mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 20 duben 2024 09:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 05 únor 2009 11:18 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Mysak píše:
Mitsi píše:
EXE u Mitsubishi obvykle znamená nejvyšší stupeň výbavy, včetně jiných sedaček, nějakých těch spoilerů (spíše jinak tvarovaných nárazníků, dodatečných nástavců prahů, jiných ochranných lišt apod.) a velmi omezeného počtu barevných kombinací lakování a čalounění. Kdysi jsem měl Lancera GLXi EXE, který existoval pouze v bílé barvě a dvou metalízách, svítivě stříbrné a tmavě modré.

Já jsem osobně jednu "EXE" v bazaru prolejzal a vybavení bylo nachlup stejný jako u mojí "neEXE", včetně manuální klimatizace. Zvenku byl jinej jen rámeček vpředu a nápis EXE. Jestli měla premiový čalounění sedaček posoudit nemůžu, protože měla potahy.


Jinými slovy: I to EXE označení dokázala "Evropa" znehodnotit!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 únor 2009 11:31 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Mysak píše:
Mitsi píše:
Třeba na Carismě 1,9 TD není od Mitsubishi téměř nic: podvozek a vlastně celá kastle (kromě povrchových dílů) Volvo, motor a převodovka Renault...

No, to taky není až tak pravda, protože podvozek a kastle byl vlastní vývoj v NedCars (tak jsem o tom alespoň četl) i když s technickou pomocí Volva. Takže stejně jako Carisma není Mitsubishi i S40/V40 kvalitativně není Volvo ... bohužel.


Nikoli, bylo to "trochu" jinak. NedCars byl "trojholportem" vlády NL (věnovala zkrachovalou fabriku), Volva (vložilo hotový produkt v podobě S40/V40 a jeho klonu Carisma) a MMC (vložilo výrobní technologii a organizaci a řízení výroby). I díky onomu posledně jmenovanému vkladu na tom naopak byla z hlediska výrobní kvality Volva S40/V40 o dost lépe, než švédské "originály" vyšších řad (měl jsem nejen služ. Carismu 1.8 GDI, ale i Volvo S40 2.0, S80 2.4 a příležitostně jsem jezdil také s S60 2.4T Aut., takže mohu srovnávat). A mimochodem: Víte, že 1.8 GDI se krátce montoval i do Mercedesu C?

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 únor 2009 11:34 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ještě dodatek k EXE: Honda užívá pro své nejvybavenější modely označení "Executive". Možná zkratka EXE pošla právě od tohoto slova.
Jinak "nej" modely od MMC bývaly označovány "Limited", event. "Limited Edition".

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 únor 2009 12:02 
Offline

Registrován: 03 únor 2009 20:41
Příspěvky: 15
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 GDi - 4G93
Rok výroby: 1998
Mitsi píše:
I díky onomu posledně jmenovanému vkladu na tom naopak byla z hlediska výrobní kvality Volva S40/V40 o dost lépe, než švédské "originály" vyšších řad (měl jsem nejen služ. Carismu 1.8 GDI, ale i Volvo S40 2.0, S80 2.4 a příležitostně jsem jezdil také s S60 2.4T Aut., takže mohu srovnávat).

Já také mohu srovnávat (krom S80) a pro S40 to osobně zas tak dobře nevidím. Ale zas velký rozdíl v tom není S60 taky není made in Sweden. Obecně jsou modely od 850 vejš majiteli předchozích ročníků opovrhovány jako "koncerňáci".


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 únor 2009 14:57 
Offline

Registrován: 14 září 2007 12:10
Příspěvky: 24
Bydliště: Slovensko
Winc píše:
Ještě dotaz, co má ta verze EXE navíc než verze neEXE? :smile: To je označebí něco jako třeba "elegance"?

Ja osobne mam uvedeny model GDI vo vybave EXE (rok 1999) dovezeny z nemecka. Neviem, ci sa tato verzia/vybava dovazala aj na ine trhy, ale "nemecka" EXE by mala urcite obsahovat: inu masku chladica (chrom-efekt lemovanie a cierne sikme mriezkovanie), vyhrievane sedacky, ine potahove latky na sedacky, ciernu palubovku (resp. plasty), automaticku klimu, 4 airbagy, elektricke + vyhrievane zrkadla a snad aj zadne decentne kridlo. Myslim, ze tuto EXE "akcnu" vybavu spravili na sklonku kariery povodnej Carismy pred faceliftom (myslim, ze prve facelifty boli uz koncom 1999) a snazili sa tam dat nieco "extra" (ako sa to zvykne robit) oproti predchadzajucim vybavam. Preto nechapem, preco v EXE dali elektricke okna LEN dopredu a vzadu klucky... Jedine co ma napada, ze Mitsubishi nadviazala na aktualnu "modu" v Europe v tej dobe. Zachytil som totiz z toho obdobia viacero europskych aut, ktore mali paradnu vybavu a vzadu - sup klucky na okna.
No a este jedna EXE specialita: speci 14 palcove elektrony. Tiez na pocudovanie, kedze napriklad v modeli 98 v lepsej vybave montovali 15 palcove (pat lucove).

_________________
1.8 GDI EXE 1999


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 únor 2009 17:19 
Offline

Registrován: 01 únor 2009 22:43
Příspěvky: 79
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 16V GDI
Rok výroby: 1999
Tak přesně co tu píšeš na tu mojí "německou" Carismu sedí, až teda na to decentní křídlo a stejně tak jsem se divil jako ty, že okna vzádu jsou na kličku, nu co, jako řidič mě to až zas tak vzadu netrápí, ale trochu to škoda je...Tady přikládám fotky EXE verze:

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 únor 2009 19:49 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
To byste nevěřili, jakou hlavní nevýhodu mají kličky vzadu namísto elektriky: jednak se dá otevřením právě jen zadních oken po vyjetí nejlépe a nejrychleji vyvětrat rozpálené auto (s "kličkama" to jaksi bez následného zastavení nejde), ale hlavně - malé děti si s nimi za jízdy s velkou oblibou hrají! A neumíte si představit tu slast každou chvíli zastavovat ve dvacetistupňovém mrazu, jelikož děcku to dolů šlo, ale nahoru už ne (tedy pokud je vůbec ve věku, kdy už chápe, co je nahoru a co dolů)...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 únor 2009 20:10 
Offline

Registrován: 01 únor 2009 22:43
Příspěvky: 79
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 16V GDI
Rok výroby: 1999
No mě je 24, takže tendle problém u mě odpada, teda doufám, mladá zatim nic neříkala O:-)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 únor 2009 21:18 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
tak to je extra cudne pretoze ja mam GLS myslim a mam 2ABG, bez klimy, 4elekt okna ,vzadu elektricky vysuvanu antenu, a klucky vo farbe (teda az na jednu-tazko povedat preco,uz som to tak kupil) to tak na dodatok


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06 únor 2009 00:28 
Offline

Registrován: 23 duben 2007 17:15
Příspěvky: 57
Bydliště: South Moravia, Göding
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 GDI, 4G93
Rok výroby: 1998
Já mám tuším LX, GDI 98, 4xabg, klima maunál, 4x okna v el., el. ovl. zrcátek s vyhříváním, bez předních mlhovek.....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06 únor 2009 14:27 
Já mám GDI Ls r.v. 99 a výbava tato: přední mlhovky, 4x el. ovl.oken, 4x airback, automatická klima, el. zrcátka (ale nevyhřívaná), antena el. teleskopická v zadním pravým blatníku (velmi nepraktická 2x se mi jí povedlo ulomit o větve, nechápu proč není na levé straně), zadní křídlo, 15 palcové elertrony, dálk. centrál, a teď už jenom se v těch typech nějak vyznat.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06 únor 2009 21:18 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
mne sa zase ta antena bohovsky paci :cool:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06 únor 2009 21:46 
Offline

Registrován: 06 únor 2009 21:34
Příspěvky: 4
Automobil: Carisma 1.8 GDi
Typ motoru: 4G93
Rok výroby: 1999
Mě se taky líbí, ale lepší by byla na levé straně auta , aby se nedala tak snadno ohnout nebo ulomit o nějaké větve, které jsou blízko krajnice, často jezdím po různých okreskách.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07 únor 2009 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 15 červenec 2008 11:17
Příspěvky: 198
Bydliště: ZH
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,8 GDI 16V 92 kW (4G93)
Rok výroby: 1998
Ja som kúpil NGK za 48 libier (čo je momentálne menej ako 400,- Kč/kus) tu:

http://cgi.ebay.co.uk/SPARK-PLUGS-X4-MITSUBISHI-CARISMA-1-8-4G93-GDI-IZFR6B_W0QQitemZ120365842276QQihZ002QQcategoryZ10400QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1713.m153.l1262#ShippingPayment

_________________
Mitsubishi Carisma 1.8 GDI 92 kW (1998) Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28 únor 2009 19:40 
Offline

Registrován: 01 únor 2009 22:43
Příspěvky: 79
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 16V GDI
Rok výroby: 1999
Tak po měsíci lítaní po ouřadech mám konečně auto doma, jezdí skvělě, neklape :smile: Mám pár dotazů: 1)Je na palubce kontrolka rozsvícených světel? nebo mi nesvítí? dálkový jsou ok, ale normální mi nikde nesvítí :think: Co se týká hodin - nějak se mi nedaří je nastavit, tlačítka vůbec nereagujou, nevim jestli je v tom nějakej fígl :???: 3) Nefunguje mi dálkový ovládání k centrálu, vyměnil jsem v "ovladači" baterky, ale přesto nic. Centrál na klíč funguje, ikdyž u řidiče jde zamkání celkem těžko, nevíte čím by to mohlo být? Docela by se mi to dálkový hodilo :cry:

Taky co se týká filtrů, nevim jaký? vždycky mi to vyjede k tomu mému modelu x různých filtrů různých velikostí, lze například tento?: http://www.e-cat.cz/p-30807/mitsubishi/ ... 31_1555353

a který z těchto: http://www.e-cat.cz/c-704_151320_204353 ... iltry.html

Díky moc :oops:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz