mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 10 květen 2024 01:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lambda sonda
PříspěvekNapsal: 03 březen 2008 18:23 
Offline

Registrován: 14 září 2007 12:10
Příspěvky: 24
Bydliště: Slovensko
Zdravim vospolok!

Po navsteve stanice EK som sa dozvedel, ze mam chybnu lambda sondu. Z toho, co mi vravel technik som pochopil, ze zle dava informacie riadiacej jednotke a zrejme ani nedostava (?) plne bohatu zmes ked treba. Summa summarum, by som mal mat za sucasneho stavu lepsiu spotrebu (ako by normalne bola), ale motor by mal ist slabsie (ako by normalne isiel).
Co sa tyka spotreby, mavam od 6,8 do max 7,4 a to mu aj "prevetram ventily". Podla mna ide motor slusne, ale na druhej strane neviem to porovnat, na inom GDI som sa neviezol.

To, ze je vraj chybna lambda, by som sam nezistil, lebo auto sa nechova nijak divne, necuka alebo tak... S vynimkou toho, ze obcas citim, ze RJ prepla na inu zmes, ale ci je to fakt bohata, to neviem zistit...

Ma s tym niekto skusenosti? Oplati sa vymenit tu sondu?

Vdaka za reakcie.

_________________
1.8 GDI EXE 1999


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambda sonda
PříspěvekNapsal: 03 březen 2008 19:36 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Pokud jsi emisemi prošel a s motorem jsi jinak spokojený, nic s tím nedělej. Ta spotřeba je naprosto OK, resp. žádný problém nenaznačuje. Rovněž "přepínání mezi režimy" stechiometrické a chudé směsi je v naprostém pořádku.
Pokud jde o to, co Ti bylo řečeno při měření emisí, musíš mít na paměti, že motor s přímým vstřikem pracující s chudou směsí je podstatně složitější mašinka, než s jakými se tam běžně setkávají.
Mimochodem, jaká hodnota lambdy byla vlastně naměřena? Měl jsi před cestou na měření důkladně vypálený katalyzátor?

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambda sonda
PříspěvekNapsal: 04 březen 2008 18:32 
Offline

Registrován: 14 září 2007 12:10
Příspěvky: 24
Bydliště: Slovensko
Bohuzial, hodnotu lambda sondy neviem. Pravdupovediac, emisnu som mal vybavenu tak, ze auto prejde. Technik mi len povedal, ze sonda je chybna, vysiel som s autom von a pockal na osvedcenie :) A potom som sa este pytal co znamena, ze je chybna (vid povodny prispevok).
Pred navstevou stanice som zahrial motor a potom som ho kratkou jazdou povytacal, dostal aj 6000 rpm. Ale ci bol dokladne vypaleny katalyzator, to neviem.

Ked uz sme pri vyfukovych plynoch: tento motor tak vcelku divne smrdi (myslim z vyfuku). Najma ked stojim na mieste, volnobeh a to aj ked je zahriaty. Niekde som zachytil, zevraj GDIcka maju specificky smrad a je to pre nich normalne, lebo maju uplne ine spalovanie, uplne iny katalyzator atd. Hovorim si OK, mam "neuveritelne specialny motor" 8) Co mi ale vadi, ze je to obcas citit aj v interieri, ked nejaku chvilu stojim a to so zavretymi oknami. Tak neviem ci to nejako odzadu prenika do interieru alebo co.

_________________
1.8 GDI EXE 1999


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambda sonda
PříspěvekNapsal: 04 březen 2008 18:38 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Jo, smrdí to jak spálené topinky... Ale pokud to proniká při stání na místě do interiéru, máš nejspíš někde vadné těsnění dveří nebo kufru.

Jesliže je lambda opravdu vadná, bude třeba ji co nejdříve vyměnit, abys nepřišel o katalyzátor!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambda sonda
PříspěvekNapsal: 04 březen 2008 20:55 
Offline

Registrován: 26 červenec 2005 15:32
Příspěvky: 24
Bydliště: kósek vod Brna
Citace:
Co mi ale vadi, ze je to obcas citit aj v interieri .....


Taky mi to obcas smrdi , kdyz prepnu ventilaci na "vnitrni" okruh tak to prestane. Venku smrdi porad. :D


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambda sonda
PříspěvekNapsal: 04 březen 2008 23:36 
Offline

Registrován: 23 duben 2007 17:15
Příspěvky: 57
Bydliště: South Moravia, Göding
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 GDI, 4G93
Rok výroby: 1998
Taky mi smrdí, dokonce i za jízdy při otevřeném předním bočním okně. Taky jsem měl problémy na emisích. Bylo mi řečeno, že svíčky, tak jsem je vyměnil, ale na emisích jsem od té doby nebyl.......


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambda sonda
PříspěvekNapsal: 05 březen 2008 09:39 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Svíčky jsou pro správnou funkci GDI naprosto klíčové! Samozřejmě ty správné!!!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambda sonda
PříspěvekNapsal: 05 březen 2008 11:40 
Offline

Registrován: 14 září 2007 12:10
Příspěvky: 24
Bydliště: Slovensko
Tak sa zda, ze nie som jediny, komu to smrdi :) Budem musiet skontrolovat piate dvere, okrem podozrenia, ze prave tade mi prenika obcas pri stati dovnutra smrad, mi aj popiskuju, respektive povrzgavaju na nerovnostiach. Podozrieval som aj dosku (plato), ale overil som to tak, ze som ho vybral a vrzgalo to dalej...

Ku katalyzatoru: U benzinakov vraj dost klesa ucinnost katalyzatora po 100 tis. km. Lenze GDI je opat urcite nieco speci, takze ktovie ako je to tu. Vie niekto :?: Minuly rok, ked som auto doviezol z Nemecka malo nabehane 107 tis., momentalne som prave prekrocil 130 tis. km.

K svieckam: podla servisnych zaznamov (bolo servisovane v MMC Deutschland) a faktur, boli sviecky menene kratky cas predtym nez som auto kupil. Boli to NGK (presne oznacenie z hlavy neviem). Ked ich bude treba vymenit, asi vyskusam Denso Iridium.

_________________
1.8 GDI EXE 1999


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambda sonda
PříspěvekNapsal: 05 březen 2008 12:00 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Pro motory GDI se používá tzv. de-NOx katalyzátor, který zjednodušeně řečeno, lépe eliminuje NOx (vznikající právě při spalování chudé směsi), jenže čas od času vyžaduje "vypálení" nahromaděných úsad (něco jako u filtru pevných částic), což se děje buď automaticky (dosti problematické a někdy už bývá pozdě - životnost katu se snižuje), nebo cílevědomým vytáčením motoru při vhodných příležitostech (zahřátý motor, potřeba akcelerovat...).

Výrobce v rámci typologové homologace prohlašuje, že v případě správné udržby se kat. "vejde do stanovených emisních limitů" po dobu 160 tis. km (můj vůz má 165 tis. km a stále se tam "vejde"). Jenže tuhle životnost rychle zkazí třeba aplikace nesprávných svíček: do 1,8 GDI patří výhradně NKG IZFR6B (prvomontáž), nebo DENSO SK20BR11 či VKB20 (mnohem lepší náhrada originálních).

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambda sonda
PříspěvekNapsal: 06 březen 2008 20:56 
Offline

Registrován: 08 listopad 2007 15:55
Příspěvky: 9
Bydliště: Hulín (Zlínský kraj)
Nevím jakou lambdu má carisma. Ale muzu nabidnou lambda sondu na hyundai accent, 3-zilova. Podle me by to melo pasovat. Cena je 1200/ks - je nová.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambda sonda
PříspěvekNapsal: 07 březen 2008 09:42 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Dost pochybuji o tom, že je tam standardní lambda. Ale třeba se mýlím.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz