mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 10 květen 2024 04:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tak mi praskla hlava...
PříspěvekNapsal: 02 duben 2008 13:38 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 30 červenec 2004 11:15
Příspěvky: 438
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,9TD
Rok výroby: 1999
...v motoru :cry: Poslednich par tydnu jsem mel na houby starty (teple i studene), po startu to desne cudilo a mizela mi voda z chladice. Toz jsem to dal do servisu, a prisli mi na prasklinu v hlave (viz priloha). Nova hlava cca 30 000,-, pak nejaka tesneni, podlozky vsude mozne kolem ventilu, vycisteni chladiciho okruhu, a spousta dalsich veci s tim spojenych, takze predbezna cena za opravu 45-50 000,-.


Přílohy:
PrasklaHlava.jpg
PrasklaHlava.jpg [ 137.6 KiB | Zobrazeno 13150 krát ]

_________________
Obrázek Obrázek
Mitsubishi Carisma Sedan, 1.9TD, 1999 ... Jeep Grand Cherokee WJ, 4,7 V8, 1999
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tak mi praskla hlava...
PříspěvekNapsal: 02 duben 2008 18:18 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
hmm, to je blby. A neda se to zavarit? Nekdy, kdyz je prasklina pristupna, to jde.Existuji firmy, ktere se tim odborne zavyvaji. Anebo jestli tam mas teda motor Renault, tak je treba hledat na srotaku hlavu, nebo cely moturek. Rozhodne bych 50.000 za opravu neplatil, to je hole silenstvi, za to koupis dneska venku cele auto...

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tak mi praskla hlava...
PříspěvekNapsal: 02 duben 2008 20:26 
Offline

Registrován: 29 září 2007 18:41
Příspěvky: 79
Hmmm.... to je blbe. Inak vyzera to dost brutalna crack, to ide od ventilu az po komorku? Nevies nahodou na ktore strane to zacalo?

A, ze sa tak sprosto pytam, kolko ma to auto hodnotu ked ides dat 50tis za opravu?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tak mi praskla hlava...
PříspěvekNapsal: 02 duben 2008 21:31 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
hmmm :? ...mas predstavu ako sa to stalo ? kedy?
inak ja by som kupil asi z vrakoviska motor ....alebo len hlavu ..... no ved pospekuluj drzim palce :?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tak mi praskla hlava...
PříspěvekNapsal: 03 duben 2008 06:51 
Offline

Registrován: 16 červen 2005 13:57
Příspěvky: 48
Bydliště: Osek
Automobil: Carisma sedan
Typ motoru: 1.8 GDI 92kW
Rok výroby: 1998
Na vrakáči kup celý motor do cca 15kKč, s hlavou se nebude nikdo sundávat. Pokud neseženeš na Mitsubishi vrakovištích, což předpokládám, tan na Renaultích bude určitě dostatečný výběr motorů. Oprava za 50 se u auta s cenou prudce pod 100 tisíc asi moc nerentuje, ne?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tak mi praskla hlava...
PříspěvekNapsal: 03 duben 2008 09:07 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 30 červenec 2004 11:15
Příspěvky: 438
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,9TD
Rok výroby: 1999
Jojo, je to masakr, auto ktere stoji do 100 000 a oprava na nem za pulku. O tom, ze bych nekde nasel jiny motor jsem uvazoval a pri trose stesti by mohl byt i funkcni. Ale co pak? Vymenit z toho jen hlavu (a muze se to stat znova, na puvodnim motoru uz si nejak sedla a ted ji budu usazovat na jiny motor) , nebo vymenit cely motor (a budou s nim jine problemy). Kdyz bych to prodal v tomhle stavu, dostanu za to mozna 50, prihodim dalsich 50 (ty ktere mam na opravu), budu mit 100, a co koupim za 100 000,-? Zase 8 let oskakane auto, u ktereho budu muset udelat zakladni "po-kupni" servis (rozvody, vycistit filtry, brzdy, atd..., vzdyt to znate). Tohle mam uz 4 a 1/2 roku a (budete se smat) mam k nemu jakysi vztah. Je to moje prvni auto (teda druhe, driv jsem jezdil ve wartburgu, ale to byla motorka na 4ech kolech). Mozna jsem to uplne nedomyslel, ale nejlepe mi z toho vychazi to opravit a doufat ze se v nasledujicich 2-3 letech neobjevi nejaka jina "draha" zavada.

Pajama: Kourivost a bublave starty zacali letos v lednu. Na tachometru 152 tis (ale urcite to ma ve skutecnosti nalitano vic). Pricina neznama. Myslim si, ze se o to staram dobre, dobre oleje, dobre chladici smesi, dobre zachazeni. Takze mozna vada z vyroby (no, i kdyz po 8mi letech?), mozna proste unava materialu. Ted jak to pisu me napadlo, jestli treba za to nemuze ventil (treba se nejak zacal vrtet a jeho okoli to nevydrzelo, ale to je asi blbost)

HomoFaber: Odkud a jak se ta prasklina tahne vubec netusim, vyfotil jsem to jen telefonem, pozdeji to nafotim poradne, z vice uhlu.

_________________
Obrázek Obrázek
Mitsubishi Carisma Sedan, 1.9TD, 1999 ... Jeep Grand Cherokee WJ, 4,7 V8, 1999


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tak mi praskla hlava...
PříspěvekNapsal: 03 duben 2008 16:45 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Upřímnou soustrast!

P.S.:
1/ Já bych zkusil najít někoho, kdo to umí zavařit.
2/ Ventily "se vrtí" vždy, pokud ne, podpálí se nebo přinejmenším zanesou dosedací, resp. těsnící plochy.
3/ Nedávno jsi se ptal na výměnu chlad. kapaliny. Jak dlouho že jsi ji neměnil? Pokud před více, jak 5 lety, tak rozhodně nezavařuj prasklinu, ale rovnou tu hlavu vyměň! Bude totiž nejspíš celá zkorodovaná: hliník a některé jeho slitiny totiž korodují nejen povrchově, ale v hloubce materiálu, chlad. kapalina s vyčerpanými inhibitory koroze tomu jen pomůže a vlivem tohoto hloubkového napadení mohlo dojít k prasknutí v nejslabším místě...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tak mi praskla hlava...
PříspěvekNapsal: 03 duben 2008 17:10 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 30 červenec 2004 11:15
Příspěvky: 438
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,9TD
Rok výroby: 1999
Mitsi píše:
Upřímnou soustrast!

Diky :roll:

Mitsi píše:
Nedávno jsi se ptal na výměnu chlad. kapaliny....


Ptal jsem se prave proto, ze jsem potreboval kapalinu dolit (v tu chvili jsem jeste netusil ze mizi zkrz hlavu) a tak jsem chtel vedet co a jak (doted mi to vzdy delal servis). Jinak kapalinu (vlastne vsechny kapaliny) jsem si v servisu pravidelne nechal menit, presne podle jejich zivotnosti. Takze starim kapaliny to nebude. I kdyz samozrejme nevim, jestli predchozi majitel/e nebyli prasata, a treba jsem to auto koupil s jeho puvodni kapalinou...

Uz jsem se vpodstate rozhodl. Auta se zbavovat nechci (viz muj predchozi prispevek) a na jine auto (takove ktere by nebylo podobne stare) nejsou penize (od cervna mi totiz zacne 20ti tisicova hypo a musim mit nejakou rezervu). A zavarit to, tomu moc neverim. Treba to jde, a mozna by to i fungovalo, ale tezko rict, na jak dlouho by to bylo. Takze jsem v servisu dal pokyn k oprave. Tak se budu modlit, at to dobre dopadne.

Ale ma to jedno malinke plus, videl jsem ten motor rozebrany a aspon vim, kde bydli tech 97 koniku :)

_________________
Obrázek Obrázek
Mitsubishi Carisma Sedan, 1.9TD, 1999 ... Jeep Grand Cherokee WJ, 4,7 V8, 1999


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tak mi praskla hlava...
PříspěvekNapsal: 03 duben 2008 21:09 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
inak moj znamy mal mercedes vacsii ako vito stary, stary.... a pri asi 150 tisicoch praskla hlava neviem ako to vyzeralo ale dal to zazvarat a ked mi to vravel to auto malo nieco cez 700 tisic a OK...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tak mi praskla hlava...
PříspěvekNapsal: 03 duben 2008 21:10 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
nuz ale ked si sa takto rozhodol ...tak drzim palce 8)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tak mi praskla hlava...
PříspěvekNapsal: 03 duben 2008 21:39 
Offline

Registrován: 25 březen 2006 01:00
Příspěvky: 152
pajama píše:
nuz ale ked si sa takto rozhodol ...tak drzim palce 8)

preju at ti zas mysak jezdi. mimochodem taky jsem mel wartburga, dostal jsme ho za flasku od souseda a mel jsem ho par let. projelo to vsechno diky svetly vysce, i kdyz jednou jsem s nim zapad ve snehu, kdyz jsem chtel s pritelkyni delat romantiku a hledal opusteny misto :) pak pritelkyne tlacila a ohodil jsem ji snehem a bahnem (puvodne jsem tlacil ja, ale neumela poustet spoku a rozhoupat to). nemelo se na tom co rozbit. jedinkrat mi praskla vidlicka na radici pace, tak jsem dojel z chalupy do prahy na trojku, kterou jsem tam nacvaknul na parkovisti. jinak nulova bezpecnost, nemel ani navijeci pasy, nic moc jizdni vlastnosti, kraval, otrava s michanim oleje v kanystru, skoro vzdycky jsem pak byl od benzinu, tem za mnou vyfukovy plynu asi moc nevonely. parkrat jsem s nim svezl kolegy z prace, tenkrat jsem delal v auditu v nadnarodni firme, myslim, ze kdyz klient videl, v jaky popelnici prijeli ty manici v oblecich, tak nechapal. ale bylo to velky auto, za ty prachy a ten rok vyroby..


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tak mi praskla hlava...
PříspěvekNapsal: 04 duben 2008 09:21 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 30 červenec 2004 11:15
Příspěvky: 438
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,9TD
Rok výroby: 1999
Dik za podporu :) Dneska, nejpozdeji v pondeli se dozvim jak to dopadlo. A hlavne kolik me ta sranda bude stat.

S wartburgem byla sranda. Ja uz navijeci pasy mel, akorat se po dvaceti letech uz nenavijeli. Byli dokonce i na zadnich sedadlech. Taky mi na nem menili hlavu. Vodni pumpa byla ulozena v hlave a kdyz se odporoucelo jakesi jeji lozisko (vpodstate se uplne rozpadlo), tak nez jsem na to prisel, tak ty kousky rozmlatili komoru ve ktere to cele bylo. A protoze jsem v te dobe byl "mlady (rozumej blby) technik", na dalnici Praha-Mlada Boleslav, kdyz jsem zjistil, ze varim a za mnou se po asfaltu vine jakysi potucek, jsem zastavil, otevrel viko motoru a v zachvatu zachranovani auta pred explozi chladiciho okruhu otevrel expanzku. Urcite tusite co nasledovalo. Gejzir fridexu pet metru vysoko, oparena ruka, ze se z ni odlupovala kuzicka... A v tu chvili jsem se rozhodl, ze si koupim auto (a za mesic koupil micinu). Psal se rok 2003... :P

_________________
Obrázek Obrázek
Mitsubishi Carisma Sedan, 1.9TD, 1999 ... Jeep Grand Cherokee WJ, 4,7 V8, 1999


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tak mi praskla hlava...
PříspěvekNapsal: 04 duben 2008 12:39 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
jo jo, Wartburg byl nezapomenutelny stroj, taky jsem v nem vyrostl, kdyz jsem byl maly, otec mel jeste toho stareho (311), ne 353 (znany "novy" Wartburg), taky casto "varil", navic mu vypadavaly rychlosti, pri zpatecce se musela vsi silou drzet radici paka (pod volantem), aby nevypadla a "auto" couvalo...
V zime, se pri studenem startu nejdrive musely vysroubovat svicky, ty jemne podlit benzinem Special-Mix (nemel AC pumpu) soudruzi v NDR udelali zase chybu, zasroubovat a startovat... :shock:
V pozdejsich letech (meli jsme ho myslim 8 az 11 let, uz nevim, byl tak prozrany, ze jsme na podlahu davali stale tlustci koberce...ale mel svuj ram, takze naka "mirna" koroze nebyla (krome pruvanu) vubec na zavadu.

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tak mi praskla hlava...
PříspěvekNapsal: 12 duben 2008 15:38 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 30 červenec 2004 11:15
Příspěvky: 438
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,9TD
Rok výroby: 1999
Tak jsem vystrachal foto... :) To byly casy, jezdilo to na petrolej...


Přílohy:
15.jpg
15.jpg [ 196.41 KiB | Zobrazeno 12955 krát ]

_________________
Obrázek Obrázek
Mitsubishi Carisma Sedan, 1.9TD, 1999 ... Jeep Grand Cherokee WJ, 4,7 V8, 1999
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tak mi praskla hlava...
PříspěvekNapsal: 17 duben 2008 20:51 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
no co ako si dopadol?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 80 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz