mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 březen 2024 18:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka
PříspěvekNapsal: 09 srpen 2008 22:21 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
jo, jenom mi není jasné , jakto, když při nudném popojíždění v koloně cca 5minut, jsem jako obvykle šláp na spojku , ale auto jelo pořád dál, špatně se mi vyřazovala jednička, potom odstavné parkoviště v nejblžší vedlejší ulici, pak rukou jsem pedál natáhl zpátky a od té doby zhruba 75 procentní učinnost pedálu. Kdysi se mi něco takového stalo na P 205 ale u brzd , a prý netěsnila 1 gumička v brzd. válci, možná to mám ted podobné, jinak je to tak měsíc, co jsem měnil spojk. kapalinu i olej v převodovce-tutela a je to stále stejné.PS nějak mi není jasné to, že tyčka u pedálu je dole skoro až na urovní podvozku a pak už jen vidím něco u spojk. nádobky, zhruba tak o 25cm výš- tak 15cm pod kapotou a nevidím jak je to spolu propojené , motor je tak plný všeho, že to snad ani nejde vysledovat co odkud a kam vede.mám teda asi v haji toto viz prst a foto?


Přílohy:
P8090613.JPG
P8090613.JPG [ 115.74 KiB | Zobrazeno 14444 krát ]

_________________
Obrázek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka
PříspěvekNapsal: 10 srpen 2008 10:40 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ano, to, kam ukazuješ na fotce, je spojkový válec. Druhý je tělese odlitku krytu spojky a ovládá její vidlici. Vadný ovšem bývá především ten u pedálu - alespoň jsem se zatím nesetkal s opakem. Primární příčinou poškození toho válce u pedálu je obvykle nedodržování výměnných lhůt kapaliny (max. 2 roky) nebo použití nesprávné kapaliny (tím jsem si zavařil já...), event. jednoduše opotřebení (300 tis. km a více). Dle Tvého popisu to vypadá jednoznačně na jednu poškozenou gumičku právě ve válci u spojky.

Někdo tady už svého času napsal (zkus si to vyhledat), že se dá sehnat opravná sada a oprava ani není příliš náročná - jak finančně, tak technicky. Já nemohu soudit, neboť můj válec byl v nerozebiratelném provedení...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka
PříspěvekNapsal: 10 srpen 2008 11:49 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
Děkuju za odpověd, jestli to dobře chápu tak mám nejspíš špatný ten na který jsem ukazoval prstem?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka
PříspěvekNapsal: 10 srpen 2008 14:55 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ano. A jestli to je opravitelné nebo ne, zjistíš jednoduše tak, že stáhneš z interiéru krycí prachovku (dobře je vidět na té úplně první fotce) na válci: pokud píst blokuje před úplným vyjetím ven "vnitřní" ségrovka, máš vyhráno, pokud je tam zális, budeš muset sehnat jiný válec. Jinak ty válce jsou snad na všech Mitsubishi stejné, liší se pouze tím, že některé mají nádobku na kapalinu přímo na sobě (Tvůj případ), jiné pouze přívod kapaliny "odjinud" hadičkou.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka
PříspěvekNapsal: 10 srpen 2008 16:08 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
skvělý, kouknu se,díky.....Tak to vypadá, že je pod prachovkou ségrovka.Dnes jsem v autokelly koupil náhradní sadu-gumičky na spojkový válec- bez slev za 93kč,tak doufám, že to pomuže, maj už jen pár kousku....FK 415004. nebo autodíly Barták D1116.ps. zatím to pomohlo. :mrgreen:


Přílohy:
DSC00475.JPG
DSC00475.JPG [ 338.63 KiB | Zobrazeno 14424 krát ]
P8110624.JPG
P8110624.JPG [ 124.23 KiB | Zobrazeno 14425 krát ]

_________________
Obrázek


Naposledy upravil rob dne 20 srpen 2008 20:51, celkově upraveno 4
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka
PříspěvekNapsal: 17 srpen 2008 20:29 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
vyndal jsem spojkový váleček, rozebral a vyměnil tu 1 gumičku u pérka, protože v té opravné sadě byla tahleta jenom 1, ostatní kromě prachovky se mi zdály být jiné.ale i ta 1 gumička pomohla, řadí to pěkně, ale než jsem to odvzdušnil-strašná práce.ted jde pedál, jako když šlápnu do másla, až jsem se lekl, že je to stále zavzdušněné,pozn.-tu tyčku u pedálu mám po mém seřízení /začátek tepání/skoro stejně vyšroubovanou jako dříve.ale děkuju za rady a dávám pár foto.


Přílohy:
DSC00474.JPG
DSC00474.JPG [ 219.73 KiB | Zobrazeno 14426 krát ]
DSC00473.JPG
DSC00473.JPG [ 267.73 KiB | Zobrazeno 14441 krát ]
DSC00469.JPG
DSC00469.JPG [ 296.62 KiB | Zobrazeno 14427 krát ]
DSC00471.JPG
DSC00471.JPG [ 409.33 KiB | Zobrazeno 14428 krát ]
DSC00470.JPG
DSC00470.JPG [ 469.1 KiB | Zobrazeno 14430 krát ]

_________________
Obrázek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka
PříspěvekNapsal: 17 srpen 2008 21:41 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Prima, gratuluji k úspěšné opravě!

Ad příliš vyšroubovaná ovládací tyčka: Zřejmě je navíc špatně nastavený/chybějící "horní" doraz pedálu spojky, resp. tam chybí elektrospínač pro tempomat, který není nahrazen tím "falešným dorazem". Možná i proto se Ti podařilo "prošlápnout" pedál: má totiž příliš dlouhý zdvih a při plném sešlápnutí jdeš až na zadní limit pohybu pístu ve spojkovém válci, což je chyba.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka
PříspěvekNapsal: 17 srpen 2008 21:50 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
tempomat funguje v pořádku, ale na ten horní doraz pedálu se podívám, spojkový pedál mám skoro o 2cm výš , než ostatní.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka
PříspěvekNapsal: 18 srpen 2008 09:37 
Offline

Registrován: 25 březen 2006 01:00
Příspěvky: 152
rob píše:
tempomat funguje v pořádku, ale na ten horní doraz pedálu se podívám, spojkový pedál mám skoro o 2cm výš , než ostatní.

Tohle teď řesím taky, i po výměně spojkové sady zabírá vysoko, takže si budu hrát s nastavením tyčky a když to nepomůže, tak asi přetěsnit. Ale nezdá se mi, že by to někde unikalo, v nádobce je pořád stejně a zabírá to taky zhruba ve stejném místě. Jinak ten vnitřek pomocnýho válce je jiný než u Galanta, tam je to kovový, žádný plast.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka
PříspěvekNapsal: 18 srpen 2008 09:49 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
a na ten pomocný spojkový válec je taky náká náhradní opravná sada?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka
PříspěvekNapsal: 18 srpen 2008 11:32 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
rob píše:
tempomat funguje v pořádku, ale na ten horní doraz pedálu se podívám, spojkový pedál mám skoro o 2cm výš , než ostatní.


Možná je tam ještě i nastavitelný doraz pedálu. Ale když jsem v daném prostoru posledně něco dělal, ruplo mi v zádech a na rehabilitace jsem pak musel chodit několik týdnů. Takže sám se tam už dívat raději nebudu - pokud to nebude absolutně nezbytné...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka
PříspěvekNapsal: 18 srpen 2008 11:50 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
jo k pedálu je přístup tak pro hadího muže.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka
PříspěvekNapsal: 18 srpen 2008 14:50 
Offline

Registrován: 25 březen 2006 01:00
Příspěvky: 152
rob píše:
a na ten pomocný spojkový válec je taky náká náhradní opravná sada?

jo, prodava. jinak tim plastovym vnitrkem jsem myslel hlavni valec, omylem jsem napsal pomocny. pomocny jsem jeste otevreny nemel.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka
PříspěvekNapsal: 19 srpen 2008 00:27 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Já měl vnitřek podle všeho také kovový, bohužel válec nerozebiratelný: místo vnitřní ségrovky rozlisovaný "ozub".

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka
PříspěvekNapsal: 20 srpen 2008 20:56 
Offline

Registrován: 24 říjen 2007 13:47
Příspěvky: 181
myslim si, že soustružník by to udělal, vždyt by přece stačilo, aby do vnitřku válečku udělal drážku pro ségrovku, jo a nejprve odsoustružil to rozklepání-to místo té segerovky???????????????

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz