mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 29 březen 2024 12:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: svieti check engine
PříspěvekNapsal: 22 leden 2011 22:39 
nazdar vopred sa ospravedlnujem ze s mojim problemom pisem sem ale pri coltoch mi nikde nevedia pomoct a kedze to je problem s motorom aky sa montuje aj do lancerov tak mozno poradite :smile: mam taky problem ked idem rano nastartovat auto colt 92 1,6GLX 83KW a jak strcim klucik zapnem na druhu polohu rozsvietia sa kontrolky a check engine zhasne az po volakych 15nin. a dovtedy kym nezhasne neda sa vobec nastartovak ale ked zhasne chyti na brnk ona zhasne az ked volaco zopne v ECI alebo volakde v tej casti ... niekedy ta kontrolka zhasne hned niekedy po 15min. bol problem zo startovanim aj ked sa motor po jazde trochu ochladil ale po vymene teplotneho cidla to prestalo robi to len pri STUDENYCH STARTOCH .... uz som aj skusal vyblikat chybu ale kym svieti ta kontrolka tak mi svietila aj dioda a ked zhasne kontrolka tak dioda uz chybu nenajde .... za kazdu radu dakujem uz som s toho nestastny neviem si s tym rady ani u mechanika nevedeli co s tym


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: svieti check engine
PříspěvekNapsal: 23 leden 2011 21:54 
Offline

Registrován: 16 červenec 2006 21:32
Příspěvky: 68
Bydliště: Letňany
Automobil: GALANT WAGON
Typ motoru: 6A13
Rok výroby: 1997
Vymontuj ECU jednotku, rozober a popozeraj či nemá vypálené -prepálené cesty na základnej doske a či nie sú vytečené kondenzátory . Pozri na www.galantweb.com---"Články " :think:

_________________
Mitsubishi Galant Wagon 2,5l V6/24V 120 kW LPG SGI


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: svieti check engine
PříspěvekNapsal: 23 leden 2011 22:26 
dakujem za radu skusim hned ako budem mat cas potom dam vediet ako to dopadlo


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 leden 2011 10:01 
skusal som rozobrat tu RJ ale nic odpalene som na nej nenasiel ale uz ju predomnou niekto opracoval preco to teda to auto robi?


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: 25 leden 2011 10:47 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
colt007 píše:
...ale uz ju predomnou niekto opracoval preco to teda to auto robi?

Nejspíše právě proto! :idea:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: svieti check engine
PříspěvekNapsal: 25 leden 2011 11:32 
myslys ze to moze preto zle startovat? ale preco ked tam je volaco zle tak sa to da aj nastartovat a ked zhasne ta kontrolka tak sa auto sprava uuuuuplne normalne ... mam si dat RJ pozriet volakemu elektrikarovy?


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: svieti check engine
PříspěvekNapsal: 25 leden 2011 12:48 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ny základě předchozích zkušeností si o tom myslím asi tolik:
- každý, kdo s Mitsubishi nemá bližší zkušenosti, hledá chybu obvykle na nesprávném místě a často přímo na tom nejnevhodnějším a jinak nejspolehlivějším, tj. v ŘJ motoru;
- běžný elektrikář sice dokáže proměřit některé součástky v ŘJ motoru, nedokáže však posoudit její plnou funkčnost;
- pokud už motor od MMC nejede, jak by měl, závada povětšinou nebývá v samotné ŘJ motoru, ovšem pokud se v ní už někdo hrabal, je dost pravděpodobné, že ji zku.vil.

Já vím, příliš Ti to nepomohlo, ale bohužel víc Ti k tomu takhle na dálku neřeknu.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: svieti check engine
PříspěvekNapsal: 25 leden 2011 13:08 
myslis ze keby idem do origo mitsubisi na diagnostiku nasli by chybu? alebo je to skada penazi tam ist


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: svieti check engine
PříspěvekNapsal: 25 leden 2011 13:40 
a preco to niekedy nastartuje normalne hned bez cakania?


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: svieti check engine
PříspěvekNapsal: 25 leden 2011 14:39 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
colt007 píše:
myslis ze keby idem do origo mitsubisi na diagnostiku nasli by chybu? alebo je to skada penazi tam ist


V tomto případě bych to výjimečně doporučil?

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: svieti check engine
PříspěvekNapsal: 25 leden 2011 14:47 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
colt007 píše:
a preco to niekedy nastartuje normalne hned bez cakania?


Mám v autě autoalarm značky GT italské výroby. Montoval jsem si ho sám (a rozhodně jsem to nedělal poprvé v životě), takže za kvalitu montáže si ručím! Přesto se někdy stává, že jeho siréna při zamykání či odemykání nezapípá, jindy si naopak bezdůvodně odhouká, aniž by blikaly výstražné blinkry, což podle všeho není možné :razz: , no a nejvíce mne dokáže nas.at, když dálkáčem od alarmu nemohu auto centrálně zamknout nebo odemknout, třebaže aktivace/deaktivace alarmu funguje úplně normálně.
Prostě ze stejných důvodů - někde je něco špatně... :mrgreen: Pro pořádek podotýkám, že v případě vozů Mitsubishi jsem se zatím nesetkal s tím, že by něco bylo špatně už z výroby (jako třeba u toho GT autoalarmu). :twisted:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: svieti check engine
PříspěvekNapsal: 25 leden 2011 17:59 
Offline

Registrován: 16 červenec 2006 21:32
Příspěvky: 68
Bydliště: Letňany
Automobil: GALANT WAGON
Typ motoru: 6A13
Rok výroby: 1997
colt007 píše:
myslis ze keby idem do origo mitsubisi na diagnostiku nasli by chybu? alebo je to skada penazi tam ist

Mám stejné potíže s Coltem r.97 C_JA . Po diagnostice , EvoScan 2.6 - která nenašla v paměti vozidla žádnou chybu , nevěřím že v Mitsubishi diag. MUTlll něco najdou . S vozem jezdí snacha a někdy se stává že kontrolka zhasne až po desátém zapnutí klíčku a někdy jak píšeš - ihned . Chci ten vůz napojit na noťas a zkoušet co udělají různé čidla při kontrole před startem . V momentě když kontrolka zhasne a nastartuješ , DTC není zaznamenáno v paměti . To je , co jsem zjistil diagnostikou . Protož tvé auto je staršího data výroby a na některých ŘJ se tyto závady stávali, jen jsem tipoval možnou příčinu závad . U R Clio 1,2 r.v.- 95 se přepálila dioda v linii čerpadla a bylo vymalováno - oprava stála 0,92 Kč. :think:

_________________
Mitsubishi Galant Wagon 2,5l V6/24V 120 kW LPG SGI


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: svieti check engine
PříspěvekNapsal: 25 leden 2011 18:18 
calani ja som si zistoval tu diagnostiku a keby ju idem robit tak jedine tak ze by som im tam na zaverecnu doniesol auto a nech ju spravia hned rano ked svieti CHECK ENGINE lebo neverim tomu ze keby tam pridem s teplym motorom co je uz potom ako zhasne dioda tak volaco zistia lebo ak sa co i len o kusok zdvyhne rucicka teploty tak to auto startuje bez problemov ... uz ma aj napadlo tak dat volake stare webasto len nech mi trochu predohreje motor :grin: ... ale aj tak to musim volako urobit lebo sa naserem a podpalim ho :evil: ... este som rozmuslal ci by nepomohlo keby som zaslepil ERG ventyl niekde som cital ze to pomaha na lepsie starty ale to asi mne nepomoze co myslite???


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: svieti check engine
PříspěvekNapsal: 25 leden 2011 20:15 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
colt007 píše:
colt 92 1,6GLX 83KW


Po přečtení předchozích příspěvků prosím o informaci, zda je daný motor osazen hydroštely. Protože pokud není, je to naprosto jasné! :grin:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: svieti check engine
PříspěvekNapsal: 25 leden 2011 21:09 
????


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz