mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 29 duben 2024 13:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Malo topi, malo sviti
PříspěvekNapsal: 22 duben 2009 19:37 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
nepoužíváte někdo tyhle žárovky?http://www.tygriceny.cz/shop/Solarzen-H7-12V-100W-Halogen-Fog-Lamp-2-Pack#


vypadaj dobře, ale aby to nebyl jen zas nákej čínskej shit,ale 2800k by mohly svítit i za mokra dobře, ale aby se neroztékaly světla... modrý světlo je ted asi v modě, ale já za deště při něm moc nevidím,možná jsem jedinej,. zatím mám dobré žárovky, tyhle bych dal až PIAA doslouží?


Přílohy:
p_105826_5_t.jpg
p_105826_5_t.jpg [ 93.46 KiB | Zobrazeno 11837 krát ]

_________________
Obrázek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Malo topi, malo sviti
PříspěvekNapsal: 22 duben 2009 20:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 08 květen 2007 15:37
Příspěvky: 30
Automobil: Carisma 1,6 GLX 73kW
Typ motoru: 4G92
Rok výroby: 1998
100W vždy svítí víc než předepsaných 55W.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Malo topi, malo sviti
PříspěvekNapsal: 23 duben 2009 00:24 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
100W žárovky H4 jsem kdysi používal v Lanceru i Galantu. Byly obyčejné, bílé/čiré a svítily slušně. Jenže když jsem svítil dálkovými (v obou případech tam byly ještě dálkáče na H1 - ty jsem nechal v původních 55W) a nechal spadnout volnoběh, tak motor div nechcípl. Prostě s tak vysokým příkonem konstruktér evidentně nepočítal a řízení volnoběhu tomu nepřizpůsobil... Kromě toho silně hřály, jenže tehdy byly ještě paraboly plechové a krycí sklo skutečně skleněné.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Malo topi, malo sviti
PříspěvekNapsal: 23 duben 2009 20:31 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
Ještě jedno jsem kouknul na firmu Solarzen,vyráběj snad všechna spektra světla,nedaly by se koupit u Hyundaje nebo Kia? http://www.solarzen.com/2006/halogen_spe.html tabulka http://www.solarzen.com/2006/halogen_spec.html já bych potřeboval H7 -ale který????

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Malo topi, malo sviti
PříspěvekNapsal: 24 duben 2009 11:17 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ty stránky v odkazech mi sice nabíhají, ale potřebné informace se už nezobrazují - nevím, proč.

Obecně: metodou pokus-omyl jsem se propracoval k nažloutlému světlu s +30% svítivosti k tomu (teplotu v K si nepamatuji a zřejmě ji už ani nedohledám), s nímž vidím "v půměru" nejlépe za všech povětrnostních podmínek.

Sice mi není jasné, proč se ptáš, zda by se to nedalo sehnat u Hyundaie či Kii, ale originální díly na obě značky za aftermarketové ceny umí Milan Brťka (BM Agency - kontakty najdeš na webu) u Tesca v Letňanech. Jelikož umí i "americké" žárovky, mohl by být schopen to sehnat. A stejně, pokud ne on, tak už asi nikdo - kromě Tebe samotného přes net na individuální objednávku.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Malo topi, malo sviti
PříspěvekNapsal: 24 duben 2009 11:28 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
No myslel jsem to tak ,že když jsou ty žárovky korejský,tak to třeba dávaj i do jejich aut už ve fabrice,tak že by to třeba mohli mít i v čr jako náhradní díl?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Malo topi, malo sviti
PříspěvekNapsal: 24 duben 2009 11:41 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
V autech vyrobených v Koreji pro Evropu, jsou v hlavních světlometech obvykle žárovky Philips (stejně tak u Japonců). U Kií ze Slovenska a Hyundaiů z Čech nevím, ale v daném případě téměř určitě nebudou korejské. Ale přesto zkus toho Brťku!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Malo topi, malo sviti
PříspěvekNapsal: 26 duben 2009 13:54 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Takže tam mám nažloutlé H4 "Lucas Techno-Seasons Bulbs". Bohužel ani na krabičce, ani na netu jsem nenašel žádné bližší specifikace, kromě toho popisu:
The Lucas Techno-Seasons bulb is multi-coated and produces a golden light, proven to give improved visibility in fog and misty conditions:
- Ideal for poor weather conditions
- Less reflected glare in rain, fog, snow
- Simple upgrade from Halogen bulb
- Hi-tech appearance
Dokonce ani těch +30% svítivosti nemají.
Výdrž neporovnatelně vyšší - zejména ve srovnání s Osram Silvestar, vidění za zhoršených povětrnostních podmínek opravdu citelně lepší. Jenže vlákna potkávaček už mám dost "vysvícená", což vynikne hlavně při přepnutí na dálková: dříve ten rozdíl nebyl zdaleka tak velký.
Koupil jsem je snad někdy před 3 roky u T.A.D. Praha, ale vím, že už je nemají. Zato mají "Lucas Premium Xenon 30% Brighter" (ref. č. LLX472XLX2), jsou zcela čiré (žádné modré světlo), ale ještě jsem je nenamontoval, takže žádnými poznatky nemohu sloužit.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Malo topi, malo sviti
PříspěvekNapsal: 26 duben 2009 15:16 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
Díky za typ, stavil bych se u nich - ve Stodulkách, ale koukám na jejich stránky a píšou, že maj jenom svíčky, o žárovkách nic.Ale našel jsem firmu Torio plus na Praze4 a tam by měly mít LUCAS halogeny jak xenon 30 a 50% plus,tak all weather se zlatým světlem-cena kolem 300kč.Tabulka pdf http://www.lucas-electrical.cz/files/xc ... alogue.pdf strana7

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Malo topi, malo sviti
PříspěvekNapsal: 26 duben 2009 22:29 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Pravda, žárovky rozhodně nejsou jejich nosným sortimentem, ale párkrát jsem je už u nich nakoupil. Prostě tam zavolej a přeptej se. Ale cena bude tak jako tak +- stejná a výběr zřejmě malý.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Malo topi, malo sviti
PříspěvekNapsal: 24 květen 2009 18:44 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
Tak jsem nakonec sehnal dvoje náhradní žárovky ty se zlatou objímkou jsou Eufab s modrobílou bankou sada 360kč ,ty druhé s bankou měnící se od oranžové do tyrkysové jsou čínské sada 200kč,obojí 55w H7, tak budu testovat,které jsou lepší do deště.


Přílohy:
P5241447.JPG
P5241447.JPG [ 78.37 KiB | Zobrazeno 11876 krát ]

_________________
Obrázek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Malo topi, malo sviti
PříspěvekNapsal: 13 srpen 2009 22:57 
Offline

Registrován: 30 květen 2005 21:30
Příspěvky: 15
Bydliště: F-M
Mám carismu 1.8 GDI, 1998 a automatickou klimu a taky to topí málo (v porovnání s oplem vectrou a felicií), ale když mám zamlžené přední okno, tak když zapnu klimu tak se hodně rychle odmlží. Tím ale výčet kladných vlastností končí :o). Nevýhoda aut. klimy je v tom, že má senzor teploty někde kousek nad autorádiem (asi, je tam úhledný otvor v palubovce), problém je, že i když je venku -20 a v autě mám tak něco nad nulou tak asi po 20 km (do práce to mám 40 km) cesty si klima začne myslet že ve vnitř je teplota daleko větší než skutečně je a přestane topit, protože celý kus palubovky je pořád vyhřívaný od autorádia. Takže abych to nemusel pořád štelovat, tak to řeším tak, že mám nastavenou požadovanou teplotu třeba na 28 stupňů a otáčky ventilátoru na minimum a fouká to pořád stejně, čili žádná regulace :o(


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Malo topi, malo sviti
PříspěvekNapsal: 14 srpen 2009 09:19 
rob píše:
Tak jsem nakonec sehnal dvoje náhradní žárovky ty se zlatou objímkou jsou Eufab s modrobílou bankou sada 360kč ,ty druhé s bankou měnící se od oranžové do tyrkysové jsou čínské sada 200kč,obojí 55w H7, tak budu testovat,které jsou lepší do deště.


Našel jsem žárovky které chci zkusit, jsou teda prvotně na motorku, Philips Moto Vision...Jinak ty čínský žárovky(kdybych si chtěl do auta něco takovýho dávat) bych si objednal asi přímo z Číny, ty "tygří ceny" :shock: to nakupujou stejně nejspíš tady
http://www.dealextreme.com


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Malo topi, malo sviti
PříspěvekNapsal: 14 leden 2011 19:09 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
Žárovky EUFAB, o kterých jsem psal, svítily dobře za každého počasí,ale už dosloužily,tj zhruba rok a pul každodenního provozu.A ty druhý-čínský duhovky vydržely 4 měsíce a nesvítily nák moc extra.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz