mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 09 květen 2024 09:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 25 září 2011 15:18 
Offline

Registrován: 25 září 2011 14:38
Příspěvky: 184
Automobil: Dodge Stealth
Typ motoru: DOHC non turbo
Rok výroby: 1991
Zdravím, včera se mi stal menší problém, třeba mi někdo poradí na co mrknout a co hledat :) Včera bylo hezky, tak sem si řek že moje dodgka (stealth 91 non turbo) dostane trošku peče v podobě umytí, vysátí apod. Nasednu, jednu na benzinku, chcípnu motor, du si koupit lístek do myčku a když se vrátím.. nemužu nastartovat.. auto funguje řekněme třeba od zimy bez nějakých potíží, startuje jak má, nedusí se vše v pohodě... Svíčky sou relativně nové, par tisic km najeto.. takže tam asi problém nebude, ale stejne na ne planuju kouknout..aspon na ty predni teda.. :) no co dále.. starter je slyšet že pracuje, čerpadlo tam benzin taky tlačí.. ale prostě to za boha nechce naskočit.. jak když sem vzal známemu nahradni klic od jeho auta a nemohl nastartovat kvuli immobilizeru, startovalo to bez problemo ale ani skytnuti, neslo to proste nakopnout.. jak je to blokovane.. :) no něco takového mi to ted dělá taky.. a nemám ponětí po čem koukat.. když se to stalo tak z ničeho nic.. při jizde na benzinku sem nepocital zadne cukani, zadne problemy se startem, ani sem nemel zaple radio, takze bych slysel kdyby tam něco ruplo nebo tak :) predem dekuji za vase napady :)

_________________
Dodge Stealth RT rv. 91 3.0 DOHC
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25 září 2011 18:49 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Mam uplne stejne problemy.... je to fakt tak zridka kdy ,takze to nemam zatim duvod resit a jeste me to taky nikde nenechalo.

Chci nastartovat a ono jenom takove cvak v motoru a nic,ani zblept, nekdy slysim vzadu bzucet palivovou pumpu a ono nic.Snazim se nekolikrat zmacknout spojku uplne na doraz (kvuli kontaktu ...nevim jak u vas ,ale ja tam mam pojistku.Bez spojky uplne az az az vzadu nenastartuju) ... bez uspechu.Vytahnu klicek, auto zamknu ,odemknu nekdy mozna jeste par marnych pokusu a hups nastartujeto uplne bez problemu....

Mam tusak na kontakt na spojce nebo to dela alarm, pripadne jak uz mi raz tady na foru rekli ,ze mozna nevyskakuje nejaky pistek nebo kolik na starteru.....

V kazdem pripade je to u me velmi vzacny jev, tento rok jsem ho pozoroval jenom 2x...raz po asi tydeni odstavce v zime a tedka pred mesicem...kdyz jsem na chvili vypnul motor a kecal pres okykenko a pak jsem se to pokusil znovu nahodit.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25 září 2011 19:21 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Ahoj, mozna opravdu imobilizer, ale jen varim z vody, este sem se s podobnym problemem nesetkal.
Jinak doporucuju rychlou diagnostiku, tou nic nezkazis, vyblikanim pripadnych chyb.kodu muzes jen ziskat.
S tou spojkou a cidlem - pokud nedas spojku do patricne polohy, cidlo nesepnes a pak netoci ani starter... takze pokud ve vasem pripade starter toci, cidlo na spojce bych vyloucil.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25 září 2011 20:59 
Offline

Registrován: 25 září 2011 14:38
Příspěvky: 184
Automobil: Dodge Stealth
Typ motoru: DOHC non turbo
Rok výroby: 1991
no nejsem si ani jistej jestli ty 91 imo vubec maji.. :) na 3si je bordel v tom :) kazdopadne expresion, u me to neni cvak a nic.. u me starter toci ten motor ale nema to jiskru proste.. co sem cetl tak by to mohl bejt CAS senzor, crank angle senzor nebo cam angle senzor.. ale spis ten u kliky nez u vacky.. no casto jim to dela to co sem popisoval ja, po vycisteni kontaktu pripadne vycisteni senzoru a vysuseni jim to startuje tak jak ma.. ta voda by mozna u me sedela.. pred mesicem sem projel velkou louzi pri ktere dostal zasah cely motor a mohl ten klikovej senzor trosku zkorodovat a v dusledku mi to dela tohle.. :) pak mam jeste jednu teorii s konektorem u kastliku co je u spolujezdce.. ten zitra omrknu, ale kazdopadne bych chtel omrknu i ty dva senzory vyse napsane, ale nemam poneti kde sou.. a nak nemuzu najit nikde nakres kde by to bylo zobrazene .. :) proc toho na 3si musi bejt tolik sakra..

_________________
Dodge Stealth RT rv. 91 3.0 DOHC
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25 září 2011 23:30 
Offline

Registrován: 25 září 2011 14:38
Příspěvky: 184
Automobil: Dodge Stealth
Typ motoru: DOHC non turbo
Rok výroby: 1991
tak se mi podarilo neco najit konecne http://stealth316.com/2-cas-91-92.htm , zejtra se na to asi vrhnu, doufam ze to je zdroj mého problému, ale myslím si že jo, protože ten vačkovej senzor by odpovidal tomu, proc mi pri startovani tak divne skocili otacky.. po tom co sem prestal startovat.. stalo se to jen parkrat, ale mohlo by to sedet na naky spatny kontakty tam :)

_________________
Dodge Stealth RT rv. 91 3.0 DOHC
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26 září 2011 07:34 
Offline

Registrován: 05 květen 2006 17:52
Příspěvky: 196
Bydliště: Červený Kostelec
Jestli ti to dělá co mě tak to odhaduju na startér.
Jenom cvak a nic dál já osobně vypnu zapnu dokola tak 4 x a potom startuje.
Určitě to nebude chyba v sešlápnutí spojky to by neudělalo nic.Jinak někdy to startuje napoprvé....

_________________
Tom 3000 gt twin turbo


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26 září 2011 10:58 
Offline

Registrován: 25 září 2011 14:38
Příspěvky: 184
Automobil: Dodge Stealth
Typ motoru: DOHC non turbo
Rok výroby: 1991
Tom píše:
Jestli ti to dělá co mě tak to odhaduju na startér.
Jenom cvak a nic dál já osobně vypnu zapnu dokola tak 4 x a potom startuje.
Určitě to nebude chyba v sešlápnutí spojky to by neudělalo nic.Jinak někdy to startuje napoprvé....


si ještě neopravoval click click start? :) mrkni na tohle http://www.supercar-engineering.com/rubberducky/3S/Mods/All/StartFix/index.html a ikdyby si tam nechtel davat to relátko, tak jen zkus vzit ten konektor a parkrat ho rospojit a zase spojit, on se sam vycisti a melo by to fachci lepe :) ale relatko to resi permanentne..

_________________
Dodge Stealth RT rv. 91 3.0 DOHC
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26 září 2011 11:20 
Offline

Registrován: 05 květen 2006 17:52
Příspěvky: 196
Bydliště: Červený Kostelec
Serge píše:
Tom píše:
Jestli ti to dělá co mě tak to odhaduju na startér.
Jenom cvak a nic dál já osobně vypnu zapnu dokola tak 4 x a potom startuje.
Určitě to nebude chyba v sešlápnutí spojky to by neudělalo nic.Jinak někdy to startuje napoprvé....


si ještě neopravoval click click start? :) mrkni na tohle http://www.supercar-engineering.com/rubberducky/3S/Mods/All/StartFix/index.html a ikdyby si tam nechtel davat to relátko, tak jen zkus vzit ten konektor a parkrat ho rospojit a zase spojit, on se sam vycisti a melo by to fachci lepe :) ale relatko to resi permanentne..

No vidiš jak jseš šikovnej tady si to řešíme sami pokud možno bez servisu :grin: dík

_________________
Tom 3000 gt twin turbo


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26 září 2011 16:00 
Offline

Registrován: 25 září 2011 14:38
Příspěvky: 184
Automobil: Dodge Stealth
Typ motoru: DOHC non turbo
Rok výroby: 1991
no tak sem to CASko rozebral, kdo by to řek že takova svina stoji 400 koláčů... musim ted neco zaridit, ale vecer to poradne procistim, vysusim a dam to tam, snad to pomuze.. na jednom kontaktu byl trosku rez, mohlo by to snad byt ono :)

_________________
Dodge Stealth RT rv. 91 3.0 DOHC
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26 září 2011 19:49 
Offline

Registrován: 05 květen 2006 17:52
Příspěvky: 196
Bydliště: Červený Kostelec
Hoď jsem prosím fotku kterej zmetek to přesně je :think:

_________________
Tom 3000 gt twin turbo


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 27 září 2011 10:48 
Offline

Registrován: 25 září 2011 14:38
Příspěvky: 184
Automobil: Dodge Stealth
Typ motoru: DOHC non turbo
Rok výroby: 1991
na tom odkaze co sem hazel vyse to vidis paradne :) http://stealth316.com/2-cas-91-92.htm no tak sem to vcera rozebral vycilstil, vcetne dalsich senzoru vedle, na konetorech bylo trosku rezi tak sem to ocistil a znova to dal a stále stejné... Tak sem si vytáhl řídící jednotku a asi sem kápl na hnízdu problému, vytekl mi tam jeden kondenzátor, takže ho dneska odstranim, vycistim to misto a napajim novej :)

_________________
Dodge Stealth RT rv. 91 3.0 DOHC
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 10 říjen 2011 16:48 
Offline

Registrován: 25 září 2011 14:38
Příspěvky: 184
Automobil: Dodge Stealth
Typ motoru: DOHC non turbo
Rok výroby: 1991
Tak i diagnostika ukazuje na řídící jednotku, bohužel jsem se ještě nedostal k tomu abych vymenil ten kondenzátor, musim koupit nakou funkční pajku, ty stary komunisticky krapy co mam sou hrozny :)

_________________
Dodge Stealth RT rv. 91 3.0 DOHC
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 20 říjen 2011 23:55 
Offline

Registrován: 25 září 2011 14:38
Příspěvky: 184
Automobil: Dodge Stealth
Typ motoru: DOHC non turbo
Rok výroby: 1991
tak kondik prepajen a bohuzel stale nic, zitra to pichnu na diagnostiku jestli se neco nezmenilo..ale obavam se ze budu muset vymenit celou ridici jednotku? to se mi moc nelibi.. :( pro pripad.. nevedel by nekdo o necem? nema nekdo doma nakou pouzitou (funkcni) ?

_________________
Dodge Stealth RT rv. 91 3.0 DOHC
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz