mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 29 březen 2024 03:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: vypadávání ABS
PříspěvekNapsal: 04 duben 2008 12:21 
Potřeboval bych poradit, mám problém s výpadkem ABS: Přesně po 15ti minutách od nastartování se rozsvítí kontrolka chyby ABS (a opravdu přestane ABS fungovat). Stačí ale, abych vypnul motor, znovu nastartoval, a mám "dalších 15 minut". Děje se tak i když auto jen 15min stojí nastartovaný. Začalo to vloni v létě, trvalo to tak 3 měsíce, pak se to zničeho nic samo opravilo, a ted se to deje znovu, při KAŽDÉ jízdě. Prosím poradte, není vždycky každých 15 minut semafor s červenou :| Měli jste někdo podobný problém?


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: vypadávání ABS
PříspěvekNapsal: 05 duben 2008 00:44 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Zkontroluj nastavení vzdálenosti čidel od tzv. sluníček na kolech. Samozřejmě i čistotu oněch sluníček.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: vypadávání ABS
PříspěvekNapsal: 06 duben 2008 10:54 
mě ten samý problém dělaly LED žárovky na brzd. světlech, po výměně za obyčejné, které tam byly před tím, abs už nezlobilo.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: vypadávání ABS
PříspěvekNapsal: 06 duben 2008 13:28 
Offline

Registrován: 25 březen 2006 01:00
Příspěvky: 152
taky muzes zkusit vyblikat chybu ABS


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: vypadávání ABS
PříspěvekNapsal: 07 duben 2008 09:11 
Asi jsem taky zapoměl napsat, že jde o Galanta r.94 (typ V), omlouvám se. Ale asi to bude v tomto případě jedno. Žárovky mám obyčejný, v tom to nebude. Pokusím se zjistit tu mezeru, jak psal Mitsi, pokud se k tomu nějak dobře dostanu, nevím přesně kde to na kole je a nemám žádnou garáž, takže jen na ulici - to bude chtít asi sundat brzdiče a kotouče co?
K tomu "vyblikání" budu potřebovat kabel a nějak upravenou LEDku, je to tak?


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: vypadávání ABS
PříspěvekNapsal: 07 duben 2008 12:00 
Offline

Registrován: 25 březen 2006 01:00
Příspěvky: 152
Jenik píše:
K tomu "vyblikání" budu potřebovat kabel a nějak upravenou LEDku, je to tak?

http://www.galantweb.com/index.php?ind= ... ew&iden=29
Ja to nedelal a nepsal, vic bude vedet Begy.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: vypadávání ABS
PříspěvekNapsal: 07 duben 2008 14:06 
xor píše:
http://www.galantweb.com/index.php?ind= ... ew&iden=29
Ja to nedelal a nepsal, vic bude vedet Begy.

Koukal jsem na to, ale to je platný pro ročníky 88-92 a pak až od r.96 dál, s tím mojím 93-96 mám teda asi smůlu, co? :(


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: vypadávání ABS
PříspěvekNapsal: 07 duben 2008 14:20 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Proč hned zkoušet high-tech, když to jde "kartáčovou" metodou: vykašli se na nějaké vyblikávání závady a alespoň vyfoukej prostor "sluníčka" stlačeným vzduchem při otáčení kolem/nábojem. Zatím jsem se u Mitsubishi nesetkal s vadným čidlem ABS. Mimochodem, "přirozený reset" je známkou toho, že se nejedná o žádnou velkou "závadu".

Většina problémů uvedeného druhu pramení z faktu, že jak s opotřebením "měkne" ložisko náboje kola, zuby "sluníčka" začínají v zatáčkách atakovat přímo tělo čidla ABS a vznikající magnetický otěr obojí natolik za.ere, že to zblbne ŘJ ABS. Nejlepší je samozřejmě sundat třmeny a kotouče, "sluníčka" mechanicky očistit a v případě, že se jejich zuby už začínají dotýkat některých čidel, přiměřeně zvětšit vzdálenost čidla (je v pohodě seřizovatelná).

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: vypadávání ABS
PříspěvekNapsal: 07 duben 2008 20:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 30 červen 2005 10:33
Příspěvky: 202
Bydliště: Klecany (skoro Praha)
tak ta vzdálenost je seřizovatelná opravdu horko těžko. Kluci šikmooký to nedomysleli. Čidlo má hliníkové tělo a v těhlici vždy zaroste takže sním nejde ani v nejmenším hnout. Při manipulaci obvykle dojde k jeho totální destrukci

PS: nové stojí tuším kolem 8tis

_________________
Galant 95´ 2.0
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: vypadávání ABS
PříspěvekNapsal: 07 duben 2008 21:23 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Svého času jsem to řešil na snad 8 let starém Galantu (pravé zadní kolo): neměnil jsem přitom polohu čidla vůči jeho držáku, ale polohu samotného držáku. Pokud si pamatuji (ale je to už dost let zpátky), tak stačilo povolit šroubek s desítkou šestihranem, prostříknout WD40 a upravit polohu. Pravda, ten Galant byl původem ze Švýcarska...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: vypadávání ABS
PříspěvekNapsal: 08 duben 2008 20:05 
Tak jsem dnes alespoň pořádně vyfoukal to ozubený kolečko - sluníčko a prostor kolem čidla, ale závada se projevuje pořád. Asi to teda chce opravdu pořádně odrbat kartáčem, to až budu mít trochu víc času a zároveň možnost to nechat někde zvednout. A taky asi změřit ty mezery, no chce to víc času.
Zkoušel jsem taky to vyblikání, připojil jsem diodu na piny 4 a 12, ale neblikalo vůbec nic, zkoušel jsem i prohodit drátky, ale taky nic. Kontrolka chyby ABS na přístrojovce samozřejmě svítila, dělal jsem to po příjezdu domů ještě než jsem vypnul motor. Zřejmě to je tím, že u mého ročníku ('94) se to takhle zjistit nedá, nebo se připojuje na jiné piny, je to možný?
Zkusil jsem teda jen ze zvědavosti vypnout motor, spojit natvrdo piny 1 a 4 a přepnout do zapalování - kontolka oleje na přístrojovce začala pravidelně blikat (interval odhaduju 0,5 vteřiny), všechny "bliky" stejný, pořád dál, tzn že to žádnou chybu neukazovalo, je to tak?


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: vypadávání ABS
PříspěvekNapsal: 08 duben 2008 22:23 
Offline

Registrován: 25 březen 2006 01:00
Příspěvky: 152
Jenik píše:
Zkoušel jsem taky to vyblikání, připojil jsem diodu na piny 4 a 12, ale neblikalo vůbec nic, zkoušel jsem i prohodit drátky, ale taky nic. Kontrolka chyby ABS na přístrojovce samozřejmě svítila, dělal jsem to po příjezdu domů ještě než jsem vypnul motor. Zřejmě to je tím, že u mého ročníku ('94) se to takhle zjistit nedá, nebo se připojuje na jiné piny, je to možný?

Jo, na 12 by melo byt SRS (airbagy). ABS na 8.
Citace:
Zkusil jsem teda jen ze zvědavosti vypnout motor, spojit natvrdo piny 1 a 4 a přepnout do zapalování - kontolka oleje na přístrojovce začala pravidelně blikat (interval odhaduju 0,5 vteřiny), všechny "bliky" stejný, pořád dál, tzn že to žádnou chybu neukazovalo, je to tak?

Přesně tak, žádná chyba. A asi to nebyla kontrolka oleje, ale Check Engine.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: vypadávání ABS
PříspěvekNapsal: 09 duben 2008 19:02 
Já vím že jste to tu už asi mockrát opakovali, trochu jsem si to tu pročetl, i na Galantwebu, ale přesto - pořád dělám něco špatně: Dnes jsem zkusil zapojit diodu mínusem na pin 4 a plusem na pin 8, nejdříve když byl vypnutý motor. Po otočení klíčku na polohu zapalování dioda jednou krátce blikla. V tu chvíly samozřejmě ještě žádná chyba ABS nenastala, ale tak jsem si aspoň řekl, že to mám možná sobře zapojený a že jdu dobrým směrem. Nechal jsem to tam a vyrazil. Po 15 minutách kdy se rozsvítila kontrolka chyby ABS jsem čekal, že dioda začne blikat chybový kód, ale nedělo se vůbec nic. Dojel jsem domů, nechal motor běžet, vypojil diodu, znovu zapojil, a pořád nic.
Zítra zkusím ještě druhou variantu, jak psal Drak na Galantwebu, spojit piny 4 a 15, ale protože dotyčnýmu to tenkrát taky nefungovalo, tak si od toho moc neslibuju.
Jasně že se budu muset podívat na ty čidla a sluníčka a proměřit mezeru, ale bylo by určitě fajn vědět, na který místo se mám hlavně zaměřit, tím že nemám žádnou garáž ani kde to zvednout, tak budu muset heverovat, tak by se hodilo vědět, který místo je "postižený" :-)


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: vypadávání ABS
PříspěvekNapsal: 09 duben 2008 20:10 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Rozhodně začni vzadu!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: vypadávání ABS
PříspěvekNapsal: 09 duben 2008 22:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 30 červen 2005 10:33
Příspěvky: 202
Bydliště: Klecany (skoro Praha)
a dal jsi k té diodě odpor? - jestli ne tak je po diodě :lol:

_________________
Galant 95´ 2.0
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz