mitsubishi.megaherz.cz
https://mitsubishi.megaherz.cz/

Nejspolehlivější motor
https://mitsubishi.megaherz.cz/viewtopic.php?f=22&t=2826
Stránka 1 z 1

Autor:  MartinKoutny [ 07 listopad 2017 10:07 ]
Předmět příspěvku:  Nejspolehlivější motor

Zajímalo by mě, jaký si myslíte, že je nejspolehlivější benzinový motor? Uvažuji koupi auta a jde mi hlavně o spolehlivost a bezpečnost. Jezdím dlouhé služební cesty, takže tyto dva aspekty jsou pro mne nejdůležitější. Na http://kralmotoru.cz/media/nejlepsi-ben ... motory-aut jsem se dočetl, že dle průzkumů je z japonských motorů je to 1.3/1.5/1.6 MIVEC (řada 4A9), který je nasazován do modelů Mitsubishi Colt, Mitsubishi Lancer, Mitsubishi ASX, Smart ForFour, a také Citroën C4 Aircross a že za posledních 12 let nebyly zjištěny žádné závady. Souhlasíte? Vybírám mezi ASX a Lancerem. Který je lepší?

Autor:  Mitsi [ 13 listopad 2017 21:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Nejspolehlivější motor

Záleží na tom, co s čím srovnáváš a co od motoru, resp. od auta očekáváš. Obecně platí, že benzínové atmosférické motory (s výjimkou GDI) od MMC se již od konce 80. let min. st. vyznačovaly zcela mimořádnou spolehlivostí a ve srovnání s tehdejší konkurencí i mimořádnými vlastnostmi, tedy vyjma spotřeby. Proti tomu bych postavil motory od VAGu, kde je téměř nemožné najít nějaký, který by netrpěl nějakým skrytým prů.erem, jenž se mohl kdykoli projevit.

Pokud by ses mne ovšem zeptal na to, jaký motor od MMC sám považuji za nejspolehlivější, tak by to byl jednoznačně dvoulitr (pro Evropu; tentýž motor, ale o objemu 2,4, pak pro Ameriku) z 2. pol. 90. let a ještě bez MIVEC-u.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/