mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 13 květen 2024 19:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kupim mitsubishi 3000 GT
PříspěvekNapsal: 14 červen 2012 07:52 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj,

přiznám se, že podle fotek se toho zas tak moc poznat nedá, modré mi připadá udržovanější ale může to být dojem... Ani jeden z nich neukázal fotku motoru a tak ani motorizace není jistá, napsat, že je to TT může každý, běžně lidičky píšou u nonturbo výkon 284kW což je samozřejmě hloupost, má být cca 160kW... Ale to není podstatné, co bych dost ohlídal je stav převodovky, rozvodovky a kardanu protože to jsou drahé opravy a stav bývá špatný... Nemusí to být na první dojem znát, hlavně když s tím člověk jede po městě jako na předváděcí jízdě :lol: Stav motoru je kapitola sama pro sebe, kontrolovat až ohřátý motor zda neklepe, turba, no sluchem bych to moc nekontroloval, spíše sundat hadici na výtlaku (u předního turba to docela jde) a zkusit vůli na hřídelce a množství oleje na výtlaku, pokud je vůle - špatně, pokud je moc oleje na výtlaku - špatně a pak při prudší akceleraci musí jít kontrolní budíček v interiéru až na doraz.... Ideální je změřit kompresy to o stavu motoru hodně napoví, ale to málokdo umožní :lol: a pozor na olej je-li úplně čistý a nový, že jej skoro není na měrce vidět, no to bych zbystřil :lol:.... Jinak bilá perlerť je krásná, ale dolakování na originální odstím MMC je za balík, měl jsem podobného Stealtha a lakýra úplně šílel, množství perleti je velké a cená laku vysoká... Jinak by ještě chtělo zjistit VIN - dle toho se dá zjistit jaká má být výbava, rok výroby a motorizace je to obsaženo v písmenové části VIN... Lepší dojem mám z toho modrého ale to je fakt jen dojem.... U modrého není vidět zadek a tak nevím jaké má lampy zda to je evropské verze či US - u Steatha počítej s opruzem na STK, světla vzadu, přední pozičky, hlhovka, buď to nějak vyřešíš nebo 'zařídíš' ale na STK je to rok od roku horší......


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kupim mitsubishi 3000 GT
PříspěvekNapsal: 14 červen 2012 10:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Brumla: Moc dík za reakci,přesně jak popisuješbych postupoval při "kontrole" kupovaného auta. Mitsubishi moc neznám a konkretně tento typ jsem měl na zvedáku pouze dvakrát,takže ještě jednou dík za postřehy. Ten modrý by měl být evropa,i zadní blinkry jsou oranžové. Co se týká STK,tak to bych s přehledem "dal" i u toho bílého. :grin: i když jak správně píšeš-utahují to čím dál více.
S největší pravděpodobností vezmu toho modrého,přesvědčil jsem i svou nastávající. :grin: Je zachovalejší i stran interieru a vypadá vše v původním "netuningovaném" stavu,což mi dost imponuje. (Tedy pokud se neobjeví dozítra něco lepšího)
Zkurvit si ho přece mohu sám,ne? :grin:
Ne,žádný tuzing. Jsem zastáncem původního stavu aut s vyjímkou kol,protože jak říkám,auto dělají kola.

Ještě jednou díky Tobě i ostatním za rady a držte mi palce. :grin:

P.S.Brumla: Mohl bych Tě prosím požádat o telefon,třeba do SZ ? Přece jen do Písku je daleko,nerad bych třeba nedojel do Zlína. :grin: ...... a až budu stát u auta a něco bych ev.pořeboval vědět....
Neboj,skrz pič......y Ti volat nebudu. :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kupim mitsubishi 3000 GT
PříspěvekNapsal: 16 červen 2012 11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Včera jsme jeli koupit toho modrého ale koupě se smrskla pouze na "výlet" ze Zlína do Písku. :sad:

Auto vypadá dobře pouze na fotkách a jedinné co je na něm ze vzdálenosti 1 metru hezké jsou kola.
Vím,za ty peníze chtít v dnešní době hezkou káru...ale popraskané skla,blinkry,X nefunkčních věcí,chybějící kryty ostění zav. prostoru...o roletě nemluvě-.prostě takový.... :grin:
Přitom majitel mi tvrdil,že auto je v TOP stavu. :grin:
Dnes ho zase o 10 tis. slevil ale myslím,že jeho cena je cca 40.

Takže: Ve středu pojedu mrknout na to biturbo a pokud ani to nebude "k světu" poohlédnu se asi někde po Evropě-dovoz.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kupim mitsubishi 3000 GT
PříspěvekNapsal: 16 červen 2012 13:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 23 prosinec 2010 18:45
Příspěvky: 86
Bydliště: Rýmařov
Automobil: 3k GT SL
Rok výroby: 1993
No potom je otázka jak velké máš prasátko eventuálně kolik ti chce přítelkyně ze společných fondů uvolnit zlaťáků. Zkus se mrknout tady
Kód:
http://suchen.mobile.de/auto/mitsubishi.3000%20gt.html?scopeId=C&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=17700&makeModelVariant1.modelId=2
Ovšem u těch kousků v opravdu dobrém stavu je cena podstatně vyšší než jsi plánoval u toho modrého Myšáka. Každá sranda něco stojí, ale to už by chtělo vzít s sebou případně někoho kdo tyto vozy dobře zná.
Jinak, mám dojem že se někde po inzerátech ještě toulá jeden krasavec, to bílé kabrio (ovšem za 300k Kč), zkus pohledat.

norad


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kupim mitsubishi 3000 GT
PříspěvekNapsal: 16 červen 2012 14:45 
Offline

Registrován: 16 květen 2006 14:24
Příspěvky: 456
norad píše:
No potom je otázka jak velké máš prasátko eventuálně kolik ti chce přítelkyně ze společných fondů uvolnit zlaťáků. Zkus se mrknout tady
Kód:
http://suchen.mobile.de/auto/mitsubishi.3000%20gt.html?scopeId=C&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=17700&makeModelVariant1.modelId=2
Ovšem u těch kousků v opravdu dobrém stavu je cena podstatně vyšší než jsi plánoval u toho modrého Myšáka. Každá sranda něco stojí, ale to už by chtělo vzít s sebou případně někoho kdo tyto vozy dobře zná.
Jinak, mám dojem že se někde po inzerátech ještě toulá jeden krasavec, to bílé kabrio (ovšem za 300k Kč), zkus pohledat.

norad


Presne ako pises -> ti co sa aspon ciastocne staraju tak len vynimocne vobec ponukaju na predaj a ak ano tak treba cakat adekvatnu cenu.
Moze mat jedine stastie, ze natrafi akurat na majitela `v akutnej nudzi` co musi rychlo predat,
inak sa v takomto pripade nebude nikto ponahlat
(auto uz v podstate predajnou cenou casom neklesa a teda nie je motivacia co najskor predat)

Auto v dobrom stave ani nemusis davat na inzerat - mne napriklad uz par jedincov strkalo papieriky s telefonom za stierac... :shock:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kupim mitsubishi 3000 GT
PříspěvekNapsal: 16 červen 2012 20:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
jasně pánové,chápu co myslíte. Mě by ani tak nevadila vyšší cena,mne dostalo tvrzení majitele,že cit: auto je v top stavu,kompletní a vše je funkční,přitom to nebyla pravda.
Zatím jsem viděl a prohlédl,svezl se ve dvou,tak snad do třetice všeho dobrého a zlého. :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kupim mitsubishi 3000 GT
PříspěvekNapsal: 17 červen 2012 10:30 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj,

upřímně, překvapen nejsem, sám mám již čtvrté auto tohoto typu a vždy jsem jej blbě scháněl, jen jednou jsem měl kliku a bazaru jsem zahlédl nedoceněný kus ve vzácně originálním stavu a kompletní ale to byla fakt náhoda a byl jsem s tím autem moc spokojený, ale pak mě popadla chuť na TT a prodal jsem ho a koupil to co mám teď, to je z Honladska (původně z Kanady) a byl jsem si pro něj osobně a odjel po ose, auto nebylo v moc dobrém stavu ale v poměru na cenu to šlo.... Myslím si, že v čechách pokud nebudeš mít extra kliku tak toho moc neseženeš, zkus ty němce nebo rakušáky. A dobrou radu, jeď si proto sám, nenech si to přivézt, ať to vidíš.....

Osobně si myslím, že to pruhované TT bude také 'hadr' už i na fotkách jsou vidět některé vzhledové vady - no uvidíš sám, prostě omrkni to a nespěchej, když sáhneš vedle je to škoda peněz...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kupim mitsubishi 3000 GT
PříspěvekNapsal: 17 červen 2012 20:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Brumla: jj,chápu- a...díky za telefon. :wink:
Jak už jsem psal,mě by nevadilo,že si budu muset auto dodělávat k "obrazu svému",jak jsem psal,chci ho jako takovou hračku,skončil jsem s dlouholetým koníčkem tak hledám něco čím bych ho nahradil.
Jen mne-řekněme...rozčarovalo :grin: ,že auto bylo deklarováno v Top stavu a přitom to byl v podstatě vrak.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kupim mitsubishi 3000 GT
PříspěvekNapsal: 19 červen 2012 23:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Tak přátelé,dnes jsem se zařadil mezi majitele vozu 3000gt SL.
Stálo chudačisko :grin: víc jak třičtvrtě roku ve stodole,mezi balíky slámy a slepicemi. Zní to jako klišé ale opravdu je to tak.
Nejsem sice znalcem tohoto typu auta ale přijde mi (aspon oproti tomu,co jsem viděl jinde)vyjímečně původní,interier bez jedinné vady, karoserie absolutně bez koroze, v minulost byla stříkána kapota a LP blatník.
Orig.zvedák :grin: ,nářadí,rezerva.
Fotky dodám zítra,třeba ho někdo poznáte. :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kupim mitsubishi 3000 GT
PříspěvekNapsal: 20 červen 2012 07:04 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Kuno píše:
Tak přátelé,dnes jsem se zařadil mezi majitele vozu 3000gt SL.
Stálo chudačisko :grin: víc jak třičtvrtě roku ve stodole,mezi balíky slámy a slepicemi. Zní to jako klišé ale opravdu je to tak.
Nejsem sice znalcem tohoto typu auta ale přijde mi (aspon oproti tomu,co jsem viděl jinde)vyjímečně původní,interier bez jedinné vady, karoserie absolutně bez koroze, v minulost byla stříkána kapota a LP blatník.
Orig.zvedák :grin: ,nářadí,rezerva.
Fotky dodám zítra,třeba ho někdo poznáte. :grin:


Tak to je dobra zprava :wink:
Zajimalo by me, jak si na nej natrefil - bylo inzerovane?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kupim mitsubishi 3000 GT
PříspěvekNapsal: 20 červen 2012 10:03 
Offline

Registrován: 25 září 2011 14:38
Příspěvky: 184
Automobil: Dodge Stealth
Typ motoru: DOHC non turbo
Rok výroby: 1991
čeče od rozhodování mezi turbem a non turbem nakonec skončíš u SL ? dyt to nejede už vubec ne? :-D Nahod fotky at se podíváme :) Jinak klišé neklišé.. ono od srazu už taky stojim mesic ve stodole a auto je zaprášený jak kdyby s ním nikdo pet let nejezdil :lol:

_________________
Dodge Stealth RT rv. 91 3.0 DOHC
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kupim mitsubishi 3000 GT
PříspěvekNapsal: 20 červen 2012 13:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Zdar.ono to SL je nějaké prašivé? :grin:
Turbo jsem nakonec neřešil proto,že je to moje první 3000.
Ale třeba časem,kdo ví? :grin:
Každopádně se mu dnes od rána věnuji s maximálním nasazením. Večer dám fotky,odpoledne se budu zabývat přípravami na svou sobotní svatbu. :grin:

P:S: Sháním homokineták :grin: :grin: :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kupim mitsubishi 3000 GT
PříspěvekNapsal: 20 červen 2012 14:49 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
ahoj,

mám tu starší poloosu - mohu Ti ji nechat na díly......


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kupim mitsubishi 3000 GT
PříspěvekNapsal: 20 červen 2012 17:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 23 prosinec 2010 18:45
Příspěvky: 86
Bydliště: Rýmařov
Automobil: 3k GT SL
Rok výroby: 1993
Serge píše:
čeče od rozhodování mezi turbem a non turbem nakonec skončíš u SL ? dyt to nejede už vubec ne?
Prosil bych osvětlit jaký že je to rozdíl mezi SL a "klasickou" atmosférou. Jen abych se se svým Myšákem mohl cítit méněcenný.

norad


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kupim mitsubishi 3000 GT
PříspěvekNapsal: 20 červen 2012 17:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Já jako novopečený majitel si myslel.že je pouze verze s turbínami a atmosfera. Ona je také nějaká další?

Brumla: díky za nabídku,ozvu se tel.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz