mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 27 duben 2024 17:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 20 září 2006 18:34 
Offline

Registrován: 10 září 2006 20:43
Příspěvky: 7
Tak sem si říkal, že by bylo hezké, kdybych pro svého mišáka něco udělal a tak sem se rozhodl, že mu umyju motor. Tak sem ho postříkal odmašťovadlem, nechal působit a pak nastartoval vapku a vše důkladně vystříkal. Nechal sem ho hezky okapat a pak sem ho natočil a ejhle, motor jede na tři válce a někdy na dva a hned na tři. Něco je asi špatně a hned mě napadlo, že to bude asi tím že mi někde nateklo, kde původně nemělo. Tak sem ho nechal zahřát, v domění, že rychleji se vysuší. Nic nepomohlo a tak jsem se rozhodl, že už půjdu domů a dojedu klidně i na tři válce. Těch 6km to přeci musí vydržet. Jel sem na dvojku a rachtalo to jako traktor a já bych i dojel, kdybych neucítil divný smrad ze spálené umělé hmoty a nekouřilo se spod auta. Zastavím, vylezu ven a lehnu na zem. Koukám a co nevidím, střední díl výfuku je krásně rudý a teplo se šíří do středového tunelu. Zastavil sem v poslední chvilce. Nechat auto zhořet jen proto, že sem chtěl mít čisto v prostoru motoru by bylo asi dost i na mou klidnou povahu. Kde pak sem udělal chybu, rsp chyby. Myslím, že ich bylo více. Děkuji za reakci..

_________________
Galant 90'
...o autech skoro nic nevím.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 září 2006 08:51 
Offline

Registrován: 10 leden 2006 15:41
Příspěvky: 48
Bydliště: Opava
Jojo, takových už bylo. :lol: Díky jízdě na 3 válce to plivalo nespálenou část benzínu do výfuku a ta tam úspěšně dohořívala.
Problém je ten, že na VN kabely stačí malá kapka vody a je vymalováno-pokud to má rozdělovač, pořádně vysušit víčko a kabelové konce. Pokud tam jsou moduly či modul zapalování, vysušit kabely.
Pokud možno zkontrolovat i kabely k čidlům, ale na 99% to dělá vlhko u kabelů k svíčkám.
Já tyto věci překrýval sáčkem a byl klid.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 září 2006 11:10 
Offline

Registrován: 10 září 2006 20:43
Příspěvky: 7
Jsem si myslel, že kryt svíček je tam proto, aby se k svíčkám a kabelům nic nedostalo a ono je to zatím obráceně. Co se tam jednou dostane, tak ven už to nepude. :lol: Pěkně mi to ale nahnalo starch.

_________________
Galant 90'
...o autech skoro nic nevím.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 září 2006 09:15 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Vysokonapěťové kabely a svíčky jsou naprosto v pohodě, i když jsou mokré. Problém je ovšem s víčkem rozdělovače, v němž je odvětrávací otvor krytý gumovým "labyrintem". A právě přes něj se dovnitř dostane při mytí (zvláště wapkou) vlhkost, která způsobí, že motor "koktá". ŘJ by v tomto případě měla umožnit pouze nouzové dojetí na vzdálenost několika málo km, a pak utnout zapalování (alespoň u Lancera 1,5 12V MPi to takto fungovalo). Snažit se s tím dojet tzv. za každou cenu může totiž znamenat zničený katalyzátor. Přitom stačí víčko sundat, vysušit a očistit. V nouzi stačí sundat onen gumový "labyrint" a dírkou dovnitř nastříkat trochu odvodňovacího (HD) spreje.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz