mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 09 květen 2024 18:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ECU
PříspěvekNapsal: 05 listopad 2011 08:29 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj, no myslím, že se to dost vyjasnilo. :grin: Je trochu divné, že diagnostika tu chzbu CAS nepoznala...
Průběhy a časování by měli být asi takto, viz. obrázek v příloze.


Přílohy:
CAS.jpg
CAS.jpg [ 127.12 KiB | Zobrazeno 5578 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ECU
PříspěvekNapsal: 05 listopad 2011 12:20 
Offline

Registrován: 25 září 2011 14:38
Příspěvky: 184
Automobil: Dodge Stealth
Typ motoru: DOHC non turbo
Rok výroby: 1991
Díky, no diagnostika si furt myslí že je v čudu řídící jednotka, takže s tou taky nebude něco v pořádku, ale myslím si, že je blbost aby se mi vysralo CAS i ECU najednou.. takže ikdyž nebude řídící jednotka v nejlepší kondici, doufám že po výměně CAS to pojede... když ne.. řídící jednotka je na řadě jako další :)

_________________
Dodge Stealth RT rv. 91 3.0 DOHC
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ECU
PříspěvekNapsal: 05 listopad 2011 17:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 20 březen 2010 14:15
Příspěvky: 34
Automobil: Mitsubishi 3000GT VR-4
Typ motoru: 6G72 TT
Rok výroby: 1991
Ahoj. Měřil jsi to než jsi to poprvé vyndal a čistil? Musí se to tam dát v určitý pozici. možná jsi to tak dělal, ale já bych pro jistotu nastavil rozvody na značky (1 píst na horní úvrať). sundal bych CAS a kouknul, jestli je ve správný poloze, ze zadu má značky. Nastavil ho a dal zpátky. Pak bych to změřil znovu. Budeš mít jistotu že je dobře nastavenej. Jinak je divný ,jak píše Brumla,že ti to nenapsalo že je vadnej. Jinak jednotku si klidně kup, za prvý je dobrý mít nějaký věci náhradní jako třeba jednotku, váhu vzduchu,škrtící klapku a třeba ten CAS. A za druhý i kdyby jsi měl tu jednotku dobrou, co si já myslím, že nemaš, tak stejně za čas půjde do háje (pokud nevyměníš ty tři kondiky) jako u všech Mitsubishi z tý doby. :sad: Většinou se ty závady majitelům opakujou u GT to je zadrbaná klika (můj případ),ale to má většina šestiválců do V ne jenom Mitsubishi, jednotka u našich ročníků, zapalovací modul, cívky, krok.motorek atd. :wink:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ECU
PříspěvekNapsal: 05 listopad 2011 19:43 
Offline

Registrován: 25 září 2011 14:38
Příspěvky: 184
Automobil: Dodge Stealth
Typ motoru: DOHC non turbo
Rok výroby: 1991
Hoj, nemeřil sem to než sem to poprvé rozebral, ale byl sem při rozebírání opatrný, poctivě si označil původní pozici a ujistil se, že se vevnitř nic nepohne ani při tom, co sem to dával nazpět :) Jinak počítám s tím, že až přijde nové CAS, bude se muset nastavit timing pro jistotu znova... At je to tak jak má... No jednotku asi koupím no... ono jet to třeba pojede, ale když diagnostika ukazuje na ridici jednotku tak uz mi pak nic jineho neukaze.. :) takže jednotka pude ven taky.. a jinak co se těch dalších věcí týče tak jasně no.. tady už toho bylo za ty léta taky děláno dost.. ono hlavně mám tam už uplne jinej motor, u kterého ani nevím kolik měl najeto.. původni se podařilo zadřít.. a tedka s tímhle ani nevím kolik je najeto na remeny, jestli byly kupovány nové či ne.. takže mě asi taky čeká časem opoždění 100 000km servis... na kterej se teda vůbec neteším :( kupovat vsechny remeny nove, napinaky, pumpu atd... ale chce to radši dřív než mi to rozmete motor, když nemam poneti kolik ma našlapáno :(

_________________
Dodge Stealth RT rv. 91 3.0 DOHC
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ECU
PříspěvekNapsal: 05 listopad 2011 20:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 20 březen 2010 14:15
Příspěvky: 34
Automobil: Mitsubishi 3000GT VR-4
Typ motoru: 6G72 TT
Rok výroby: 1991
Jestli nevíš kolik máš na rozvodech, tak to pro jistotu dej na značky a zkontroluj, jestli to o kousek neskočilo. Jo taky jsem to všechno kupoval i jednotku z usa a nejvíc bolela eko daň! :twisted: Nemužu se smířit s tím že nejmodernější auto na světě v 1991 má v naší krajině údajně horší emise než jednobodovej favorit!!! Jen až na příští emise přijedu bez katalyzátorů a řeknu, že jsem si to předplatil, to jsem zvědavej :cool: No, ale když se před to člověk postaví a podívá se na ty tvary nebo zabere za plyn, tak je všechno špatný zapomenuto!!!!! :lol: :razz:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ECU
PříspěvekNapsal: 06 listopad 2011 13:57 
Offline

Registrován: 25 září 2011 14:38
Příspěvky: 184
Automobil: Dodge Stealth
Typ motoru: DOHC non turbo
Rok výroby: 1991
Tak ekodaň naštěstí platit nemusim, ale jo souhlas.. když si veme člověk co je tam elektroniky apod a jak je to auto našlapaný na tu dobu.. ne-li i na tuhle dobu a pak se ti na emisich vysmeje i favorit tak co to je :-D Každopádně s tim plynem.. no neříkám že mi to nejede hezky, ale mít tam to turbo tak si pískám asi víc no.. docela tam chybí :-P Jenže dávat ho tam nemá smysl, to je lepší koupit auto s turbem.. a zase dávat pryč tady toho mazlíka.. ke kterému už má člověk i citovej vztah.. to sem i nechce :-D

_________________
Dodge Stealth RT rv. 91 3.0 DOHC
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ECU
PříspěvekNapsal: 06 listopad 2011 19:01 
Offline

Registrován: 06 listopad 2011 18:52
Příspěvky: 1
Rok výroby: 0
Výše jsem se dočetl, že máte problémy s ECU. Mám na prodej jednotku z 3000GT SL (bez turba) 1995, 100% funkční. Na fotkách jsou typová označení jednotky, podle nich zjistíte kompatibilitu.

Kdyby někomu pomohla a měl by zájem, tak napište na mitsubishi@seznam.cz


Přílohy:
DSC06449.JPG
DSC06449.JPG [ 246.95 KiB | Zobrazeno 5553 krát ]
DSC06448.JPG
DSC06448.JPG [ 397.93 KiB | Zobrazeno 5553 krát ]
DSC06447.JPG
DSC06447.JPG [ 456.06 KiB | Zobrazeno 5553 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ECU
PříspěvekNapsal: 06 listopad 2011 19:49 
Offline

Registrován: 18 září 2011 16:34
Příspěvky: 18
Automobil: mitsubishi 3000gt
Typ motoru: sl
Rok výroby: 1993
VR-4 píše:
Výše jsem se dočetl, že máte problémy s ECU. Mám na prodej jednotku z 3000GT SL (bez turba) 1995, 100% funkční. Na fotkách jsou typová označení jednotky, podle nich zjistíte kompatibilitu.

Kdyby někomu pomohla a měl by zájem, tak napište na mitsubishi@seznam.cz

ja ji vemu tel mam 725319695


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ECU
PříspěvekNapsal: 12 prosinec 2011 20:00 
Offline

Registrován: 25 září 2011 14:38
Příspěvky: 184
Automobil: Dodge Stealth
Typ motoru: DOHC non turbo
Rok výroby: 1991
Tak použité CAS z ameriky přišlo, funguje.. ale auto furt nefunguje.. takže ještě potřebuji koupit řídící jednotku teda... někdo kdo by měl MD159962 navíc? :-D Přepokládám ale, že ne.. tudíž mě čeká další měsíční čekání než něco přijde z ameriky..achjo.. :(

_________________
Dodge Stealth RT rv. 91 3.0 DOHC
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ECU
PříspěvekNapsal: 11 leden 2012 17:09 
Offline

Registrován: 25 září 2011 14:38
Příspěvky: 184
Automobil: Dodge Stealth
Typ motoru: DOHC non turbo
Rok výroby: 1991
Tak dorazila i řídící jednotka a auto už konečně funguje, teď to ještě seřídit po tý výměne senzoru a hurá nak vyresit technickou a pak hurá jezdit! Konečně! po těch měsících :lol: :lol:

_________________
Dodge Stealth RT rv. 91 3.0 DOHC
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz