mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 duben 2024 12:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 13 únor 2010 15:59 
Offline

Registrován: 01 únor 2009 22:43
Příspěvky: 79
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 16V GDI
Rok výroby: 1999
Jo jo dík, mám v tom strašnej zmatek, by mě ani nenapadlo, že tam je tolik řemenů :shock: No začínám po malých krůčkách, v autech mi opravdu ujel vlak a už jen těžko pujde dohnat :sad:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17 únor 2010 12:08 
Offline

Registrován: 01 únor 2009 22:43
Příspěvky: 79
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 16V GDI
Rok výroby: 1999
Tak už to mám doma, řemen Mitsuboshi, Kladky rouville, vodní pumpu GMP, řemen alternátoru a řemen klimy Bosh a k tomu 2 kladky(obě jsou stejný??) Tak snad je to vše, s tím napínákem počkám až do otevření, co mi řekne...celkem 6100,- Ted už jem sehnat někoho kdo to neodflákne...

PS: Nemůžu se dostat z domova na forum, mám adresu v blacklistu - porušil jsem nějak pravidla?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17 únor 2010 12:31 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Winc píše:
Tak už to mám doma, řemen Mitsuboshi, Kladky rouville, vodní pumpu GMP, řemen alternátoru a řemen klimy Bosh a k tomu 2 kladky(obě jsou stejný??) Tak snad je to vše, s tím napínákem počkám až do otevření, co mi řekne...celkem 6100,- Ted už jem sehnat někoho kdo to neodflákne...


M. Brťka Ti sehnal originál rozvoďák od Mitsubishi? To tedy (znovu) smekám klobouk!

Kolik jsi dal za ty vnější kladky? Jinak pro Tvou informaci: ten hydraulický napínák se dá v originále koupit u Mitsubishi v CH za něco málo přes polovic Tebou uvedené ceny.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 18 únor 2010 15:59 
Offline

Registrován: 01 únor 2009 22:43
Příspěvky: 79
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 16V GDI
Rok výroby: 1999
No, jak jsem psal řemen Mitsuboshi, tak to "o" tam není překlepem, je to sice made in Japan, ale ne genuine part! Jinak ten napínák nevím kolik stojí, tím 6100,- jsem myslel konečnou částkou všech součástek. Pro info dávám přehled s cenama od pana Brťky, je to leckdy výrazně(až o 20%) levnější než úplně ty samé součástky od firem jako Elit či InterCars...
Kladka Ruville 57319......860,-
Kladka Ruville 58400......770,-
Řemen Mitsuboshi E 36044.....1200,-
Vodní čerpadlo GMB D15040.....1200,-
Klima řemen Bosh 5PK1330....350,-
Řemen alternátoru Bosh 4PK778....200,-
Vnější kladka JC E25000 2x.......780,-/ks

Děkuju moc za tendle kontakt, jak jsi psal, bylo to téměř hned a pán byl velice ochotný...ted už jen najít někoho kdo to udělá...Mitsi a ostatní, neznáte náhodou v Praze někoho osvědčeného? Zbývá mi sice ještě asi 1800 km, ale pomalu bych potřeboval rozhodit sítě :wink:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 18 únor 2010 18:34 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Aha, už rozumím. Jinak ta "vnější" kladka je za naprosto skvělou cenu, a to i s přihlédnutím k Brťkovým cenám!

Kam se však obrátit ohledně výměny, to Ti bohužel neporadím.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28 březen 2010 20:48 
Offline

Registrován: 01 únor 2009 22:43
Příspěvky: 79
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 16V GDI
Rok výroby: 1999
Tak nakonec to vypadá, že si nechám vyměnit rozvody v Autopalace na Spořilově, cena by měla bejt 3000,- nevim jestli je to moc, ale mělo by to být se zárukou na práci a nikomu jinýmu se do toho moc nechtělo, obzvlášť s vlastníma náhradníma dílama. Akorát budu muset koupit ten napínák, což mě moc netěší, páč jsou to další skoro 4000,-
Jinak jsem se ptal na cvakání a on mi říkal, že si to lidi nechali měnit i v rámci záruky, ale že to stejně nepomohlo a po čase se to opět vrátilo.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28 březen 2010 23:58 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Moc to asi není, jenže s tím hydraulickým napínákem Tě to vyjde na + 7000 Kč, což už je dost navíc. Ale chápu, že značkový servis Ti neposkytne záruku, pokud mu neumožníš vyměnit i ten hydraulický napínák.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 březen 2010 14:05 
Offline

Registrován: 01 únor 2009 22:43
Příspěvky: 79
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 16V GDI
Rok výroby: 1999
No, možná by i poskytl, říkal že je to na mě, nicméně taky říkal, že při 180 je to potřeba, páč se při 90ti nemění a taky potvrdil, že vodní pumpa není potřeba měnit ani při těch 180, že u GDI se nikdy nesetkal s tekoucí pumpou. Horší je, že u pana Brťky stojí napínák kolem 3600,- ale má dva různé a musel bych mu ukázat ten původní, což nemůžu, protože to právě bude mít na tom Spořilově...No a na Spořilově za něj chtěj snad 4800 :mad: No uvidíme kam se dostanu, dám vědět...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 březen 2010 15:43 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Sežeň si katalogové číslo originálu a znovu se obrať na M.B., zda by podle něho nedokázal přesně identifikovat, který z těch dvou aftermarketových napínáků to vlastně přesně je. Osobně odhaduji, že dokonce žádný... :think:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 březen 2010 15:54 
Offline

Registrován: 01 únor 2009 22:43
Příspěvky: 79
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 16V GDI
Rok výroby: 1999
Toť otázka, pže podle VINka mi na Spořilově řekli číslo (tvrdili mi, že jsou ted pouze 2 v republice), které pan Brťka nemá, nicméně mi zapůjčí ten, který on může sehnat a kdyby to nevyšlo, tak ho vrátím...teda nikdy by mě nenapadlo, že s tím bude takový sraní, ale když chce člověk ušetřit, tak asi nemá jinou možnost...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 březen 2010 18:43 
Offline

Registrován: 01 únor 2009 22:43
Příspěvky: 79
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 16V GDI
Rok výroby: 1999
HELP :shock: Můžu se zeptat, jestli je tam víc napínáků? To číslo co mi řekli v autopalce je podle pana Brtky napínák drážkovaného multifunkčního řemene (alternáto+klompresor klilimatizace atd.) jedná se o toto: http://www.alibaba.com/product-gs/25774 ... ioner.html
Je tedy ještě napínák rozvodového řemene?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 březen 2010 21:33 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
To, co je v odkazu, je právě ten napínák rozvodového řemene, akorát, že já nijak nepoznám, jestli se jedná o správné provedení - různé motory Mitsubishi totiž mají různé napínáky.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 březen 2010 21:45 
Offline

Registrován: 01 únor 2009 22:43
Příspěvky: 79
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 16V GDI
Rok výroby: 1999
No tak já doufám, že jo - tenhle typ mi potvrdili jak v Autopalace tak MYCHAK z Mitsubishiclubu podle mýho VINu, takže snad je to poslední součástka, kterou budu potřebovat, zatím není v republice k sehnání, snad bude ve čtvrtek ráno za cenu kolem 3500,-...Nu díky moc, snad už je to konec :pray:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11 duben 2010 19:28 
Offline

Registrován: 01 únor 2009 22:43
Příspěvky: 79
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 16V GDI
Rok výroby: 1999
Tak auto mám po rozvodech doma, ale z nějakýho záhadnýho důvodu mi nevymněnili ty vnější kladky, ikdyž řemeny ano - takže tam zas zejtra volám cože to má jako znamenat :care: Už mě to vážně nebaví, tak když jim k tomu dám 4 kladky, tak se předpokládá, že my je vymění, ne? Navíc když říkal že jsou OK a vymněnili řemeny, tak ty kladky už tak těžký vymněnit není, ne?

Nicméně se mi stala taková věc při přezouvání na letní - při povolování matek na pravém předním kole se mi zlomily 3 šrouby a i čtvrtý byl mírně ohnutý - nevíte čím by to mohlo být? Na ostatních kolech bylo vše OK, rozteč sedí, jen jsem tam měl matky na elektrony a ne na plecháče?Přišlo mi to dost nebezpečný :shock:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11 duben 2010 20:03 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Standardně se vnější kladky nemění, ale řemeny ano. Já jsem si teď koupil jednu vnější kladku s tím, že mi připadalo, že na té původní už je vůle v ložisku. Jenže na té nové také! Chtěl jsem to reklamovat, ale prý je to normální. Tak uvidím, jak se ta nová bude projevovat, až ji tam namontuji. Budu to ale dělat až v létě, spolu s rozvody.

K těm šroubům: Mělo by se jednat o pevnostní, kované šrouby, které by nic takového rozhodně neměly udělat! Ale použití odpovídajích matek k příslušným diskům kol je samozřejmě nutnost!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz