mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 29 březen 2024 00:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 18 duben 2006 15:07 
Zdravím,

nedávno jsem tu žádal o rady ohledně otáček. Teď mám problém v tom, že od předních I zadních kol jsou při jízdě slyšet někdy až velmi silné "tupé" bouchání. Zepředu víc.

Stupňuje se to, zpočátku to bylo jen občas při vjezdu do zatáčky nebo přes díru, teď je to ale slyšet i na rovině.

Jsou tam nový čepy, protože už předtím to různě klepalo, ale teď je to jiné. Také volné gumy předních stabilizátorů byly spraveny.

Co to může být? Snad tlumiče? Zkoušel jsem různě hejbat kapotou, ale nic není slyšet. Jako na potvrou jsem s tím jel ráno k Mitsubishi, přijímací technik se se mnou ochotně svezl, ale zrovna nebylo slyšet nic.

Díky za radu.

David


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 duben 2006 15:20 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Vlivem koroze došlo nejspíš k separaci pryže od plechových "talířů" na horních závěsech McPhersonů. Když vyheveruješ karoserii, tak může dojít až k vypadení horních opěrných závěsů z uložení!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 duben 2006 16:01 
Mitsi díky.

A co tedy jim mám říct v servisu - vyměnit tlumiče včetně uložení? Nebo jde i jen uložení. Já jsem technický analfabet.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 duben 2006 16:38 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ale já to na 100% nevím. Dal jsem Ti pouze tip podle toho, jak je to auto staré a v jakém stavu dnes obdobné vozy bývají, resp. čím trpí (o jedno takové se čas od času starám...).
Stačí samozřejmě vyměnit pouze ty unašeče, jenže jsou nesehnatelné, resp. nezaplatitelné. Nouzově se to dá "spíchnout" šrouby...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 duben 2006 18:38 
Dneska jsem byl s autem v servisu a tam je názor, že to nejspíš budou tlumiče. Také nabývám pocit, že v zádu to bouchá víc, auto je nezatížené. Je to pravděpodobnější než ty gumy u závěsů? Ty tlumiče vyjdou jen na 1600,-/ks. Taky říkali, že kdyby tlumiče šli na test, tak by to sice možná ukazovalo, že jsou OK, ale já to posoudit nedokážu. Uložení měnit nechtějí, je to správný postup. Díky za odpověď.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 duben 2006 13:26 
Offline

Registrován: 10 leden 2006 15:41
Příspěvky: 48
Bydliště: Opava
Mě na Coltu v zadu bouchá a je to tím, že je vymlácená ta guma na uložení tlumiče. Dneska je jdu raději měnit, protože je to fakt mazec. Taky bych bouchání viděl spíše na uložení tlumiče jak psal Mitsi než na vadné tlumiče, ale možné je vše. :wink:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 duben 2006 20:45 
Offline

Registrován: 25 březen 2006 01:00
Příspěvky: 152
A proč by tlumič, který je OK, měl bouchat? Spíš mi na to sedí co říká Mitsi - ty gumy.

Mně na Galantovi bouchal pravý zadní tlumič, ale to proto, že byl úlně vyteklej a zadek při průjezdu přes nerovnosti znatelně odskakoval. Ale ty gumy jsem měnit nemusel, byly zdravý.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 duben 2006 13:11 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Jak už zde bylo řešeno: snížená účinnost tlumičů nezpůsobuje bouchání! A ono uložení se kupuje zvlášť, jelikož s tlumičem jako takovým nesouvisí.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz