě.
PříspěvekNapsal: 03 březen 2008 21:08 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 17:54
Příspěvky: 6
Zdravím,já mám 1,8GDI 97, a mě zase něco vrže vzadu při jízdě přesně tak jak popisujete vy na té přední nápravě.Když to stoji a skočím na to tak taky nic neni slyšet jen za jízdy.Dnes sem to měl na zvedáku a na nic jsme nepřišli.Je to zahada.Dejte pak vědět jak ste dopadl.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Vrzání v přední nápravě.
PříspěvekNapsal: 03 březen 2008 23:11 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
a vrze vam to aj ked na mieste tocite volantom? alebo iba ak prechadzate nerovnostami?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Vrzání v přední nápravě.
PříspěvekNapsal: 04 březen 2008 10:34 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 30 červenec 2004 11:15
Příspěvky: 438
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,9TD
Rok výroby: 1999
Mopachi píše:
Zdravím,já mám 1,8GDI 97, a mě zase něco vrže vzadu při jízdě přesně tak jak popisujete vy na té přední nápravě.Když to stoji a skočím na to tak taky nic neni slyšet jen za jízdy.Dnes sem to měl na zvedáku a na nic jsme nepřišli.Je to zahada.Dejte pak vědět jak ste dopadl.


Ja mel presne tenhle problem, vrzalo to vzadu. Zacalo to pri prujezdech zatackou, po par mesicich i na nerovnostech a po dalsich par mesicich uz to vrzalo porad. Jenom kdyz jsem s tim houpal na miste, tak nic. Vlezl jsem pod to, zkoumal vsechno mozne a nenasel zadny problem. Tak jsem zajel do sveho servisu, tam to prozkoumali a prisli na to, ze odeslo jedno rameno drzici zadni napravu. Odporoucela se ta cast ramena, za kterou je pripevnene ke karoserii a jak to bylo rozcupovane a byla tam vule, vznikalo vrzani. Trvalo jim dlouho nez na to prisli, to uchyceni neni uplne videt.

_________________
Obrázek Obrázek
Mitsubishi Carisma Sedan, 1.9TD, 1999 ... Jeep Grand Cherokee WJ, 4,7 V8, 1999


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Vrzání v přední nápravě.
PříspěvekNapsal: 04 březen 2008 23:27 
Vrže jen při přejíždění větších nerovností. Když auto stojí, tak nevrže. Ani při houpání, ani při točení volantem......


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Vrzání v přední nápravě.
PříspěvekNapsal: 04 březen 2008 23:29 
Offline

Registrován: 23 duben 2007 17:15
Příspěvky: 57
Bydliště: South Moravia, Göding
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 GDI, 4G93
Rok výroby: 1998
:oops: nebyl jsem přihlášen.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Vrzání v přední nápravě.
PříspěvekNapsal: 09 březen 2008 22:28 
Offline

Registrován: 19 prosinec 2007 20:51
Příspěvky: 110
Bydliště: Ustecky kraj
Automobil: Carisma
Typ motoru: 4G93 MPI
Rok výroby: 1997
Ahoj,
podobne to probihalo i me. Vrzani pri prujezdu velkych nerovnosti (retarder), ale pak me to preslo i do vrzani pri toceni volantu , ted to vrze furt.. zatim jsem to neresil :oops: , nejak neni cas, ale mam podezreni na tycku stabilaku nebo cep rizeni byl porazen viz:
viewtopic.php?f=1&t=680

az to poresim, snad za tyden dam kdyztak vedet.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Vrzání v přední nápravě.
PříspěvekNapsal: 09 duben 2008 11:05 
Offline

Registrován: 19 prosinec 2007 20:51
Příspěvky: 110
Bydliště: Ustecky kraj
Automobil: Carisma
Typ motoru: 4G93 MPI
Rok výroby: 1997
Tak to vrzani me opravdu delal tycka slabilaku. Po vymene muzu tocit volantem jak divej a nic.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Vrzání v přední nápravě.
PříspěvekNapsal: 09 duben 2008 22:40 
Offline

Registrován: 14 říjen 2006 22:32
Příspěvky: 49
Bydliště: Tvrdošín SK
Nuže, vrzga to aj mne a to keď prejdem po spomalovači. Takže to bude určite to isté ako u predchodcov. Pozeral som síce nato, ale samozrejme som nanič nedošiel. Akurát nato, že si myslím že sú to predné tlmiče.Spravy to hlavne, keď predok hupne na prudko nadol, takže vtedy sú logicky zaťažené tlmiče a keďže už majú niečo nalietané, ani sa nečudujem. Skúste sa zamerať aj na toto. Robí vám to niekomu aj s novými tlmičmi?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Vrzání v přední nápravě.
PříspěvekNapsal: 09 duben 2008 22:45 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Takhle se rozhodně neprojevují "unavené" tlumiče, ale opotřebované, event. ztvrdlé pryžové díly uložení ramen náprav.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Vrzání v přední nápravě.
PříspěvekNapsal: 11 duben 2008 20:15 
Offline

Registrován: 11 březen 2008 13:14
Příspěvky: 58
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1,9TD
Rok výroby: 1999
me to take vrze ale jen kdyz na miste tocim volantem kamarad rikal ze by to mohlo byt neco se servem nevite o to neco bliz?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Vrzání v přední nápravě.
PříspěvekNapsal: 19 duben 2009 13:27 
Offline

Registrován: 14 září 2007 12:10
Příspěvky: 24
Bydliště: Slovensko
Mne nieco vrzga alebo lepsie povedane zlahka popiskuje v zadnych tlmicoch. To "nieco" som uz odhalil, ale neviem tomu pomoct. Zvuk ide od "salky" (alebo ako sa to nazyva) tlmicov. Teda to co vidite ked date dolu gumovu ochranu-ciapocku na vrchu tlmica. Po dotiahnuti srobu a nastriekani silikonovym sprejom bol chvilu pokoj, ale potom sa to zacalo ozyvat znova. Zase som tam strekol silik. spreju, ale bez vacsieho efektu. Ked som bol na vylete s vecami nalozenymi v kufri a vzadu osoby, tak bolo uplne ticho. Ked idem sam, s prazdnym kufrom su tam tie otravne zvuky.

Co sa tyka prednej napravy-tlmicov, tak ked prejdem cez retarder, aj mne to obcas zavrzga. Ale ked tocim volantom tak nic, takze to asi budu tie gumove (pryzove) srandy na ramenach...

Inak, minuly rok som menil komplet tlmice + pruziny vpredu aj vzadu.

Diki za odpoved.

_________________
1.8 GDI EXE 1999


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Vrzání v přední nápravě.
PříspěvekNapsal: 20 duben 2009 09:11 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ano, některé tlumiče "vržou", jiné "syčí", další "drndají". Záleží na výrobci, ale někdy i na konkrétním kusu. Pokud to někomu vadí, musí změnit značku výrobce tlumiče. A to, že v případě naložení zvuky zmizí, je dáno tím, že pístnice jezdí vůči ucpávce v jiné své části a navíc se mění zatížení samotného pístu s přepouštěcími ventily uvnitř tlumiče. Zvukový a zejména "útlumový" projev tlumiče je navíc silně závislý na teplotě, což platí dvojnásob pro plynokapalinové typy.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Vrzání v přední nápravě.
PříspěvekNapsal: 20 duben 2009 09:13 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
dawes píše:
me to take vrze ale jen kdyz na miste tocim volantem kamarad rikal ze by to mohlo byt neco se servem nevite o to neco bliz?


Servem to určitě nebude, axiálními ložisky McPhersonů téměř určitě ano.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Vrzání v přední nápravě.
PříspěvekNapsal: 20 duben 2009 22:58 
Offline

Registrován: 14 září 2007 12:10
Příspěvky: 24
Bydliště: Slovensko
Mitsi píše:
Ano, některé tlumiče "vržou", jiné "syčí", další "drndají". Záleží na výrobci, ale někdy i na konkrétním kusu. Pokud to někomu vadí, musí změnit značku výrobce tlumiče. A to, že v případě naložení zvuky zmizí, je dáno tím, že pístnice jezdí vůči ucpávce v jiné své části a navíc se mění zatížení samotného pístu s přepouštěcími ventily uvnitř tlumiče. Zvukový a zejména "útlumový" projev tlumiče je navíc silně závislý na teplotě, což platí dvojnásob pro plynokapalinové typy.


To je pravda, kazde tlmice maju pri svojej praci iny zvuk, co je normalne. Akurat ze tu ide o otravne popiskovanie pri drobnych nerovnostiach (co normalne urcite nie je) a ten zvuk ide z miesta kde je vrchne ulozenie tlmica (ta "salka") ako som pisal. Ide sa tam cez kufor, cez tu dieru v plastovom oblozeni :)

Nastastie ten zvuk nie je nonstop - permanentny, no pomerne casty. Inak vsimol som si, ze ked bolo cez zimu dost vlhko, tak to bolo tiche. No a tlmice mam KYB, objednavali sa podla 1,8 L motora (myslim ze ta 140 konova verzia), kedze na tie sa davali tvrdsie tlmice ako na gdicka. Ale aky je to typ (ci plyn-kvapalina) to neviem.

No nic, skusim to pod tym gumovym klobucikom znova poriadne nastriekat... :pray:

_________________
1.8 GDI EXE 1999


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz