mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 27 duben 2024 17:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: elektroinstalace
PříspěvekNapsal: 31 srpen 2009 11:07 
Offline

Registrován: 31 srpen 2009 10:56
Příspěvky: 9
Automobil: carisma
Typ motoru: 1,8 GDI 92 kW
Rok výroby: 1997
zdar vsici......mam carismu GDI 97.....zlobii me elektrika!!nesvitii palubovka, leve zadni svetlo(blikr a zpatecka ano), pri rozvicenych svetlech to pri otevreni dveri rve jen nekdy, parkovacky taky jen nekdy a nejde stahovat okno od spolujezdce a vzadu vlevo....od ridice jdou vsechny ale ze dveri ne......myslim, ze to nekde chyta kostru pac pojistky jsou OK a zarovky taky.....nevite nekdo zhruba kde se tyto casti delii na jednotlive vetve teda kam sahnout a promerit to????mel jsem venku co slo a na nic jsem neprisel...predem dik za radu...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: elektroinstalace
PříspěvekNapsal: 26 září 2009 15:20 
Offline

Registrován: 29 září 2007 18:41
Příspěvky: 79
naladovy bzucak zapnutych svetiel tipujem na dverovy spinac, osobne som za 2roky rozoberal ten na strane vodica 2x a ten na strane spolujazdca raz.

raz som mal ja naladove brzdove svelo (lave) - ziarovka vyzerala OK, cistil som kontakty, pritahoval, povoloval, nadaval... nakoniec som skusil inu ziarovku a zazrak, funguje to.

inac by som na tvojom mieste zacal rozobratim palubovky... zelam pevne nervy

ale povodne som sa prihlasil kvoli inemu:
pred casom mi prestalo svietit predne prave svetlo. otvoril som ho a nasiel som tam amatersku instalaciu - kable pridrotovane rovno na kontakty ziarovky :roll: (predchadzajuci majitel.. ale fungovalo to dovtedy dobre). jeden kablik nejaky obhorety, ziarovka vypalena. kupil som v obchode konektor, prikabloval, nova ziarovka, vsetko plne funkcne. presli dva mesiace a svetlo zas nesvieti. otvorim to, a:

Příloha:
Resize of PICT6738.JPG
Resize of PICT6738.JPG [ 168.75 KiB | Zobrazeno 6870 krát ]


nejake tipy na pricinu?
1) shit product
2)...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: elektroinstalace
PříspěvekNapsal: 26 září 2009 16:11 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
tohle presne se stava, kdyz tam "tuner" da zarovku H4 100 a vice wattu...
Ma velky odber a hodne hreje a casem roztopi i konektor.
Ale pokud jsi tam mel zarovku spravnou (50/55W), tak by se to stat nemelo. Jedine v pripade, ze by tam byl velky prechodovy odpor (zaoxidovane kontakty).

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: elektroinstalace
PříspěvekNapsal: 27 září 2009 21:55 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Připadá mi, že na té fotce není originální konektor: s tím u Carismy to sice už dnes srovnat nemůžu, ale na mém voze původem z Japonska jsou trochu jiné. Jinak H4 100W, dálkové resp. 90W tlumené světlo, jsem kdysi na Lancerovi používal a s konektory jsem problém neměl. Podotýkám, že tehdy jsem jezdil hlavně noční štreky 1000 a více km a ve dne se nesvítilo...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: elektroinstalace
PříspěvekNapsal: 12 říjen 2009 17:19 
Offline

Registrován: 29 září 2007 18:41
Příspěvky: 79
od tunera mam daleko a ziarovka je tam aka tam patri (60/55W).
zaoxidovane kontakty neboli, bola nova ziarovka aj konektor ked som to montoval.
nie je to origo konektor, to je/bola nahrada aku som nasiel v obchode za kable pripojene priamo na ziarovku, ktore som tam nasiel. origo konektor niekto vymenil davno predtym.
to s dennym svietenim ma tiez napadlo, totiz zakratko po vymene som jazdil asi 2 tyzdne po europe, svetla teda zapnute stale.

Ten zhorety konektor som pravda vymenil za iny - z ineho obchodu ale inac navlas rovnaky (materialove skusky som nerobil - zatial ziadny problem. ked mi vyjde cas tak zdvihnme kapotu a skontrolujem to... som zvedavy


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: elektroinstalace
PříspěvekNapsal: 03 březen 2010 20:23 
Offline

Registrován: 19 únor 2010 19:10
Příspěvky: 32
Bydliště: PP
Automobil: Mitsubishi Carisma 1,8 GDI
Typ motoru: 4G93
Rok výroby: 1998
Pridam tu aj ja svoj problem, nieco mi asi skratuje.... za pol dna mi do sucha vytiahne baterku, neviem co to robi, akurat vecer skusal vymenit parkovacky, ale nakolko som nemal take ziarovky, tak som spat dal tu vypalenu ziarovku, vybilo mi to cez noc tak ze ani len svetla nerozsvietilo.... dal som druhu baterku a tu tiez tak vybilo .... takze baterka to asi nebude, alternator mi dobija, za jazdy nieje ziaden problem .... a este jedna vec .... ked uz som mal vybitu baterku , tak som nechal klucik v polohe rozsvietenych vsetkych kontroliek na chvilku ,,cvakalo" ABS-sko. Neviem, ci to nieco znamena, ale mozno to odbornikom pomoze najst mozny problem :roll:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: elektroinstalace
PříspěvekNapsal: 03 březen 2010 20:36 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
"Test ABS" (zahýbání všemi ventily v "kostce") probíhá při každém otočení klíčkem, tohle je tedy zcela v pořádku. Vozy Mitsubishi mají navíc řešenu elektroinstalaci tak, že naprostá většina spotřebičů zůstává po vytažení klíčku bez šťávy, což je někdy ke škodě věci (např. bych byl jednou silně uvítal, kdyby fungovala alespoň houkačka... :mad: ). Takže zbývá pouze centrál, brzdová světla, parkovačky a vnitřní osvětlení (včetně osvětlení kufru!), tedy pokud tam někdo zrovna nekvalifikovaně nedobastlil autorádio, alarm či něco podobného. Nezůstávají Ti třeba viset ty brzdovky nebo nesvítí stále světlo v kufru?

Jinak vím, že řada značek má problémy s opotřebovanými spínacími skříňkami, které mohou způsobovat nejen samovolné vybíjení baterie, ale dokonce i samovolné startování! Ovšem Carismy se to snad netýká, alespoň jsem o tom zatím neslyšel.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: elektroinstalace
PříspěvekNapsal: 04 březen 2010 15:10 
Offline

Registrován: 19 únor 2010 19:10
Příspěvky: 32
Bydliště: PP
Automobil: Mitsubishi Carisma 1,8 GDI
Typ motoru: 4G93
Rok výroby: 1998
Takze skusim zapojit vecer baterku a po tme skor uvidim co svieti..... Alarm, nemam ani nic dodatocne dorabane v elektrike, teda okrem radia, to nieje originalne...ale je tam uz 5 mesiacov a baterku mi vybilo az teraz
A ten central ba mal nejako cvakat, alebo ako zistim, ze ostava vysiet central?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: elektroinstalace
PříspěvekNapsal: 04 březen 2010 18:10 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Vyjmenoval jsem věci, které zůstávají pod proudem, lépe řečeno, jejichž řídící systémy (ovládání) zůstávají "živé". U toho, co by mohlo tzv. zůstat viset, jsem zmínil specificky brzdová světla a osvětlení kufru, nikoli centrál, i když i ten by teoreticky mohl zůstat viset. Poznalo by se to tak, že se ovládací motorky serv zámků max. po 1 sec od uzamčení dveří neuvolní, ale nadále vyvíjejí "zamykací sílu". Blíže k tomu stěží něco řeknu, jelikož si už nepamatuji, jak je to konkrétně řešené u Carismy - v každém případě jinak, než na mém voze, takže zde neplatí analogie.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz