mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 30 duben 2024 23:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 1,6 16V hydroštely ??? snad ne ...
PříspěvekNapsal: 07 září 2008 22:53 
Offline

Registrován: 19 prosinec 2007 20:51
Příspěvky: 110
Bydliště: Ustecky kraj
Automobil: Carisma
Typ motoru: 4G93 MPI
Rok výroby: 1997
pepik píše:
nejsem mechanik ... jinak jsem to znovu poslouchal a uklidnil jsem se , to cvakání jde odkudsi odspodu, je nejvíc znatelné když to poslouchám zpod auta, nikoliv od motoru - ten se mi zdá v pohodě ... každopádně jsem na středu objednaný do mitsubishi, tak uvidíme ... jakoby cvakalo něco , co je vespodu na klíňáku - altík ??? nevim , uvidíme ...


Ahoj, zkus se zaposlouchat zda-li to nejde od spojky. Obcas tam cvaka lozisko. (pri seslapnute spojce nebo ohrati motoru cvakani ustane). Jinak se to tykalo asi pouze prevodovek renault, ale nevim co se davalo k 1.6 (mitsu nebo renault)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 1,6 16V hydroštely ??? snad ne ...
PříspěvekNapsal: 08 září 2008 08:34 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
K motoru 1,6 se dávala renaultí převodovka.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 1,6 16V hydroštely ??? snad ne ...
PříspěvekNapsal: 10 září 2008 11:12 
Offline

Registrován: 03 září 2008 14:52
Příspěvky: 47
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,6 16V 76kW
Rok výroby: 2004
Tak jsem dojel ze servisu - mám steřelý klíńák - navíc je v jednom místě vyštěpený ... tak proto ty pazvuky ...

jinak mi byla doporučena výměna rozvodů - ptám se tedy, zdali má smysl měnit rozvody sice po 4 letech stáří, ale při ujetých necelých 41tkm ??? guma prý steří a potká se to ...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 1,6 16V hydroštely ??? snad ne ...
PříspěvekNapsal: 10 září 2008 12:16 
Ahoj
Prohlíželi Ti i rozvodovej řemen? Jestli je špatnej tak vyměnit, ale u tohohle motoru se dělají rozvody v 90000km. Pochybuji, že sundavali plastovej dekl a koukali na něj. Samozřejmě klínovej řemen vyměnit. Informaci o rozvodech mám přímo od prodejce.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 1,6 16V hydroštely ??? snad ne ...
PříspěvekNapsal: 10 září 2008 13:20 
Offline

Registrován: 03 září 2008 14:52
Příspěvky: 47
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,6 16V 76kW
Rok výroby: 2004
Rosta píše:
Ahoj
Prohlíželi Ti i rozvodovej řemen? Jestli je špatnej tak vyměnit, ale u tohohle motoru se dělají rozvody v 90000km. Pochybuji, že sundavali plastovej dekl a koukali na něj. Samozřejmě klínovej řemen vyměnit. Informaci o rozvodech mám přímo od prodejce.

ne neprohlíželi , jen mi bylo řečeno 90 000km/4 roky ....jde mi o to jestli vůbec v 41tkm ???


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 1,6 16V hydroštely ??? snad ne ...
PříspěvekNapsal: 10 září 2008 14:28 
Ted´ přesně nevím co jsi chtěl říct. Jestli Máš stočenej tachometr? Každopádně jestli to má najeto 41000km a motor má normální chod tak bych to neřešil a počkal bych až najedeš těch 90000km. Ale někde jsi psal, žes to kupoval od známýho tak ty km snad jsou poctivý.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 1,6 16V hydroštely ??? snad ne ...
PříspěvekNapsal: 10 září 2008 16:59 
Offline

Registrován: 03 září 2008 14:52
Příspěvky: 47
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,6 16V 76kW
Rok výroby: 2004
Rosta píše:
Ted´ přesně nevím co jsi chtěl říct. Jestli Máš stočenej tachometr? Každopádně jestli to má najeto 41000km a motor má normální chod tak bych to neřešil a počkal bych až najedeš těch 90000km. Ale někde jsi psal, žes to kupoval od známýho tak ty km snad jsou poctivý.

má to najeto 41tkm - v rodině, šlo mi o ty rozvody , jestli to není zbytečné při tomto nájezdu, ačkoliv to má už 4 roky ... myslím , že ne všichni to dodržují a taky se nic nestalo ... nebo se tímto výrobce zychruje pro případ kdyby náhodou ...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 1,6 16V hydroštely ??? snad ne ...
PříspěvekNapsal: 12 září 2008 15:47 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
tak se na ten remen alespon podivej, sundej kryt a mel by jit ohnout tak do polovicky a nemel by vykazovat zadne zpuchreliny. Kdyz bude ok, tak jeste muzes tak rok pockat, kdyz bude odreny, zpuchrely, pujde ohybat vice, tak je nejvyssi cas...

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 1,6 16V hydroštely ??? snad ne ...
PříspěvekNapsal: 12 září 2008 21:50 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
ak ma zivotnost 90 tisic alebo 4 roky a nebol meneni a bol by som na tvojom mieste urcite by som vymenil aj s kladkami samozrejme
to je moj nazor


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 1,6 16V hydroštely ??? snad ne ...
PříspěvekNapsal: 13 září 2008 14:35 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ty 4 roky mne překvapují, jelikož u Mitsubishi zní předpis obvykle 100 tis. km/6 let. A není pravdou, že se obvykle přetahuje a nic se neděje - např. majitelé opelů obecně a některých typů škodovek by mohli vyprávět!
Ale hlavně: Ani zběžnou kontrolou rozvoďáku se nedá říct, že zítra praskne nebo že vydrží ještě 20 tis. km!!!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 1,6 16V hydroštely ??? snad ne ...
PříspěvekNapsal: 14 září 2008 17:39 
Offline

Registrován: 03 září 2008 14:52
Příspěvky: 47
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,6 16V 76kW
Rok výroby: 2004
Mitsi píše:
Ty 4 roky mne překvapují, jelikož u Mitsubishi zní předpis obvykle 100 tis. km/6 let. A není pravdou, že se obvykle přetahuje a nic se neděje - např. majitelé opelů obecně a některých typů škodovek by mohli vyprávět!
Ale hlavně: Ani zběžnou kontrolou rozvoďáku se nedá říct, že zítra praskne nebo že vydrží ještě 20 tis. km!!!

V servisní knížce je psáno 48měsíců /90 000km , nicméně jsem servisákovi pod rukou přečetl 72 měsíců/90 000km ... (ten následně tvrdil , že je to něco jiného a ne carisma...)
Nemyslíš, že je to proto, že typický našinec ze 4 let udělá 6 a pak se teprve začne zajímat, že by to měl asi vyměnit ??? Že by se tímto jaksi pojistili proti typické české povaze ???


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 1,6 16V hydroštely ??? snad ne ...
PříspěvekNapsal: 14 září 2008 18:25 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Nevím, z čeho kdo vychází při "lidové tvorbě" českých servisních knížek, ale mohu Tě ujistit, že v žádné "české" servisce jsem nikdy lhůtu 48 měsíců neviděl. A ten předpis MMC opravdu zní 100 tis. km/6 let: 90 tis. km se pak v servisních knížkách objevuje jen proto, že na 100 tis. km jaksi nevychází žádná servisní prohlídka...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 1,6 16V hydroštely ??? snad ne ...
PříspěvekNapsal: 15 září 2008 00:47 
Offline

Registrován: 11 březen 2008 13:14
Příspěvky: 58
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1,9TD
Rok výroby: 1999
tak nevim aj mam to TD od renoltu a ty maji vameny rozvodu po tech 90


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 1,6 16V hydroštely ??? snad ne ...
PříspěvekNapsal: 15 září 2008 20:15 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
ano ja tiez TD a 90 tisic, renault samoska


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 1,6 16V hydroštely ??? snad ne ...
PříspěvekNapsal: 15 září 2008 22:33 
Pohádky ovčí babičky...Taky jsem byl "vydřenej" ze lhůty pro výměnu rozvodů (znovu opakuji, že Carisma GDI má opravdu JEDEN rozvodový řemen) že jsem jej nechal vyměnit v papírových 75 000 (tacho stočili v Auto HB Brno "jen" o 15 000 - inu, solidní autorizovaný dealer :mrgreen: ) a řemen byl NAPROSTO bez jakéhokoliv náznaku opotřebení. Lhůta dle servisky je 90 000 nebo 4 roky, nebral bych to až tak doslova, je to preventivní opatření...Někdy ke 100 000 se o to zvolna začněte zajímat.
Když motor cvaká krátce po nastartování, za tepla necvaká respektive se po nějaké době rozcvaká, ale cvakání po přidání plynu přestane, neplašte se a nevyhazujte peníze. Já takhle "cvakám" už skoro 200 000 km a dál klidně spím. Po 12-13 000 dycky vyměním olej v motoru (5W 40 Total nebo Q8, filtr Purflux nebo Mann) a jede se dál.
Nicméně teď půjde znovu řemen, kladky, hydrošponovák a vodní pumpa, počítám že se vejdu do 12 i s prstem v nose. K tomu svíčky za 3 tácky .. Za 15 budu zase chvilku v klidu. Jelikož už neznám slušný autorizák, kde vás nesedřou z kůže (Znojmo prý je zrušený), udělá to můj garážník, který se na Mitsubishi specializuje. Tím, že nechodí v kravatě a neříká mi "pane inženýre", nemusím platit jeho vrátnýho a asistentku a neúčtuje 800 na hodinu...

Nejhorší smrt je z vyděšení!

Tak zase za půl roku ahoj!


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz