mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 březen 2024 16:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hmlovky
PříspěvekNapsal: 06 leden 2009 13:44 
Offline

Registrován: 29 září 2007 18:41
Příspěvky: 79
sorry ak to tu uz raz bolo, ale ako je to s hmlovkami na carismach?
mam 1.8GDi sedan, r. 1998, bez hmloviek. na pristrojovke je funkcny spinac hmloviek, do predneho naraznika su vyvedene kable s konektormi, vzadu su hmlovky tie velke cervene po stranach znacky, ibaze bez ziaroviek (to viem, lebo jedno to svetlo mam rozbite a vidim dnu). su zadne hmlovky prikablovane? (to neviem, lebo som to este nerozoberal a momentalne ten kufor nemozem otvorit).
staci teda kupit predne svetla a zadne ziarovky, namontovat, pripojit kable a a bude to svietit alebo treba este nieco niekde...?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Hmlovky
PříspěvekNapsal: 06 leden 2009 14:09 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
To je divné. Za normálních okolností jsou zadní mlhovky samozřejmě zapojené (ostatně je to povinnost!), a pokud auto není z výroby předními mlhovkami vybaveno, nemá ani jejich spínač na přístrojovce. Ale kabeláž a štekry na obou stranách jsou.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Hmlovky
PříspěvekNapsal: 07 leden 2009 18:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 21 leden 2006 11:48
Příspěvky: 14
Bydliště: Oslavany
v zadu je na carismě jen jedna mlhovka - levá. na pravé straně je jenom prázdný plast a asi tam ani nic dát nepůjde protože žárovka se mění zezadu (z interieru) a plastová záslepka je jen vlevo. Co se týče předních mlhovek tak je docela možné že auto bylo bourané a ty mlhovky se tam prostě někomu nechtělo dávat. :think:

_________________
MITSUBISHI Carisma 1.8 GDI 98' LS


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Hmlovky
PříspěvekNapsal: 07 leden 2009 22:24 
Offline

Registrován: 23 duben 2007 17:15
Příspěvky: 57
Bydliště: South Moravia, Göding
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 GDI, 4G93
Rok výroby: 1998
Pokud tam máš jeden vypínač na mlhovky, tak dej dozadu žárovku a mlhovka by měla fungovat, pokud je v pořádku kabeláž a relátko. Já mám taky GDI 98 a mám mlhovku pouze vzadu. Relátko někdy blbne a je problém mlhovku zapnout nebo pak vypnout. Kabeláž vepředu mám taky a mlhovky tam nejsou. Nebyly namontované z výroby. Kdyby byly, tak by vypínač na mlhovky byl půlený, jednou povinou bys obsluhoval zadní a druhou přední mlhovky.... Kontrolka na přední mlhovku na palubce není, v TP je na to vypsaná vyjímka. Někde jsem četl, že jdou přední mlhovky zprovoznit tak, že seženeš ten půlený vypínač, zapojíš místo původního (kabeláž tam je), namontuješ mlhovky, připojíš na ty kabely, které jsou vyvedené do předního nárazníku a svítiš, nevím jak s relátkem, chce to prostudovat el. schéma.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Hmlovky
PříspěvekNapsal: 10 leden 2009 01:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 08 květen 2007 15:37
Příspěvky: 30
Automobil: Carisma 1,6 GLX 73kW
Typ motoru: 4G92
Rok výroby: 1998
Mám přední mlhovky a vypínač nemám půlený. Je taky pravda že blbne relé, musím ho několikrát zmáčknout než se přepne.
Nevíte jestli může být zadní mlhovka i vpravo, nechával jsem si dávat tažný a mechanik mi řekl že sem tam neměl žárovku a tak že mi jí tam dal. Tak když zapnu mlhovky, svítím dozadu stereo.
Nevíte jaké tam pasují mlhovky, už je mám dost zničený tak nevím podle čeho je mám koupit, jestli to jsou nějaké univerzální.


Přílohy:
mlhovka1.jpg
mlhovka1.jpg [ 200.78 KiB | Zobrazeno 17205 krát ]
mlhovka.jpg
mlhovka.jpg [ 201.41 KiB | Zobrazeno 17207 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Hmlovky
PříspěvekNapsal: 10 leden 2009 11:43 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Pro některé trhy byly vzadu dvě mlhovky, pro jiné pouze jedna. V tom případě ovšem obvykle na té "slepé" straně nechyběla jenom žárovka, ale nebyla tam ani "postříbřená" parabola, díra v ní a patice na žárovku, co do přítomnosti kabeláže nevím.

Přední mlhovky jsou "originál" - kvůli možnosti snadného seřizování sklonu. Ale možná by tam šly naroubovat i jiné, když už máš ten správný "adaptační" plast kolem.

Pokud jde o problémy se spínáním, chybu hledej nikoli v relátku, ale v samotném spínači. To evropské provedení původně japonské konstrukce totiž zlobí - jiné materiály, odfláklé provedení. Když by sis "ošahal" originální japonské spínače z nějakého Mitsubishi vyrobeného v Japonsku (na první pohled třeba vypadají stejně), ihned pochopíš, že když dva dělají totéž, výsledek nemusí být totožný...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Hmlovky
PříspěvekNapsal: 10 leden 2009 21:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 21 leden 2006 11:48
Příspěvky: 14
Bydliště: Oslavany
Co se týče spínání mlhovek tak opravdu blbnou spínače a né relé. Stačí ten spínač celý rozebrat vyčistit kontakty a trochu je přihnout. Ale nepomůže to na dlouho :sad: . Signalizaci rozsvícených mlhovek na přístrojovce já mám, jedna je oranžová a hned vedle zelená ale teď nevím která je která. v techničáku mam taky napsanou vyjímku ale myslel jsem že je to kvůly tomu že tlačítka nejsou prosvícené. Přední mlhovky mam malé kulaté s tlustým zvětšovacím sklem něco jako xenony, (nevím jak to popsat) :smile:

_________________
MITSUBISHI Carisma 1.8 GDI 98' LS


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Hmlovky
PříspěvekNapsal: 11 leden 2009 00:46 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Tak to máš ty jedny z vůbec prvních mlhovek na Carismě, které byly nejlepší: čočkový systém promítání, skvělé nasvětlení vozovky!

Jinak oranžová kontrolka zadní mlhovky na přístrojovce je povinná, výjimku nelze udělit. K předním mlhovkám patří zelená kontrolka - tady si tou povinností (ji mít) nejsem úplně jistý.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Hmlovky
PříspěvekNapsal: 11 leden 2009 12:38 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
tak to ja mam ´97 19TD (nie az tak celkom MMC) a mam predne hmlovky gulate s tou "čočkou" ALE na palubovke na nu kontrolku nemam a to uz som (aj) kvoli tomu mal von palubovku a presvecoval som ju ze ktora mi nesvieti , ale teraz som na neistote ci som nieco neprehliadol
na ktorej strane (lavo - pravo) je ta zelena od tej oranzovej? (oramzova mi svieti)
je hned vedla?
je mi jasne ze mam inu palubovku :)
inak ja som si tu jednu lavu hmlovku vybral kvoli intercooleru, aj trubu som pootocil a trosku som si aj prud vzduchu usmernil na intercooler - zmena necitelna :)
inak tu lavu hmlovku som mal prasknutu - telo nie optiku - kupil som to od zeny :)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Hmlovky
PříspěvekNapsal: 11 leden 2009 16:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 21 leden 2006 11:48
Příspěvky: 14
Bydliště: Oslavany
Ta zelená je hned vedle té žluté v levo. pro jistotu přikládám foto :lol:
Příloha:
P10707601.jpg
P10707601.jpg [ 147.06 KiB | Zobrazeno 17236 krát ]

_________________
MITSUBISHI Carisma 1.8 GDI 98' LS


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Hmlovky
PříspěvekNapsal: 13 leden 2009 11:44 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 30 červenec 2004 11:15
Příspěvky: 438
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,9TD
Rok výroby: 1999
Já mam taky malé kulaté "čočkoidní" mlhovky. Spínač je podsvícený a na palubovce mam jen oranžovou kontrolku a v techničáku výjímku. Jak je to se zadníma, jestli jednu, nebo dvě, si teď nejsem jistej, ale kouknu odpoledne. Koukam, že to máme každej úplně jinak (jinou kombinaci), na to, že máme stejná auta.

_________________
Obrázek Obrázek
Mitsubishi Carisma Sedan, 1.9TD, 1999 ... Jeep Grand Cherokee WJ, 4,7 V8, 1999


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Hmlovky
PříspěvekNapsal: 11 březen 2018 22:03 
Offline

Registrován: 09 leden 2017 18:24
Příspěvky: 23
Automobil: Mitsubishi Carisma 1.8 GDI
Typ motoru: 4G93
Rok výroby: 1998
Prosím vás, ten panel ovládání mlhovek stačí jen vydloubnout? Nebo jak je tam upevněný? Jinak na předchozím autě (R.Laguna) byla vzadu jedna mlhovka funkční a ve druhé jen chyběla žárovka, objímka tam byla. Ale pod tím krycím červeným sklem byl (celkem na prasáka, asi měli frantíci zrovna před nějakou stávkou) naletovanej kus černého neprůhledného plastu :clap: :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Hmlovky
PříspěvekNapsal: 03 duben 2018 19:11 
Offline

Registrován: 09 leden 2017 18:24
Příspěvky: 23
Automobil: Mitsubishi Carisma 1.8 GDI
Typ motoru: 4G93
Rok výroby: 1998
Tak jsem to vydloubnul :) (tenkej šroubovák v levé straně celého panelu) Tlačítko rozebráno, kontakty očištěny, plíšky přihnuty a krásně funguje a svítím *262*


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz