mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 13 květen 2024 20:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Aby řeč nestála
PříspěvekNapsal: 13 únor 2012 17:39 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj, nedávno jsem přemýšlel jak to bude se sporťáky dál? Nemyslím extrémy jako Ferarri či Zonta, myslím sporťáky pro normální chlapy. Dřív byla auta propagována tak, že brnkala na mužnost a slibovala svobodu, prázdné silnice a pěkný holky. Ale teď slyším samé 'nulaprocentní navýšení, záruka 5 nebo 7, kolik CO2 vyprodukuje'. Z aut se postupně stává symbol něčeho co obtěžuje a tak místo snech o pořádném 'muscle car' jsme neustále přesvědčování o tom abychom seděli v zácpách ve stejných plechovkách jako všichni - a to je ono jako všichni, dřív se výjimečným a schopným fandilo. Dnes je o závisti a z medií na nás čučí samý oteklý troubové. Nová generace mlaďochů se už díky tomu o pořádná auta ani nezajímá, chtějí 'chytrý' mobil a hadry dle poslední módy. Za pár let budou paradoxně jezdit ve sporťácích jen samý starší chlápci (jak mi před časem řekl uhrovitý levoručka v pneuservisu), no doufám, že alespoň budeme držet po kupě a nějaká ta pořádná auta udržíme v chodu!


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aby řeč nestála
PříspěvekNapsal: 13 únor 2012 18:33 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Akorát že se to netýká jen sporťáků a jejich příznivců, ale obecně milovníků dobrých aut! Jinak mi mluvíš z duše, Brumlo.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aby řeč nestála
PříspěvekNapsal: 13 únor 2012 22:34 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
uz se bohuzel nedelaji takove "mainstreamove" sportaky nebo resp. Ferrari pro chude jak rad rikam tem co mame my....
Na trhu rovnez neni poptavka po takovych vozech....to vlastne ani neodhadli tenkrat Japonci kdyz prisli s GTckama,Hondou NSX nebo Preludy ci Toyotou Cellica......sice dobre saturovali trh sportovnich aut kvalitou za dobrou cenu a toto urcite bylo trnem v oku takovym znacka jako Ferrari,Porshe,Lambo..... ted je situace jina.... lide chcou velka, masivni bezpecna a prakticka auta... v kazdem pripade touha lidi se lisit od ostatnich tak velka jako vzdycky byla ,ale ne kazdy ma na to prasule ,aby si koupil neco styloveho.Cena benzinu je taky faktor ,ktery nuti lidi jezdit v tech "levnych" plechovych kisnich ,ktere jsou pomalu vsechny na stejne brdo.Jako maly jsem poznal kazde auto na ceste a vedel o nem vsechno, jaky motor, kolik tak stoji...ted uz je to takova jungle znacek,tvaru ,ze to me smysly v provozu ignoruji a v seru bych podle siluety karoserie tezko uhadl co to vlastne je....

Ted je auto vice nez jindy proste jen spotrebni zbozi a vlastnit auto (a jeste nejake nevsedni) neni takova prestiz jako byla treba pred 10 lety... v kazdem pripade nebojim se ,ze nekdy vymrou milovnici legend.Budou a byli vzdycky.....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aby řeč nestála
PříspěvekNapsal: 14 únor 2012 08:34 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Na trhu rovnez neni poptavka po takovych vozech....

no na to právě narážím, poptávka není, protože média v čele s naprosto uchylným reklamním stylem přímo odrazují mladé kluky od pořádných aut. Žádného post-puberťáka reklama s nulaprocentním navýšením, 5-7let zárukou a emisemi CO2 a autosedačkou pro prcky, žvatlajícím miminem a usnusvší holčičkou na zadních sedadlech NEZAUJME... Zaujme to cílovou skupinu mamin. A tak prodeje vedou narychlo upečené piksy s nervozními dieselovými motory, které jsou po sto tisících v takovém stavu, že dělají víc emisí než benzín s 300 tisíci. Beztvarých dieselových obludek, které zahulí při každé akceleraci potkávám na silnicích nepřeberné množství. Jsou to srágory postavené tak aby skutečně moc nevydržely. Úplně se vytratilo to, že auto je také o zábavě a o emocích, je nyní skutečně jen spotřební masovka se spoustou sdílených dílů tak aby výrobní cena byla co možná nejnižsí...... Zákazník je pak zmanipulován aby si to koupil a spokojenost, nebo ne?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aby řeč nestála
PříspěvekNapsal: 14 únor 2012 10:31 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
nemyslim si ,ze tady neco odrazuje mladochy kupovat si poradna auta.... tady je to o penezich, po skole ,kdyz zacinas budovat karieru moc dobre te nikdo neplati.... tezko z toho nasetris na "poradne" auto obvzlast pokud nemas support od bohatych rodicu...a na to z reklamy uz vubec.... u me to byla podobna situace, chtel jsem stylovy oldschool sportak s dobrym motorem a po tydnech stravenych na sauto.cz jsem sahnul po Dodge atmosfere... orezana verze , "imageovka" nebo jak chcete, ale proste krasny autak.....na TT uz bych nemel....

ale reklamy na dnesni auta jsou strasne :D... s tim plne souhlasim....zaber na idealni vysmatou rodinku s zvatlajicim miminem nebo v lepsim pripade to jede nekde prirodou ,sempertinami :D

Jinak pomalinku se blizim opustit "aktivni" clenstvi v klubu pratel GTecek... Dodge nebudu opravovat, radeji si koupim nove auto ...takovou levnou starou strelu ,co se zda byt v dobrem stavu (Volvo S80 2.9i) a Dodge bude cekat odpocinek v garazi s vyhlidkou na nejake "restauratoske" aktivity v pripade volnych financi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aby řeč nestála
PříspěvekNapsal: 14 únor 2012 12:09 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
...jo peníze jsou jedna věc a samo důležitá (i když se dá dnes koupit spousta starších a velmi zábavných aut za babku) ale ani jsem nemyslel, že si kluk po škole hned koupí muscle car - spíš jde o to, že nic ho nenabudí aby po něm aby toužil a až bude moci tak si ho koupí. Mám vážně pocit, že za několik let se nebudeme mezi řečí ptát co řídíš a jak jsi s tím spokojenej, ale zda vůbec řídíš - to jsem zvědav o čem budeme v hospodě kecat :lol:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aby řeč nestála
PříspěvekNapsal: 14 únor 2012 14:41 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Nemyslím si, že je to o penězích (ani na nové 3000GT zdaleka nedosáhl každý), ale hlavně o stavu povědomí motoristické obce: většina producentů konformních tuctovek totiž udělala maximum pro to, aby zglajchšaltovala povědomí motoristů na úroveň toho průměrného, tj. tupého řidiče, jenž "kvalitu" auta posuzuje podle počtu třípísmenkových zkratek, které objeví v katalogu, a jeho bezpečnost pak podle počtu hvězdiček od NCAP. No a tomu pak lze úspěšně prodávat konfekci, kde výrobci už dávno nesoutěží v tom, kdo dokáže nabídnout "více auta" za méně peněz, ale kdo dokáže vyrobit laciněji a prodat dráž!

Když už tu bylo zmíněno Audi TT: Nějak jsem nepochopil, jak si mnozí byli ochotni pořídit TT první generace na stejném podvozku, který používala i Škoda Octavia 01, a přitom ho považovat za "sporťák". A jelikož jsem měl příležitost zařídit si také vozy z cenové relace vyhrazené jen pro skutečné boháče (např. MB SLS AMG v cenovce nad 6 mega), také jsem nepochopil: Asi proto, že i já rád řídím pro radost, nikoli kvůli tomu, abych ostatním předvedl, že na to mám. A tak přestože jsem ještě v 90. letech min. st. dělal cca 60 tis. km ročně a s velkou radostí jsem si projezdil křížem krážem západní Evropu, dnes se ani trochu nestydím přiznat, že od Vánoc jsem se svým autem vůbec nejel (řadu dalších jsem použil jen z důvodu pracovní nezbytnosti), poněvadž ona radost z řízení, o které hovoří Brumla, se kvůli situaci na evropských cestách již jaksi vytratila. Bohužel...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aby řeč nestála
PříspěvekNapsal: 16 únor 2012 00:03 
Offline

Registrován: 25 září 2011 14:38
Příspěvky: 184
Automobil: Dodge Stealth
Typ motoru: DOHC non turbo
Rok výroby: 1991
No pánové, já tu budu asi z vás nejmladší (21 let) a nedám na svého dodge dopustit.. ikdyž bych radši turbo, tak i přesto ten požitek z jízdy a celkově.. interier všecko proste.. to auto miluju ! :) Ano, uvažoval jsem hodněkrát a asi bych i chtěl nakou 1.9 TDI a čipnout to.. že to pojede docela.. a nebude zrat nic.. ale i kdybych to udelal, nikdy bych dodge neprodal :) Na běžné ježdění kdy člověk potřebuje něco vyřešit bych měl toho diesela a .. na požitek jízdy v něčem vyjímečném bych měl stále dodge :) Vlastním ročník 91 a i přesto že to auto je stejně staré jako já, tak prostě lidi na to koukaj.. a člověk má ten pocit, že jede v něčem vyjímečném :) A rozhodně nechci jezdit oktávkou a být tuctový :) Ono ve výsledku se to všechno stáčí k těm penězum ale.. :) Každej chlap by si rád koupil sportáka a vychutnaval si pozitek z jízdy, pohledy lidi a kdo ví co ještě.. natož mladej kluk.. takový auto by bral každej v mym věku :) Ale ono živit to, starat se o to.. to jsou prostě peníze furt :) Doba je nahovno a je to holt tak. Dejte každýmu mladýmu klukovi 2 mega do ruky a určitě první co udělá tak že si koupí auto co má aspon 300 koní :) Jenže po pul roce ho prodá, protože ty dvě mega už spotřeboval a neuživí to :) Debata kterou Brumla rozjel je hrozně filosoficka a dalo by se tu dlouze polemizovat, ale ve výsledku jsou to prostě ty peníze, které hrajou zásadní roli :)

_________________
Dodge Stealth RT rv. 91 3.0 DOHC
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aby řeč nestála
PříspěvekNapsal: 16 únor 2012 12:50 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj,
jistě, jde o nadsázku a jistou 'filozofii' ale zkus se zamyslet zda tom mém mediálním obrazu není něco pravdy :lol: ... A trochu vycházím ze svého okolí, mám mladé kolegy v práci a je to někdy fakt děs co je interesuje (nemyslím to nijak zle nebo mentorsky, to není jejich nějaká chyba prostě se orientují na základě svých zkušeností a toho co jím je 'tržně' vštěpováno) a jeden má oktávku na plyn, kterou ani neudržuje ani nemyje prostě vomlácená hrouda bláta se přihrká a odhrká totální nezájem, druhého vozí přítelkyně protože řízení ho nebaví a moc stresuje a tak... No a mě jako fandovi do aut je z toho nějak divně, protože my jse i ty svoje první 120 hadovky oblejzali a byli jsme na ně hrdý a taky jsme se ta těch klumpech hodně naučili....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aby řeč nestála
PříspěvekNapsal: 17 únor 2012 12:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srpen 2011 13:06
Příspěvky: 77
Bydliště: ostrava jih
Automobil: gt3000
Typ motoru: 6v
Rok výroby: 1992
ahojik tak to pročitam a mam taky svuj nazor
reklama je poplatna době a kdo da na reklamu nema individualni postoj
ja jsem autak srcem a to je zaklad skoro mne ty teze o ekologiji neberou
a mladi jsou dnes vic na počitače a virtualitu ten naš zapal pro adrenalin jim chybí
když se podivam na nabidku bazaru tak tam je vždy par superaut za par korun ale kdo je umi dnes spravit a udržovat
ti šikovní automechanici se už ani nenajdou a když tak si pořidi nejaky special a ten si vytuní
ale na ježdeni si skoro každy pořidi neco ekonomiskeho ..1,6d
a na karu s 300kw ani nepomysli tech 20l za 40kc na 100 zvladne jen malokdo
proto se adrenalin lije přes jine zdroje a max tak přes motorku

a ta filozofije reklam je taky brana pro většinu a ti co maji na lepši to prostě neřeší maji sve nazory i radce a pro ne je reklama směřovana vicemene ani nechteji at jim do zeli leze kdejaky nuzař ---prostě doba spěje k šlechtě

_________________
starši pan ale autař skoroveteran gt3000 mišaček


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aby řeč nestála
PříspěvekNapsal: 18 únor 2012 16:51 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Brumla píše:
druhého vozí přítelkyně protože řízení ho nebaví a moc stresuje a tak.......



Boze :lol: :lol: :lol: ... to musi byt mulo ten klucina :roll:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aby řeč nestála
PříspěvekNapsal: 19 únor 2012 12:03 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Myslim, ze dnesni kluky tezko oslovi naky "hranaty" vuz z minulosti, o kterem vi jen z povidani tatiku. Podle me by aj zajem byl, ale vybiraji z aktualni nabidky soucasnych vozu, to co maji zrovna pred nosem. Tyto sou cenove nekde uplne jinde (nemyslim zrovna seriove vozy se sportovnim paketem a urychlovacimi pruhy na kapote...). Nedovedu si predstavit, ze by nekdo cekal na skyline GTR 15 let, az bude levnejsi...

Tyto vozy pro me maji daleko vetsiho ducha nez soucasne kary
bmw m3 e30 (stale mene dostupny a stale drazsi)
lancia delta integrale (kdo by to nechtel mit v garazi)
peugeot 405 T16
calibra turbo
Muj puvodni zamer byl vybrat mezi calibrou turbo a 405 T16... souhra nahod me zavedla na inzerat ke GT a tak sem k nemu prisel.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aby řeč nestála
PříspěvekNapsal: 19 únor 2012 21:11 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Hmm, tak do tehle bych treba ja vubec nesel...

pro me maji ducha nasledujici vozy:

Honda NSX
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... SX_red.jpg

Lotus Esprit
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Lotus ... rit_HC.jpg

BMW 840
http://en.wikipedia.org/wiki/File:BMW_8 ... _front.jpg
(tenhle bych si chtel moc rad v budoucnu zaparkovat vedle Dodge)

Nissan 300ZX
http://en.wikipedia.org/wiki/File:300ZX.jpg


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aby řeč nestála
PříspěvekNapsal: 19 únor 2012 21:37 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
expresion píše:
Hmm, tak do tehle bych treba ja vubec nesel...

pro me maji ducha nasledujici vozy:

Honda NSX
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... SX_red.jpg

Lotus Esprit
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Lotus ... rit_HC.jpg

BMW 840
http://en.wikipedia.org/wiki/File:BMW_8 ... _front.jpg
(tenhle bych si chtel moc rad v budoucnu zaparkovat vedle Dodge)

Nissan 300ZX
http://en.wikipedia.org/wiki/File:300ZX.jpg


Zdar expre :smile:
Tak na 840ku nebo zetixo se da este stale narazit, ne?
Ze by sme se v budoucnu potkali s bmw? :wink:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aby řeč nestála
PříspěvekNapsal: 19 únor 2012 22:52 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Zdarec,

no tedka je na prodej v CR pet tech BMWaku.... nejlevnejsi zacina na 190 :think:
Jestli do toho pujdes tak mi to musis prijet ukazat ;-)

jinak mno...moji garaz ted obohatilo Volvo S80 2.9i ,takze to vidim ze 2-3 roky zadnou dalsi strelu kupovat nebudu asi O:-)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz