mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 březen 2024 17:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výměna brzdové kapaliny
PříspěvekNapsal: 07 březen 2018 13:10 
Offline

Registrován: 07 březen 2018 13:03
Příspěvky: 1
Automobil: ASX
Typ motoru: 1,6
Rok výroby: 2014
Rád bych si vyměnil brzdovou kapalinu, dokonce jsem našel jednoduchý návod na http://kralmotoru.cz/media/vymena-brzdo ... -jak-na-to , kde píšou, že stačí odmontovat kolo a pak už jen odmontovat i odvzdušňovací šroub. Jen bych se k tomu potřeboval zeptat, čím ten odvzdušŇovací šroub odšroubuju, když ho mám velmi zatuhlej. Můžu si pomoci kladivem nebo raději něčím mírnějším? A pak bych se ještě zeptal, zda mohu do ASX použít Sheron DOT 4? Nebo jaký jiný používáte?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výměna brzdové kapaliny
PříspěvekNapsal: 10 březen 2018 21:55 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Karel321 píše:
...dokonce jsem našel jednoduchý návod na http://kralmotoru.cz/media/vymena-brzdo ... -jak-na-to , kde píšou, že stačí odmontovat kolo a pak už jen odmontovat i odvzdušňovací šroub.

Tak na tenhle "návod" raději vůbec neber ohled, jelikož ho sepsal nejspíše ten, kdo to viděl dělat tak akorát z projíždějícího vlaku.

Karel321 píše:
Jen bych se k tomu potřeboval zeptat, čím ten odvzdušŇovací šroub odšroubuju, když ho mám velmi zatuhlej. Můžu si pomoci kladivem nebo raději něčím mírnějším?

Potřebuješ dlouhý ořech patřičného rozměru (a nejlépe šestihran, ne dvanáctihran) z malé goly, v žádném případě kladivo! Odvzdušňovák se určitě "neodšroubovává", pouze mírně povolí, Pokud je zatuhlý, musíš použít nějaký uvolňovací sprej, případně ho prudce ochladit či naopak nahřát, a pak "zmrazit" speciálním sprejem. Pokud nemáš vakuovou pumpu, budeš k výměně brzdovky potřebovat pomocníka.


Karel321 píše:
A pak bych se ještě zeptal, zda mohu do ASX použít Sheron DOT 4? Nebo jaký jiný používáte?

Ano, třeba tuhle, ale brzdovka musí být hlavně co nejčerstvější.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz