mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 29 březen 2024 01:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výměna spojky 2.5 V6
PříspěvekNapsal: 24 říjen 2013 22:00 
Offline

Registrován: 13 září 2013 20:03
Příspěvky: 3
Automobil: Galant
Typ motoru: 2,5
Rok výroby: 1999
Čus, poradíte mi prosím někdo, jak nejlíp vyměnit spojku na galantu 2,5 V6? Je to lepší sporem nebo vrchem?

Díky


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výměna spojky 2.5 V6
PříspěvekNapsal: 24 říjen 2013 22:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Nevím jak u 6V ale řešil bych demontáž převodovky spodem anebo celý motor i s převodovkou horem a rozdělávat až venku.
Záleží to na možnostech-vybavení dílny a posouzení pracnosti versus obtížnost.

No a potom také... dělám-li to pro sebe nebo "na kšeft" :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výměna spojky 2.5 V6
PříspěvekNapsal: 25 říjen 2013 15:32 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Motor se zásadně nevyndává, pokud to není absolutně nezbytné. Ven musí převodovka a jeden hnací hřídel (obojí spodem), ten druhý stačí vysunout z převodovky po uvolnění těhlice kola.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výměna spojky 2.5 V6
PříspěvekNapsal: 25 říjen 2013 17:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
[quote="Mitsi"]Motor se zásadně nevyndává, pokud to není absolutně nezbytné. Ven musí převodovka a jeden hnací hřídel (obojí spodem), ten druhý stačí vysunout z převodovky po uvolnění těhlice kola.[/quot

Nemám důvod nesouhlasit,pouze mám potíž trochu se slovíčkem ZÁSADNĚ-není k tomu důvod.

U aut jako je např.Renault ale i jiné značky je mnohem víc pohodlější vytáhnout to celé,protože tahat jen převodovku je obtížné vzhledem k nutnosti demontáže nápravnice a rámu pod motorem.
I u aut jako je Toyota je podobný postup běžnou praxí.

Ale-jak jsem psal-záleží to od konkretní situace,vybavení atd.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výměna spojky 2.5 V6
PříspěvekNapsal: 26 říjen 2013 10:27 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Nedělal jsem to u všech možných značek, ale u Mitsubishi to platí vždy!
- Pokud to má celistvý pomocný rám (to ovšem není případ Galantu), tak ten stejně musí ven. Je však pouze na čtyřech šroubech a poněvadž na něm visí spodní ramena závěsů kol, stačí uvolnit spodní svislé čepy (ramena jdou ven spolu s rámem), což se opět obvykle i při vyndávání jen převodovky stejně musí kvůli uvolnění těhlic kol z důvodu potřeby uvolnění hnacích hřídelů.
- Pominu-li zbytečnou práci s odpojováním a opětovným připojováním všemožných kabelů a hadic (+ provozních kapalin v nich) kolem motoru, pak hlavním důvodem, proč ZÁSADNĚ nevyjímat motor, je okruh klimatizace, který se při demontáži motoru z motorového prostoru obvykle musí rovněž rozpojit. A kdo se tohohle zbytečně pustí bez znalosti věci a/nebo náležitého vybavení, toho považuji za...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výměna spojky 2.5 V6
PříspěvekNapsal: 26 říjen 2013 11:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Mitsi píše:
Nedělal jsem to u všech možných značek, ale u Mitsubishi to platí vždy!
- Pokud to má celistvý pomocný rám (to ovšem není případ Galantu), tak ten stejně musí ven. Je však pouze na čtyřech šroubech a poněvadž na něm visí spodní ramena závěsů kol, stačí uvolnit spodní svislé čepy (ramena jdou ven spolu s rámem), což se opět obvykle i při vyndávání jen převodovky stejně musí kvůli uvolnění těhlic kol z důvodu potřeby uvolnění hnacích hřídelů.
- Pominu-li zbytečnou práci s odpojováním a opětovným připojováním všemožných kabelů a hadic (+ provozních kapalin v nich) kolem motoru, pak hlavním důvodem, proč ZÁSADNĚ nevyjímat motor, je okruh klimatizace, který se při demontáži motoru z motorového prostoru obvykle musí rovněž rozpojit. A kdo se tohohle zbytečně pustí bez znalosti věci a/nebo náležitého vybavení, toho považuji za...


Náležité vybavení mám,neměj strach a toho,kdo to někde "mastí" na nájezdech bez zvedáku,"žirafy" a podzvedáků považuji za.......zase já.:wink:

No,když si myslíš,že není možné demontovat motor bez toho abych vypustil klimačku tak si to mysli dál,nebudu Tě o tom přesvědčovat protože jsi zjevně nic podobného (myslím tím motor a převodovka V-Z) nedělal.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výměna spojky 2.5 V6
PříspěvekNapsal: 26 říjen 2013 20:08 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Reagoval jsem na původní žádost o radu:
Asdfv píše:
Čus, poradíte mi prosím někdo, jak nejlíp vyměnit spojku na galantu 2,5 V6? Je to lepší sporem nebo vrchem?

Díky

Odpověď je naprosto jednoznačná: spodem a odmontovat převodovku. Cokoli jiného je v daném případě nesmysl!

P.S.: U tohohle Galanta bych skutečně rád viděl demontáž motoru bez zásahu do okruhu klimy. Ale jelikož jsem zastáncem jednoduchých řešení, nevidím důvod, proč bych se tím měl kvůli výměně spojky trápit.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výměna spojky 2.5 V6
PříspěvekNapsal: 26 říjen 2013 21:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Mitsi píše:
Reagoval jsem na původní žádost o radu:
Asdfv píše:
Čus, poradíte mi prosím někdo, jak nejlíp vyměnit spojku na galantu 2,5 V6? Je to lepší sporem nebo vrchem?

Díky

Odpověď je naprosto jednoznačná: spodem a odmontovat převodovku. Cokoli jiného je v daném případě nesmysl!

P.S.: U tohohle Galanta bych skutečně rád viděl demontáž motoru bez zásahu do okruhu klimy. Ale jelikož jsem zastáncem jednoduchých řešení, nevidím důvod, proč bych se tím měl kvůli výměně spojky trápit.


Lze to (aniž bych vypouštěl klimu) udělat u všech aut.

Dokonce lze motor s převodovkou,nápravnicí,chladiči...atd nechat tzv. na zemi (pojezdu)a zbytek zvednout a provést pohodlně požadované úkony než díky omezenéu prostoru "pastit" tam a zpět poměrně těžkou a na manipulaci nešikovnou převodovku.
Necméně Ti Tvůj názor neberu ale uvědom si prosím,že nemusí být jedinný správný.

Několik stovek převodovek jsem za život už vymontoval a to z aut různých značek a z této pozice píší i tuto reakci.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výměna spojky 2.5 V6
PříspěvekNapsal: 27 říjen 2013 09:15 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Kuno píše:
Lze to (aniž bych vypouštěl klimu) udělat u všech aut.

:eek: :smile: :grin: :lol: :razz: :twisted: :mrgreen:

Kuno píše:
Dokonce lze motor s převodovkou,nápravnicí,chladiči...atd nechat tzv. na zemi (pojezdu)a zbytek zvednout a provést pohodlně požadované úkony než díky omezenéu prostoru "pastit" tam a zpět poměrně těžkou a na manipulaci nešikovnou převodovku.

Jasně, a bez odpojování! Všechna vedení - hlavně to od klimy - jsou totiž ve svých pružných částech tak dlouhá, že je není nutné odpojovat...

Teď vážně: samozřejmě, že u řady aut, zejména těch s těžkými agregáty, je tohle nejjednodušší řešení, ovšem předpokládá "všechno odpojit" (z hlediska zachování "celistvosti" okruhů), a to i v případě, že chladiče půjdou dolů s agregátem. To ovšem není případ Galantu, kde je mechanická převodovka dostatečně lehká a přístup bezproblémový.

P.S.: Žádnému mechanikovi jsem nikdy nedovolil se okruhu klimy v mých vlastních autech, která jsem si pořídil jako nová, ani dotknout. Díky tomu jsem nikdy neměl s funkčností klimy žádný problém! Na rozdíl od případů, kdy byli mechanici "připuštěni".

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výměna spojky 2.5 V6
PříspěvekNapsal: 27 říjen 2013 09:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Mitsi: Věř mi prosím,opravdu to jde.

Mě se nikdy nestalo,že bych zákazníkovi při takové opravě vše co souvisí s klimatizací jakkoliv poškodil,znefunkčnil...atd.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výměna spojky 2.5 V6
PříspěvekNapsal: 28 říjen 2013 10:04 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Kuno píše:
Mitsi: Věř mi prosím,opravdu to jde.

Věřím tomu, co jsem poznal anebo co si alespoň umím představit. A vzhledem k tomu, že jsem půldruhého roku dělal běžnou údržbu na Jaguaru XJR-S (se vším komplikovanějším jsem majitele posílal do značkového servisu, např. jen výměna zadních kotoučů a desek stála tolik, co horší ojetina), některé věci jsou zcela mimo mou představivost (zprvu jsem se smál i tomu, že servis si za výměnu svíček počítá 12 normohodin, po vlastnoruční zkušenosti jsem se smát přestal). I proto tolik smajlíků k prohlášení, že to jde u všech aut.

Kuno píše:
Mě se nikdy nestalo,že bych zákazníkovi při takové opravě vše co souvisí s klimatizací jakkoliv poškodil,znefunkčnil...atd.

Neber to, prosím, osobně, ale kdokoli z mého okolí si nechal tzv. "oservisovat" klimu, už tam potom musel jezdit na plnění pravidelně, v lepším případě "jen" co dva roky, a to navzdory skutečnosti, že předtím neměl po mnoho let s klimou sebemenší problém, a ti, kdož nepodlehli vábení, jezdí s vozy stejných značek a často i typů vesele dál s nikdy neservisovanými klimačkami. Teď samozřejmě nehovořím u výměně interiérového filtru.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz