mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 březen 2024 20:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lancer 2.0
PříspěvekNapsal: 24 květen 2019 21:02 
Offline

Registrován: 09 květen 2017 20:19
Příspěvky: 116
Automobil: Mitsubishi Lancer
Typ motoru: 2,0 benzín
Rok výroby: 2007
jo možná nutno podotknout, že sem toto začal pozorovat až po trackdayi na okruhu :D, kde ty brzdy dostaly celkem čoud :D...takže mě napadlo asi jen že buď: a) je tam někde nějaká malá bublinka, b) přehřála se brzdovka a tohle je její zajímavej projev :D....no stejně sem měl v plánu už měnit brzdovku, takže až to provedu, tak pak dám vědět, jestli to pomohlo nebo ne :D :)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lancer 2.0
PříspěvekNapsal: 25 květen 2019 23:15 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
To je ovšem jiná: uvařils brzdovku.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lancer 2.0
PříspěvekNapsal: 28 květen 2019 14:39 
Offline

Registrován: 09 květen 2017 20:19
Příspěvky: 116
Automobil: Mitsubishi Lancer
Typ motoru: 2,0 benzín
Rok výroby: 2007
to sem si taky myslel, ale nakonec to vypadá že ne, že bude pouze chyba jen v nějakým čidle (popřípadě ve sluníčku, nebo snad jen v nějakým bordelu mezi tím :D) zkoušel sem to na dálnici, když abs fungovalo....v tomto případě u té 150 to vypadalo, jakoby se chtělo sepnout abs (kontrolka nesvítila ani neblikala). Když se po nějaké době samo ABS vyřadilo z provozu :D tak už to nedělalo vůbec a normálně krásně to brzdilo :D...takže si myslím, že nějaký čidlo asi háže (z důvodu třeba té rzi) čas od času nějakou blbou hodnotu a to do té doby, než i samotnýmu systému ABS to přijde jako kravina a radši se vypne....protože na diagnostice žádná závada ohledně ABS nebyla :)...takže až bude krásně, tak hurá pod kola a čistit čistit čistit :( :D :D


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lancer 2.0
PříspěvekNapsal: 12 červen 2019 16:21 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Je krásně, ale jak to tedy dopadlo?

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lancer 2.0
PříspěvekNapsal: 15 červen 2019 18:33 
Offline

Registrován: 09 květen 2017 20:19
Příspěvky: 116
Automobil: Mitsubishi Lancer
Typ motoru: 2,0 benzín
Rok výroby: 2007
čau, no bohužel bylo teď bylo hodně práce na baráku, takže sem se k tomu ještě nedostal :/...ale byl sem na diagnostice, která řekla, že všechny čidla jsou v pohodě :D...ale zjistil sem, že když se mi na dálnici samo od sebe vyřadí ABS, tak to pak brzdí úplně normálně :D, a když to abs nesvítí (tzn. funguje), tak při tech 140 cca, když šlápnu na brzdu, tak jakoby sepne abs, a kope mi to do pedálu, ale skoro to nebrzdí, až po chvíli kopání přestane a začne to normálně brzdit, takže si myslím, že to je prostě jen nějakým bordelem na těch sluníčkách, kdy při velké rychlosti to už dokáže to čidlo zmást, to to pak moc nepobere a radši se vyřadí :D...a jelikož na diagnostice fakt nic nebylo, tak čidla jsou naštěstí v pohodě, i ta ABS "krabička". Stále teda doufám, že je to jen nějakým tím bordelem a ne třeba tím zadním ložiskem, jak jsi říkal :/...ale nic mi tam zatím nehučí, vůli to nemá, takže snad ne :)....snad to stihnu popravit někdy do dvou měsíců, to už bych měl mít doma všechno hotový, a chci rovnou měnit brzdící kapalinu, takže pak rovnou shodím brzdiče a mrknu na ty sluníčka :) takže pak hodím info, jak to dopadlo :) :) :)...takže držte palce, ať to dobře dopadne :D :)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lancer 2.0
PříspěvekNapsal: 16 červen 2019 21:51 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Budu držet palce!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lancer 2.0
PříspěvekNapsal: 10 srpen 2019 19:45 
Offline

Registrován: 09 květen 2017 20:19
Příspěvky: 116
Automobil: Mitsubishi Lancer
Typ motoru: 2,0 benzín
Rok výroby: 2007
tak konečně sem měl trošku víc volného času, tak sem se do toho pustil, takže zatím vám sem dám jen menší progres...začal sem výměnou brzdové kapaliny (pravé zadní kolo bylo trošku zavzdušněný), ale jinak kapalina byla nádherně žlutá a čistá. Po projetí problém bohužel nezmizel :( (naopak se objevila další věc a to po prudkém brždění a následné volné jízdě se ozývalo od zadního kola bouchání, který trošku zesílilo při mírném brždění - asi se nějak moc hýbala destička bych tipl). Další fáze byla už špinavějšího rázu, tedy rozdělání obou zadních kol. Sluníčka naštěstí byly v pohodě, jen senzory byly trošku od bordelu, takže sem to celý vystříkal sprejem na brzdy, složil a jel to projet. Bohužel problém zůstává i dál :( (ale bouchání sem už naštěstí neslyšel :D)...takže v blízké době se musím kouknout na přední kola, mám podezření na pravý přední, jelikož cca před půl rokem sem byl v servisu, protože mi na pravým předním kole odešlo ložisko :/...takže jestli tam něco posrali....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lancer 2.0
PříspěvekNapsal: 12 srpen 2019 18:29 
Offline

Registrován: 09 květen 2017 20:19
Příspěvky: 116
Automobil: Mitsubishi Lancer
Typ motoru: 2,0 benzín
Rok výroby: 2007
tak dneska sem měl rozebraný i přední kola, abs kroužky v pohodě, čidla byly trošku špinavý, ale nic vážnýho, tak sem je očistil, znovu to jel projet a pořád to dělá to samé :/...ale musí to být asi na pravém kole, protože když sem v těch 140 šlápl na brzdu pořádně (i přes to kopání ABS), tak mi auto šlo lehce do smyku na levou stranu - tzn. pravý asi moc nebrzdilo, a při té rychlosti 140 slyším z pravé strany motorového prostoru takový rychlý cvakání (tam odtud, kde je umístěná ta kostka ABS)....jen už fakt teda nevím, čím to může být, nějaké nápady? (čidlo?)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lancer 2.0
PříspěvekNapsal: 13 srpen 2019 17:50 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Cvakání v kostce ABS je v pořádku, co však určitě v pořádku není, je onen smyk při aktivovaném ABS. Tipnul bych to na velký nesoulad odezvy brzdy na PP kole na tlakové "povely" ABS. Přeloženo: pokud ti nechodí pístky ve třmenech alespoň trochu stejně, ABS si s tím nedokáže poradit.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lancer 2.0
PříspěvekNapsal: 14 srpen 2019 14:43 
Offline

Registrován: 09 květen 2017 20:19
Příspěvky: 116
Automobil: Mitsubishi Lancer
Typ motoru: 2,0 benzín
Rok výroby: 2007
cvakání v kostce ABS je v pořádku snad tehdy, pokud intenzivně brzdíš, a je potřeba aby seplo ABS(tj. to cvakání), ale není v pořádku, když vůbec nebrzdíš, jedeš 140 a najednou to začne samo cvakat :D...tzn jakoby se aktivuje abs, stále to jen cvaká (nebrzdím já ani samo auto) a až po tom, co chci šlápnout na brzdu, tak pedál kope (skrz to seplé ABS) a když šlápnu víc, tak jde auto do smyku na levou stranu (protože podle mě je z nějakýho důvodu zaplé ABS pouze na PP kole, tím pádem PP kolo blokuje, ostatní kola brzdí normálně bez ABS, tím pádem nastane nesoulad v brždění kol, což vyústí ve smyk vedený na levou stranu (protože PP kolo brzdí menším účinkem oproti ostatním kolům). Takže tam bude problém, který už vůbec nevím,k de hledat :/ dle diagnostiky byly čidla v pohodě, žádná závada nebyla nikde zaznamenána. Na netu jsem ještě našel (teda na jiným autě) podobný problém, a řešení bylo zastrčit čidlo blíže ke sluníčkám, to ale není moc možný aby se oddálilo, jelikož je tam přišroubený ne? :/...už jsem fakt bezradnej :( zítra ještě ze zoufalství zkusím shodit liťáky a dát tam plecháče (zimní) a snad se třeba něco změní, i když i mně to přijde jako blbost :/ :D


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lancer 2.0
PříspěvekNapsal: 14 srpen 2019 19:52 
Offline

Registrován: 09 květen 2017 20:19
Příspěvky: 116
Automobil: Mitsubishi Lancer
Typ motoru: 2,0 benzín
Rok výroby: 2007
a ještě mě napadla jedna věc, na tom PP kole není ten tepelný štít (ten krycí plech u brzd), jelikož se musí objednat jen origo, a čekalo by se na něj strašně dlouho, tak to ložisko tam hodili a naskládali to bez toho štítu. Nemohla by tam pak tak být bez toho štítu nějaká menší vůle, která by pak házela kolem a tím by docházelo ke špatnému čtení čidla ABS?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lancer 2.0
PříspěvekNapsal: 16 srpen 2019 09:56 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Promiň, nějak jsem původně nepochopil, že ABS se spouští jaksi "samo", bez použití provozní brzdy. Z hlediska logiky nastavení celého systému mi to připadá jako nesmysl (čímž nechci říct, že ti nevěřím), jelikož v případě jakéhokoli parametru mimo předem naprogramovaný rozsah se má celý systém vypnout a vyhodit chybu přes kontrolku na přístrojovce, nikoli se aktivovat. Jinak řečeno, s tím jsem se dosud nesetkal a ani mne nic nenapadá. Snad ještě dodám, že problém bych nepřičítal absenci zmíněného tepelného štítu.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lancer 2.0
PříspěvekNapsal: 16 srpen 2019 15:16 
Offline

Registrován: 09 květen 2017 20:19
Příspěvky: 116
Automobil: Mitsubishi Lancer
Typ motoru: 2,0 benzín
Rok výroby: 2007
já vím no, proto mi to taky připadá jako nesmysl a proto ani nevím, kde už mám něco hledat :( :D.....zajímavější ještě je, že to ABS to nevyhodnotí jako chybu a nevypne se....nepomohlo by třeba ještě odpojit baterku na cca 2-3 hodiny, aby se resetovala ŘJ a pak třeba doufat, že problém zmizí? :D :D


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lancer 2.0
PříspěvekNapsal: 16 srpen 2019 16:01 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Tak to silně pochybuji. Ale fakt mne nic nenapadá. Snad jen vytažením příslušné pojistky úplně odstavit ABS.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lancer 2.0
PříspěvekNapsal: 16 srpen 2019 17:46 
Offline

Registrován: 09 květen 2017 20:19
Příspěvky: 116
Automobil: Mitsubishi Lancer
Typ motoru: 2,0 benzín
Rok výroby: 2007
já taky no :/...no nic, zkusím to a uvidím :D...jinak sem to dneska ještě čistil zoubek po zoubku a nic :( :D...to zahodím celý a bude :D


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz