mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 09 květen 2024 11:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zimní údržba
PříspěvekNapsal: 06 prosinec 2005 15:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 14 červen 2005 11:14
Příspěvky: 78
Nastala zima a je čas udělat na autě nějaké opravy.

Rozhodl jsem se pro výměnu spojky, kabelů ke svíčkám, hydraulickejch zdvihátek ventilů a opravu alternátoru.

Momentálně mám vše až na spojku vymontované a objednané nové.
Řeším ted několik záležitostí s Placentou jsem si už telefonoval a bylo mi řečeno, ať v závislosti na výmeně těch zdvihátek odmontuji vanu a zkontroluji sejtko jestli není zanesené...a ještě jednou se ptam, protože je k vaně špatný přístup....je to opravdu potřeba když je tlak oleje kolem 50 - 75% dle otáček motoru při jízde je ručička na 3/4 toho budíku takže docela vysoký tlak.

Dále mi palubní voltmetr ukazuje pri studeném autě a nastartovaném motoru kolem 13,5-14V což je ok ale jakmile se auto ohřeje klesne napetí někde na 12,5V a teď když uhodily mrazy, tak auto začalo mít problémy se startováním... (když stálo déle jak den)

Taky řeším problém zda po tom všem ještě měnit olej či dělat nějaký výplach motoru...po sundání víka hlavy válců jsem byl zděšen jak je víko špinavé (docela velká vrstva takového černého mazu) to druhé víko (zadní) bylo tak o 50% čistší...dá se říci vpohodě. Oleje mi je docela líto mám na něm najeto málo.

Poslední věc dá se nějak zjistit zda je spojka špatná aniž by se to celé rozebíralo?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 prosinec 2005 21:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 14 červen 2005 22:57
Příspěvky: 214
ja jsem ti jenom rekl svoji zkusenost ze sitkem protoze nejakej blb ten motor zasilikonoval doslova vsude, zmolky byly uplne vsude a sito ve vane bylo velke zcasti ucpany. Kdyz mas tlak vysoky tak to nesundavej :(


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 prosinec 2005 17:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 14 červen 2005 11:14
Příspěvky: 78
OK vanu montovat tedy nebudu... posílám fotku jak vypadaly ventilové víka po demontáži. To špinavější je přední. Tetě do USA uz prišly hydroštely jsou to ty co tam mam ted s asi 3mm dírou jeden vyšel na cca $7.


Přílohy:
c2cc8d8112c50de84faf399b96a41205.jpg
c2cc8d8112c50de84faf399b96a41205.jpg [ 0 bajtů | Zobrazeno 2530 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz