mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 01 květen 2024 08:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: mitsubishi vypíná asi čerpadlo
PříspěvekNapsal: 18 srpen 2008 20:10 
Pomoc!
potřeboval bych poradit, mam mitsubishi Space Wagon 4x4 2,0 rok 92
najeto přes 250000, doposud bez závad, ale teď se mi stává následující věc: nastartuju bez problémů, ale během jízdy, bez ohledu na to jestli jedu pod plynem, nebo na volnoběh prostě vypne nejspíše palivové čerpadlo a během pár vteřin zase zapne a to se stává zcela nepravidelně někdy 5x během několika km a někdy zas jede bez problémů. a při tom vypnutí a zapnutí jde slyšet cvaknutí relátka pod palubovkou.
Jak říkám: pomoc!!
Díky Petr


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: mitsubishi vypíná asi čerpadlo
PříspěvekNapsal: 18 srpen 2008 21:01 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
a všechny kontakty jsou čisté- nezoxidované?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: mitsubishi vypíná asi čerpadlo
PříspěvekNapsal: 19 srpen 2008 00:22 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Projdi uchycení relátek a kontakty, včetně stavu těch "vnitřních": z řady typů jde sundat krytka bez poškození. Pokud tam máš neoriginální alarm s imobilizérem, začni primárně kontrolou těchto zařízení!!!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: mitsubishi vypíná asi čerpadlo
PříspěvekNapsal: 19 srpen 2008 15:19 
Offline

Registrován: 19 srpen 2008 15:00
Příspěvky: 2
Automobil: Space Wagom 4x4
Rok výroby: 1992
Dík za rady - jdu to zjistit


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: mitsubishi vypíná asi čerpadlo
PříspěvekNapsal: 19 srpen 2008 16:02 
Offline

Registrován: 19 srpen 2008 15:00
Příspěvky: 2
Automobil: Space Wagom 4x4
Rok výroby: 1992
Japonská technika v tom byla nevinně!! Bylo to v nedocvaknutém konektoru u palivového čerpadla (doufám)
Všem moc děkuju!!


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: mitsubishi vypíná asi čerpadlo
PříspěvekNapsal: 19 srpen 2008 20:54 
Tak jsem se předčasně radoval problém se zdecháním trvá!!
To co vím už jistě je to, že to co vypíná je opravdu čerpadlo. Kontakty a relátka jsem prošel- jsou čisté, alarm nemám, teda pokud se do toho nepočítá atrapa v podobě blikající diody na palubovce.
Napadlo mě jeslli by to nemohla způsobovat váha vzduchu. Kamarád měl velice podobný problém na Subaru, vpodstatě jeho problém měl stejné příznaky a výměnou váhy vzduchu se vše vyřešilo.
Chtěl bych jít cestou nejmenšího odporu a tak příjmám každou radu dřív než mě to domutí jít na diagnostiku. Ještě jsem zjistil, že když mi to zdechne, tak se nerozsvítí kontrolka check engine,při startu normálně po několika vteřinách zhasne. Znamená to že to zdechání neregistruje jako chybu?
Jak říkám: pomóc!! a díky všem předem...


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: mitsubishi vypíná asi čerpadlo
PříspěvekNapsal: 19 srpen 2008 21:09 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Pokud by byla vadná váha vzduchu (jakože jsem se u Mitsubishi dosud s žádnou nesetkal), určitě by se rozsvítila kontrolka "Check Engine". Pokud by byl opotřebovaný motorek čerpadla, projevovalo by se to primárně tak, že motor by po odstavení nebylo možno čas od času nastartovat, ale za jeho běhu by už neměl být problém. Takže si stále myslím, že problém je někde v napájecí větvi relátka, které při startování (a pak už furt - do vypnutí zapalování) krmí čerpadlo.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: mitsubishi vypíná asi čerpadlo
PříspěvekNapsal: 19 srpen 2008 21:41 
Tak já se na to podívám ještě jednou. Možná je to blbá otázka, ale má to relátko přímou spojitost se spínací skříňkou? Zdá se mi totíž už trochu rozhrkaná a někdy musím malinko zatlačit klíček při startování jakoby byl špatný kontakt pro sepnutí startéru. A uhlíky na čerpadle? Co ty, nemohlo by to být něma?
Nic jiného mě nenapadá co by s tím souviselo. Ještě snad nevíte někdo kde se dá sehnat nějaká dílenská příručka nebo něco podobného na Space Wagon?
jdu to ještě potrápit... zatím dík


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: mitsubishi vypíná asi čerpadlo
PříspěvekNapsal: 19 srpen 2008 22:05 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ano, 100%-ní funkčnost spínací skříňky je veledůležitá. A ty uhlíky by se projevovaly jinak - jak už jsem napsal.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: mitsubishi vypíná asi čerpadlo
PříspěvekNapsal: 20 srpen 2008 18:18 
Zdravím Všechny!
Držel jsem se všech rad všechno jsem včera prolezl a zdá se být vše v pořádku !!ale!! (závada samozdřejmě nezmizela) dnes se naopak zhoršila a to tak že po ujetí cca 2km auto zhaslo a po natočení zhruba za 2 vteřiny opět zhaslo. Tentokrát jsem to trápil asi půl hodiny, zkoušel jsem to chvíly nechat "zchládnout" dokonce jsem i otevřel ono relátko všechno čisté a nic nepomohlo. Až mě ze zoufalství napadlo odpojit váhu vzduchu a ono to jelo :) , sice párkrát zacvakalo v relátku, rozsvítilo se check engine a motor měl truchu jiný chod (což si vysvětluju přechodem na nouzový režim), ale jinak jsem bez potíží dojel až domů. A tak si říkám: žeby přece jen ta váha vzduchu? a kdyby to bylo ono, dá se ještě zachránit, nebo už je mrtvá?
Doma jsem ještě zkoušel různě hýbat z konektorem váhy za chodu a bez váhy, ale vždycky se porucha objevila po zapojení váhy.
Tak jaké jsou vaše rady?


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: mitsubishi vypíná asi čerpadlo
PříspěvekNapsal: 20 srpen 2008 18:37 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Je mi líto, ale nic mne nenapadá.

Váhu vzduchu sice můžeš opatrně prostříkat sprejem na čištění karbutátorů či škrticích klapek (nečistit mechanicky!), ale pochybuji, že by to v daném případě pomohlo.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: mitsubishi vypíná asi čerpadlo
PříspěvekNapsal: 20 srpen 2008 20:34 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
kdyby se ti podařilo na vrakáči se domluvit, at ti zapujčí ten a ten díl a zkusil bys to tam, co autu zachutnalo,tak je to v poho.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: mitsubishi vypíná asi čerpadlo
PříspěvekNapsal: 21 srpen 2008 09:33 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
To je dobrý nápad! Pak budeš alespoň vědět, zda příčina vězí právě v té váze vzduchu.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: mitsubishi vypíná asi čerpadlo
PříspěvekNapsal: 23 srpen 2008 15:57 
Zdravím ..
opět potřebuju odbornou radu ..
V odhalování záhad v Mitsubishi jsem zas pokročil.
1) auto už nechtělo jed ani s odpojenou váhou vzduchu
2) na diagnostice mi to ukázalo akorát odpojenou váhu a asi starou závadu - čidlo teploty vody
3) vymazal jsem paměť diagnostiky, znovu zkusil natočit, a když se mi to konečně podařilo a pak samozdřejmě zase zdechlo, tak na diagnostice to neukázalo nic.
4) prosvítil jsem všechny dráty, které vedou od relátka, které blbne- vše v pořádku.
5) otevřel jsem relátko, zkoušel jsem startovat když to nešlo, pomohl jsem sepnout relátko prstem- jelo, ale nepravidelně vypínalo.
zmíněné relátko má v sobě dvě cívky jedna se sepne při rozsvícení kontrolek a zůstane sepnutá (ta je OK) a druhá při spuštění startéru, spíná jenom palivové čerpadlo a ta blbne. Napájení palivového čerpadla je v pořádku. Drát který napájí vynutí cívky vede do Ř.J. ( ten jsem propsvítil je OK)
Atak mi zbývají jen dvě možnosti buď Ř.J., nebo vynutí cívky, nebo je ještě jiná možnost?
Pokud to je Ř.J. proč to nevyhazuje chybu?
Jestli je to to relé dá se nějak proměřit?
tak to je tak v kostce všechno, beru každý nápad - dík


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: mitsubishi vypíná asi čerpadlo
PříspěvekNapsal: 23 srpen 2008 16:50 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
No tak nejdrive zajisti, ze to cerpadlo bude napajene. (pridrzenim relatka, nebo tam radsi rovnou napoj primy proud z baterie). Pokud ti motor pojede a nezhasne, bude jasne, ze to je spatne ovladaci relatko a ne ECU. Osobne si myslim, ze to ECU nebude, to by neslo vubec nic a byla by porad vysvicena kontrolka motoru, neslo by asi diagnostikovat apod. Vidim to opravdu na to napajeni palivoveho cerpadla.

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz