mitsubishi.megaherz.cz
https://mitsubishi.megaherz.cz/

Výměna brzdové kapaliny
https://mitsubishi.megaherz.cz/viewtopic.php?f=17&t=2832
Stránka 1 z 1

Autor:  Karel321 [ 07 březen 2018 13:10 ]
Předmět příspěvku:  Výměna brzdové kapaliny

Rád bych si vyměnil brzdovou kapalinu, dokonce jsem našel jednoduchý návod na http://kralmotoru.cz/media/vymena-brzdo ... -jak-na-to , kde píšou, že stačí odmontovat kolo a pak už jen odmontovat i odvzdušňovací šroub. Jen bych se k tomu potřeboval zeptat, čím ten odvzdušŇovací šroub odšroubuju, když ho mám velmi zatuhlej. Můžu si pomoci kladivem nebo raději něčím mírnějším? A pak bych se ještě zeptal, zda mohu do ASX použít Sheron DOT 4? Nebo jaký jiný používáte?

Autor:  Mitsi [ 10 březen 2018 21:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna brzdové kapaliny

Karel321 píše:
...dokonce jsem našel jednoduchý návod na http://kralmotoru.cz/media/vymena-brzdo ... -jak-na-to , kde píšou, že stačí odmontovat kolo a pak už jen odmontovat i odvzdušňovací šroub.

Tak na tenhle "návod" raději vůbec neber ohled, jelikož ho sepsal nejspíše ten, kdo to viděl dělat tak akorát z projíždějícího vlaku.

Karel321 píše:
Jen bych se k tomu potřeboval zeptat, čím ten odvzdušŇovací šroub odšroubuju, když ho mám velmi zatuhlej. Můžu si pomoci kladivem nebo raději něčím mírnějším?

Potřebuješ dlouhý ořech patřičného rozměru (a nejlépe šestihran, ne dvanáctihran) z malé goly, v žádném případě kladivo! Odvzdušňovák se určitě "neodšroubovává", pouze mírně povolí, Pokud je zatuhlý, musíš použít nějaký uvolňovací sprej, případně ho prudce ochladit či naopak nahřát, a pak "zmrazit" speciálním sprejem. Pokud nemáš vakuovou pumpu, budeš k výměně brzdovky potřebovat pomocníka.


Karel321 píše:
A pak bych se ještě zeptal, zda mohu do ASX použít Sheron DOT 4? Nebo jaký jiný používáte?

Ano, třeba tuhle, ale brzdovka musí být hlavně co nejčerstvější.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/