mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 09 květen 2024 04:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: brzdy - bylo oprava spojky klima
PříspěvekNapsal: 12 srpen 2010 21:51 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
to 3000LS: pokud je pedál měkký tak jsou brzdy zavzdušněné, auto dlouho stálo, nechal bych vyměnit brzdovku, při výměně hned brzdy odvzdušní. Nebo to udělej sám (tedy s pomocníkem) ale dost se našlapeš, brzdovku DOT4. Začíná se zadním kolem u řidiče, pak zadní u spolujezdce, pak přední u řidiče a nakonec přední u spolujezdce. Doporučuji odvzdušnovat se spuštěným motorem aby fungoval posilovač a po povolení šroubu měla kapalina dostatečnou razanci a vynesla všechny bublinky. Dále zkontroluj zda jsou kotouče čisté, nezkorodované a zda nejsou mastné (takový černý šmorajz) pokud ano, kotouče odmasti acetonem, destičky musiš vyměnit ty odmastit nejdou... Viděl jsem u aut dovážených z USA, že tam nějaký mamlas nakonzervova auto voskem, kotouče nevyjímaje, přiškvařený vosk z kotoučů dostali až přebroušením a destičky šly samzřejmně do koše.... Pokud budeš měnit destičky tak pořádně vyčisti brzdiče, hlavně ty plošky, po kterých se hrana destiček pohybuje ať se mohou pohybovat, jinak brzdy dost pískají...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: brzdy - bylo oprava spojky klima
PříspěvekNapsal: 12 srpen 2010 21:59 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Já k tomu pouze dodám, že pedál brzdy má být vždy (tedy pokud samozřejmě běží motor a posilovač má k dispozici podtlak) poměrně "tvrdý" a v žádném případě se nesmí propadat až na podlahu. Brzdy by pak měly mít alespoň takovou účinnost, abys přinejmenším přední kola dokázal při jízdě rovně na suchém asfaltu s vyndanou pojistkou ABS zablokovat.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: brzdy - bylo oprava spojky klima
PříspěvekNapsal: 13 srpen 2010 08:06 
Offline

Registrován: 02 prosinec 2009 19:06
Příspěvky: 233
Automobil: Mitsubishi 3000GT VR4 Twin turbo
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 2000
Ahoj
jeste dotaz , ktera pojistka je na ABS ? Je samostatna nebo jisti jeste neco jineho ? Dik.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: brzdy - bylo oprava spojky klima
PříspěvekNapsal: 13 srpen 2010 09:23 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Kde je u 3000 GT, to netuším, ale určitě je samostatná, tj. jistí pouze okruh ABS. Po jejím vyjmutí musí zůstat kontrolka ABS na přístrojovce trvale (tedy při zapnutém zapalování) rozsvícená.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: brzdy - bylo oprava spojky klima
PříspěvekNapsal: 13 srpen 2010 10:14 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj, není to tak snadné, silová pojistka je 60A a je ve velké pojistkové skříňce v motorovém prostoru u expanzní nádoby na chladící kapalinu - na víčku je popis pojistek. Vzhledem k proudu je připojená oky a šrouby a ty jsou přístupné až po úplné demontáži pojistkové skříňky a jejím rozpolcení :-( ovládací pojistka je u nohou řidiče vlevo, v malé pojitskové skříňce, zase na víčku je popis ale ta zase společná pro více okruhů a tak ji také nelze jen tak vyjmout....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: brzdy - bylo oprava spojky klima
PříspěvekNapsal: 13 srpen 2010 12:02 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Tak to potom nezbyde, než následovat původní doporučení Brumly, totiž zkusit intenzivním brzděním aktivovat ABS. Problém je ale v tom, že pokud je ABS už z výroby špatně nastavený a/nebo v důsledku nějakých provozních potíží špatně fungující, pak se příliš nepozná, zda je skutečnost, že to "špatně brzdí", důsledkem špatných brzd a/nebo špatného ABS...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: brzdy - bylo oprava spojky klima
PříspěvekNapsal: 14 srpen 2010 10:11 
Offline

Registrován: 05 květen 2006 17:52
Příspěvky: 196
Bydliště: Červený Kostelec
Kontrolka na abs mě svítí pořád neřeším abs nepoužívám brzdit umím a na sněhu nejezdím může to být špatné čidlo a spousta dalších věcí.
Jinak zkoušel bychto klidně na trávě půjde to snadněji do smyku je to kráva těžká a seriově nebrzdí nic moc natrápil jsem se z brzdama až až.

_________________
Tom 3000 gt twin turbo


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: brzdy - bylo oprava spojky klima
PříspěvekNapsal: 14 srpen 2010 12:51 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
ABS mi take nefunguje.
Snazim se s prestavkama prijit na moznou zavadu, prozatim sem na mrtvem bode.
Pri diagnostice (domaci "vyblikani" kodu pres analog.voltmeter) mi to hodi zavadu ABS ECU kaput.

Nicmene, prosel sem analyzou pro zjisteni zavady, a to s nasledujicimi poznatky:

Prvni krok
Obrázek

V dalsim kroku
Obrázek

Dale pak
Obrázek

A zde taky prozatim koncim (na kroku "After a test drive, use self diagnosis to check ..."), protoze k detailnejsi analyze a ziskani diagnostickych kodu nemam MUT ctecku zavad (MB991341).

Nicmene jsem se snazil drzet zjisteni o moznych zavadach z druheho kroku (tedy budto motor relay nebo solenoid valve) a pokusil sem se motor relay vytahnout - prozatim to skoncilo jen s odrenyma rukama a bez uspechu (pristup je tam velmi spatny...), takze pokracovani priste.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: brzdy - bylo oprava spojky klima
PříspěvekNapsal: 14 srpen 2010 15:32 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Jenže v tomtéž chlívečku onoho schématu figuruje rovněž disfunkce snímačů otáček na kolech. Osobně bych začal hledat chybu právě u nich!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: brzdy - bylo oprava spojky klima
PříspěvekNapsal: 14 srpen 2010 17:15 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Mitsi píše:
Jenže v tomtéž chlívečku onoho schématu figuruje rovněž disfunkce snímačů otáček na kolech. Osobně bych začal hledat chybu právě u nich!


Ahoj,
snimacum rychlosti otaceni kola sem se venoval preventivni kontrolou (hroty snimacu neposkozeny, zuby na rotorech nechybi + ocisteno, konektory ciste, se vzdalenosti hrot - zub neni co delat). Kabely zlomene nevypadaly, ale prozatim sem je nepromeroval.
Ziju pri tom, ze diagnostika pres MUT by dokazala pripadne prozradit, ktery ze senzoru / jestli vubec / dela problem (pozn.: Mate nekdo tuto moznost hlubsi diagnostiky? - jak sem psal, MUT nemam).
Me moznosti byly budto postupne snimace nahrazovat za nove (naslepo) a nebo se pokusit zkontrolovat co se da. Rele motorku se mi zprvu zdalo jakoze ze se to da..., ale nakonec se ukazalo, ze to jednoduche taky zrovna nebude :care: .Takze mensi pat, ale nic co by se casem nedalo vyresit :smile:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: brzdy - bylo oprava spojky klima
PříspěvekNapsal: 14 srpen 2010 22:39 
Offline

Registrován: 05 květen 2006 17:52
Příspěvky: 196
Bydliště: Červený Kostelec
Není to tak jednoduché mělo by se to dát změřit jestli čidlo je ok ale dává to hrozně malý impuls
stačí mít nepatrně větší vzdálenost mezi zubama a snímačem a nechodí
U mici snad vyndat šli nejrychlejěí by bylo vyzkoušet výměnou ale kdo má dobrý a náhradní ??

_________________
Tom 3000 gt twin turbo


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: brzdy - bylo oprava spojky klima
PříspěvekNapsal: 16 srpen 2010 12:15 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj, mě také nešlo ABS když jsem auto koupil, závada byla v předních snímačích, vzhledově z venku byly OK, diagnostikou příno na jednotce ABS, kde jsem za jízdy s kolegou osciloskopem zjišťoval pulzy z jednotlivých čidel (to je také nejefektivnější způsob co vede k cíli), jsme zjistili, že jsou vadné. Když jsem je vyndal (což šlo neuvěřitelně špatně) tak jsem zjistil, že vlivem koroze se tak zmešil otvor pro snímače, že byly doslova rozmačkány. Totiž snímač je nerezový ale těhlice litinová, kovaná za 13 let rez tak nabobtnal, že snímače rozdrtil - nové tam ani nešly musel jsem přestružit otvory.... Jinak nové stojí cca 6 kolíků - od Fáry nebrat nabízí jiné než tam jsou, ještě že mám vizuální paměť a tak jsem je při pohledu na provedení odmítl......


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: brzdy - bylo oprava spojky klima
PříspěvekNapsal: 16 srpen 2010 12:20 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj, ještě jsem zapoměl: jednotka ABS má svůj vlastní diagnostický výstup (na svém konektoru), kde se dá zjistit dle kódu více :-) až budu mít chvilku najdu to v archivu........


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: brzdy - bylo oprava spojky klima
PříspěvekNapsal: 16 srpen 2010 12:21 
Offline

Registrován: 05 květen 2006 17:52
Příspěvky: 196
Bydliště: Červený Kostelec
Fára prodá cokoliv
Jenže starší těžko poznáš , že je funkční leda zkusit a potom platit

_________________
Tom 3000 gt twin turbo


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: brzdy - bylo oprava spojky klima
PříspěvekNapsal: 16 srpen 2010 12:27 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj, v senzoru je jen cívka, jsou dvě provedení s odporem cca 1kOhm s pólovým nástavcem cca 5mm dlouhým a provedení 1.8kOhmu s takovým plechovým držákem a pólovým nástavcem cca 15mm.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz