mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 27 duben 2024 21:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: litá kola
PříspěvekNapsal: 22 duben 2008 19:56 
Dobrý den,
chci si koupit na mé Mitsubishi Carisma 1.6 66kW r.v.1997 litá kola a uvažuji o těchto: ET: 35, rozteč 4x100, Rozměr: 7x15, středová díra: 57,1, Pneu: 195/50 R15. Jde mi spíš jestli mi tam půjdou kvůli té středové díře. Mohu mít ještě jedny se středovou dírou 56,1. Chtěl bych se zeptat jestli mi můžete poradit zda je tam dostanu.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: litá kola
PříspěvekNapsal: 22 duben 2008 20:25 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Téma litých kol a rozměrů pneu na Carismu se zde už zevrubně probíralo. Stačí nalistovat.

P.S.: Na Carismu 1,6 66 kW v každém případě naprosto vyhozené peníze, a to nemluvím o dalších okolnostech!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: litá kola
PříspěvekNapsal: 22 duben 2008 21:30 
Jak to myslíte vyhozené peníze?Budu rád když mi něco doporučíte....


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: litá kola
PříspěvekNapsal: 22 duben 2008 23:09 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Přesně tak, jak jsem to napsal ve vláknu, na které odkazuji. K čemu patnáctipalcové hliníkáče, když tomu chybí to podstatné/ější: výkon... Dá se s tím snad jezdit i bez nich, nebo ne?

P.S.: Když už, vrazil bych peníze do něčeho účelnějšího - do dobrého technického stavu, kvalitních pneu, lepších zapalovacích svíček apod.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: litá kola
PříspěvekNapsal: 23 duben 2008 07:27 
Účelově se to určitě nevyplatí. Rozhodně to líp vypadá než plecháče :roll: . Ale každopádně jste mi nasadil brouka do hlavy...


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: litá kola
PříspěvekNapsal: 23 duben 2008 09:24 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Na argument, že hliníkáče vypadají líp než plecháče, nemám žádný protiargument. Pak je ale nejlepší koupit si rozměr ráfku, kterým si nezhorším dynamické parametry vozu (což platí dvojnásob pro slabší motorizace), a tím pádem i spotřebu a hluk (na danou Carismu je to tuším 5,5x14). 7x15 je přesně to, čím k takovému zhoršení dojde. Šířka 7 palců je navíc na 195-ky gumy moc velká. A hlavně nešetřit na gumách! Kolem sebe totiž až příliš často vidím borce, kteří sice maximalizovali rozměry (a tím i cenu) ráfků, ale na alespoň trochu slušné obutí jim už nezbylo.

Ke středové díře: nejlepší je, aby její průměr přesně odpovídal osazení na náboji kola (stačí změřit šuplerou). Větší průměr díry se řeší plastovými či hliníkovými mezikroužky, ale není to ideální.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: litá kola
PříspěvekNapsal: 23 duben 2008 14:35 
Offline

Registrován: 29 září 2007 18:41
Příspěvky: 79
Myslim, ze naboj na 1.6 Carisme ma 56.1mm, takze take disky treba hladat. Existuju vselijake kruzky, ale to nie je to co by to malo byt. A este su to casto neuveritelne smejdy co sa tyka materialu.
15x7 sa mi zda dost vela, kedze original su tam 5.5. K tomu ET38 namiesto original 44 ci kolko... hadam ti budu vykukovat spod blatnikov.
Pneu 195/50R15 su najcastejsie 82V. Na 1.8 patri LI 86, na 1.6 neviem.... Pozri v mudrej knizke ci ti 82 staci.
A este sa tusim aj dostanes za 3% hranicu rozdielu polomeru valenia...

A inak suhlasim s Mitsim. MOZNO to bude lepsie vyzerat ale inac nic.
Carisma je fajn auto na bezne pouzitie. Ale stylingovat to spojlermi a brutalnymi kolesami... Co ja viem... hadam by si mal aj motor vymenit.

Ked chces silou-mocou lepsi look tak sa poobzeraj po dakych 14''.

Napr ja, vid diskusiu na inom mieste, som pri hladani pneu nasiel original Mitsu 14'' hlinikace - urcite tam budu pasovat, netreba hladat alternativne pneu a este k tomu boli vsetky styri za £50 (=min investicia)
Kolko sa chystas dat za 4 tie 15''? 10 tisic? (Co ti na to povedala manzelka/frajerka) :mrgreen: Tie prachy sa daju minut aj rozumnejsie


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: litá kola
PříspěvekNapsal: 24 duben 2008 08:38 
Chlapi díky za názory.Nakonec jsem koupil tohle za 4500,- i s gumama což taková pálka není. Ten znak Daihatsu tam nějak přestříknu a bude.Jen se modlím aby to tam šlo ale podle všeho by mělo.

Orig. Alu Kola O.Z. - 14´´ - 4 x 100 - Daihatsu



185/60/R14

6J x 14H2 ET36

Rozteč: 4 x 100

Středová Díra: 56,1 ( mm )


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: litá kola
PříspěvekNapsal: 24 duben 2008 09:57 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
O.Z. dělá fajnové ráfky. Gratuluji!

Pokud je nápis Daihatsu na středové pokličce/krytce středové díry disků, dá se strhnout (je to tam obvykle jenom přilepené) a přelepit spec. nálepkami, např. se znakem Mitsubishi: 4 ks stojí něco přes 100 Kč.

Jinak 185/60x14 je nejspíše neodpovídající obutí jak z hlediska rozměru, tak i LI.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: litá kola
PříspěvekNapsal: 24 duben 2008 22:34 
Díval jsem se do manuálu a měly by tam být gumy 175/65 tak ty budu muset ještě asi vyměnit.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: litá kola
PříspěvekNapsal: 24 duben 2008 23:48 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
To mne překvapuje: Carisma 1.8 GDI z té doby má totiž v základu 185/65x14 a ekvivalent 195/60x14. Nějak se mi nezdá, že by ten podvozek používal vzájemně nekompatibilních rozměrů pneu.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: litá kola
PříspěvekNapsal: 25 duben 2008 07:46 
Obrázek


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: litá kola
PříspěvekNapsal: 25 duben 2008 07:48 
Obrázek


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: litá kola
PříspěvekNapsal: 25 duben 2008 08:48 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
OK, dík! V tom případě bych tam ty gumy 185/60-14 snad nechal (LI odpovídá).

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: litá kola
PříspěvekNapsal: 25 duben 2008 08:56 
Mitsi prosímtě co je to LI?


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz