mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 duben 2024 06:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: čo naliať do motoru?
PříspěvekNapsal: 14 červenec 2006 19:41 
Offline

Registrován: 22 červen 2006 23:08
Příspěvky: 34
Bydliště: Čapajevova 14 Košice Slovensko
Ahojte všetci. Mám takú otázku. Čo mám dať môjmu Galantíkovy na mazanie motoru? Mám 1.8 GLSi motor 4G37. Bývalí majiteľ tam mal VALVOLINE 10W40 -Durablend - plnú syntetiku. Dať tam to isté? A pred výmenou oleju dať aj preplachový olej,alebo stačí spustiť ten starý a potom naliať ten nový olej? A olej.filter by ste mi aký odporúčaly? Díkes za odpoveď všetkým.
:roll:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 červenec 2006 13:11 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Tohle je ve vozech Mitsubishi hodně osvědčený olej, takže zůstaň u něj.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: čo naliať do motoru?
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2006 21:16 
Medveď Miro píše:
Ahojte všetci. Mám takú otázku. Čo mám dať môjmu Galantíkovy na mazanie motoru? Mám 1.8 GLSi motor 4G37. Bývalí majiteľ tam mal VALVOLINE 10W40 -Durablend - plnú syntetiku. Dať tam to isté? A pred výmenou oleju dať aj preplachový olej,alebo stačí spustiť ten starý a potom naliať ten nový olej? A olej.filter by ste mi aký odporúčaly? Díkes za odpoveď všetkým.
:roll:

10W40 je POLOSINTETIKA a u té zůstaň,Miro.
Pepe


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: čo naliať do motoru?
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2006 21:18 
Medveď Miro píše:
Ahojte všetci. Mám takú otázku. Čo mám dať môjmu Galantíkovy na mazanie motoru? Mám 1.8 GLSi motor 4G37. Bývalí majiteľ tam mal VALVOLINE 10W40 -Durablend - plnú syntetiku. Dať tam to isté? A pred výmenou oleju dať aj preplachový olej,alebo stačí spustiť ten starý a potom naliať ten nový olej? A olej.filter by ste mi aký odporúčaly? Díkes za odpoveď všetkým.
:roll:

10W40 je POLOSINTETIKA a u té zůstaň,Miro.
Pepe


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 červenec 2006 13:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 05 červenec 2006 17:17
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno
Hodlam vymenit taky olej v motoru, jednoznacne to bude 10W-40, ale muze mne nekdo z vas doporucit i nedoporucit znacku(vyrobce)?
Diky

_________________
Japonec az nakonec, Galant 2,5 V6


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 srpen 2006 21:34 
slick7 píše:
Hodlam vymenit taky olej v motoru, jednoznacne to bude 10W-40, ale muze mne nekdo z vas doporucit i nedoporucit znacku(vyrobce)?
Diky


Nejvíc zkušeností a klidu motoru dodal Penzoil 10W40 semisyntetic. :P


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 srpen 2006 11:52 
Offline

Registrován: 15 květen 2006 18:40
Příspěvky: 21
Rok výroby: 0
Anonymous píše:
slick7 píše:
Hodlam vymenit taky olej v motoru, jednoznacne to bude 10W-40, ale muze mne nekdo z vas doporucit i nedoporucit znacku(vyrobce)?
Diky


Nejvíc zkušeností a klidu motoru dodal Penzoil 10W40 semisyntetic. :P

Byl mi doporučenej Drakem...VALVOLINE 10W-40..že je osvědčenej a funguje v Mišákách nejlíp...! 8)

_________________
Nika


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 listopad 2006 21:47 
Offline

Registrován: 04 duben 2006 20:13
Příspěvky: 19
No jo,ale kde zjistím,jaký přesně olej mám použít pro své auto?10W40 přeci nenaznačuje,zda se jedná o olej syntetický,či polosyntetický.A co ty další čísla,nevíte co označují ... je tam API VW atd...
Mám Galanta 2,0 V6 rv93 ...poraďte co si myslíte že bych tam měl nalít?Vím jen,že teď je tam 5W40 Synt. MOBIL ... ale jestli je to to pravé ořechové,to fakt netuším.Poraďte prosím přesné označení oleje,který by jste tam nalili.
Je to motor 6A12, benzín.
Díky moc.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 listopad 2006 15:17 
Offline

Registrován: 25 březen 2006 01:00
Příspěvky: 152
danhill píše:
No jo,ale kde zjistím,jaký přesně olej mám použít pro své auto?10W40 přeci nenaznačuje,zda se jedná o olej syntetický,či polosyntetický.A co ty další čísla,nevíte co označují ... je tam API VW atd...
Mám Galanta 2,0 V6 rv93 ...poraďte co si myslíte že bych tam měl nalít?Vím jen,že teď je tam 5W40 Synt. MOBIL ... ale jestli je to to pravé ořechové,to fakt netuším.Poraďte prosím přesné označení oleje,který by jste tam nalili.
Je to motor 6A12, benzín.
Díky moc.

Cau, pisou to v prirucce. Jestli ji nemas, tak cinkni do Mitsubishi, tam ti to reknou. Pocitej s tim, ze ti doporuci znacku, se kterou maji smlouvu, takze predpokladam Shell nebo Castrol. Doporucuju precist http://oleje.cz/index.php?left=main&pag ... _komentare a pripadne forum.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: olej
PříspěvekNapsal: 24 říjen 2007 16:33 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
ja jsem do galanta nalil ted durablend 10w-40 a začlo mi něco cvakat nahoře v motoru a ještě ke všemu se mi začly zvedat otáčky kyž přeřazuji, ze to vypada jako když řídím poprvy. 2,5-97+


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: olej
PříspěvekNapsal: 24 říjen 2007 21:05 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
rob píše:
ja jsem do galanta nalil ted durablend 10w-40 a začlo mi něco cvakat nahoře v motoru a ještě ke všemu se mi začly zvedat otáčky kyž přeřazuji, ze to vypada jako když řídím poprvy. 2,5-97+


Ten Valvoline DuraBlend 10W-40 mám v mnoha vozech, včetně Mitsubishi, mnohokrát vyzkoušený a právě jím ono cvakání hydroštelů speciálně u vozů Mitsubishi obvykle léčím, často dokonce úspěšně. Navíc výměna oleje s blbnutím volnoběhu rozhodně nijak nesouvisí!

Takže se ptám:
Jednalo se o první výměnu oleje od momentu koupě ojetiny?
Kde tu výměnu dělali - značkový/neznačkový servis, doma...?
Co ještě se u příležitosti výměny oleje dělalo - dobíjení aku...?

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: olej
PříspěvekNapsal: 25 říjen 2007 07:27 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
ano byla to první výměna oleje a dělal jsem ji sám, jinak jsem na nic nesahal.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 říjen 2007 08:37 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
V tom případě tipuji (a jsem si tím téměř jist), že někdo před prodejem silně upravil konzistenci oleje nějakým přípravkem, aby zamaskoval opotřebené hydroštely, resp. extrémní km proběh motoru a jeho celkovou ojetost. Pokud to předtím bylo mazáno "téměř kolomazí", mohlo by to vysvětlovat i zvedání volnoběhu - prostě tam jsou teď menší čerpací odpory.

P.S.: První, co udělám, když posuzuji ojetinu, je alespoň vizuální kontrola stavu/vzhledu oleje...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: olej
PříspěvekNapsal: 29 říjen 2007 17:16 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
je možné, že se mi ty otáčky při přeřazování zvedaj, protože mám ruplý vlnovec výfuku?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: olej
PříspěvekNapsal: 29 říjen 2007 18:09 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
rob píše:
je možné, že se mi ty otáčky při přeřazování zvedaj, protože mám ruplý vlnovec výfuku?


S tím sice žádnou praktickou zkušenost nemám, ale možné to asi je: labda je totiž umístěna až za ním.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz