mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 27 duben 2024 21:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 12 srpen 2009 17:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 05 červenec 2009 17:52
Příspěvky: 28
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1.9TD
Rok výroby: 1999
Keď zaradím jednotku, alebo dvojku, tak počuť od motora take cuknutie, hmmm mi to pripadá tak ako keby bola spojka málo zošlapená a pri tom je na podlahe, zaberá pekne asi v polovici. Normálne pocut ako tam rychlost zasadne.
Neviem či to suvisí so spojkovím loziskom lebo to mi pri studenom motore, alebo ked ho vytočím a dam neutrál, už asi rok hučí a vrzgá, ked pridám plyn tak prestane.
Počuť aj také šúchanie ked na prazdno pri vypnutom motore slapem na spojkovy pedal hore-dole. To uz asi bude tanier ale nie som si isty.
Napr. nechcem ani niekde na semaforoch vyhodit rychlost lebo hned sa oziva to lozisko a tak to huci ze sa vsetci obracaju. Radsej drzim spojkovy pedal na podlahe.
Poprosil by som o rady ze co s tym moze byt, po pripade co treba vymenit a kolko penazi to bude stat ? :roll:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 12 srpen 2009 19:05 
Kolik km tacho? Cca? Spojková sada včetně ložiska, počítám že při troše snahy a hledání kolem 8 tisíc Kč. Cca, nehledal jsem ceny...


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 12 srpen 2009 21:39 
Spojkové ložisko už mám kupene davno ale ked sa to raz meni tak asi by sa malo vsetko.
Má nabehané 185 000 Km


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 23 srpen 2009 13:25 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Převodovka je zde od Renaultu a tato firma obvykle používá konstrukci se spojkovým ložiskem tzv. v trvalém záběru, což se chová (projevuje) úplně jinak, než standardní MMC konstrukce po vzoru Š1000MB... :lol: Ale poněvadž s tímto řešením nemám moc zkušeností, nic neporadím. V každém případě platí, že na rozdíl od MMC klasiky mu nevadí dlouhé stání na pedálu spojky. Ostatně právě proto to Francouzi vymysleli. :clap:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz