mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 duben 2024 01:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: automatická převodovka
PříspěvekNapsal: 19 srpen 2007 14:18 
Offline

Registrován: 17 srpen 2007 10:54
Příspěvky: 6
Chtěl bych se zeptat Mitsiho co myslel tou jinou normou než Dexron.Vůbec nevím co ty zkratky znamenají. Moje auto je po výměně aut. převodovky( její kompletní repasování).Auto se rozjíždí na 3 rychl. stupeň, dostává se do vysokých otáček a místama cuká. Auto jako by chtělo přeřadit, ale nejde to. Pokud přesto k přeřazení dojde, tak na chvíli a pak se opět zvednou otáčky a vše se opakuje. Jako by to proklouzávalo.Ve firmě kde mi převodovku opravili, mi bylo sděleno, že je stále v nouzovém režimu, problém je v někde v elektrice, který oni neopraví.Když prý však odpojili řídící jednotku a pomocí kabelů zkoušeli jednotlivé stupně řazení na aut. převodovce vše perfektně fungovalo. Po napojení zpět na jednotku se závada opakovala.Je mi však divné, že se mi jednou podařilo dojet do práce aniž bych měl jakýkoliv problém. Nyní jsem však ve shora uvedeném stadiu a dneska jsem musel auto odstavit. To proklouzávání, cukání a hlavně rozjíždění na 3 rychl. stupeň už nechci více pokoušet.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 srpen 2007 17:16 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
99% ATF na českém trhu jsou kapaliny dle norem Dexron. Ten zbytek jsou speciály do centrálních hydraulik, posilovačů řízení, spojek Haldex apod. Bohužel jediný produkt, který se u nás dá sehnat a údajně splňuje zcela jinou řadu norem SP, je ATF Valvoline MaxLife. Je mi však krajně podezřelé, že splnuje i některé normy Dexron, což žádná z kapalin v normě SP, s níž jsem se dosud setkal, nesplňovala, takže je docela možné, že se jedná o obvyklý reklamní trik podle hesla "máme olej do každého auta". Ale třeba se mýlím...

Pokud jde o "klouzání" automatu, jedná se o zcela normální projev hydrodynamického měniče momentu (HDM), takže rozhodně nejde o nic závadného. Spíše by mne zajímalo, jak jsi přišel na to, že se to rozjíždí právě na trojku a jak může ten, kdo opravuje automaty, prohlásit, že je chyba někde v elektrice, a to se jeho, jako opraváře automatů, prostě netýká?!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz