mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 01 květen 2024 10:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ABS-ka
PříspěvekNapsal: 17 duben 2012 19:57 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
..... no tak jsem dal auto po umytí hned do garáže a za dva dny mi po startu nezhasla kontrolka od ABS-ky. Hmmm asi se mi někam dostala vodní pára jak to v garáži schnulo a pak zkondezovalo a mám problém - tedy budu hledat kde to je a začnu vyblikáním chyby na jednotce ABS-ky. Před časem se na to někdo ptal a tak až to budu dělat udělám pár fotek....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ABS-ka
PříspěvekNapsal: 18 duben 2012 00:02 
Offline

Registrován: 09 prosinec 2011 15:44
Příspěvky: 7
Rok výroby: 0
Ahoj, voda to je svinarna, ja taky uvazuji nad mytim, ale myslim motoru, mam ho uz celkem zapraseny, ale bojim se toho, vsude sama elektronika abych si nenadelal vic problemu nez uzitku, asi to opucuji jen ruco: ) Nedavno jsem si nechal umyt motor na jinem aute a hned kdyz jsem do toho sedl se rozsvitila kontrolka motoru, takze to museli napichnout a vymazat chybu, dostala se voda do kontaktu na vaze vzduchu, nastesti to dobre dopadlo,ale u Dodge mam vetsi obavy prave:(


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ABS-ka
PříspěvekNapsal: 18 duben 2012 18:33 
Offline

Registrován: 25 září 2011 14:38
Příspěvky: 184
Automobil: Dodge Stealth
Typ motoru: DOHC non turbo
Rok výroby: 1991
Jo vodu ani hovno, ja v létě projel nechtíc.. no spíše proletěl.. louži jako prase.. že voda stříkala tři metry nad auto.. no a pak mi auto nejelo tri mesice, CAS v cudu.. urcite kvuli tomu to bylo :-P

_________________
Dodge Stealth RT rv. 91 3.0 DOHC
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ABS-ka
PříspěvekNapsal: 31 srpen 2013 10:28 
Offline

Registrován: 02 září 2012 22:30
Příspěvky: 156
Automobil: 3000GT VR4
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1993
ako to nakoniec dopadlo? ..ja mam ten problem ze po zapnuti kluca kontrolka nachvilu zablika a potom ostane svietit, zatial som len preveril snimace otacania kolies, vsetky su ok, ale neviem co dalej...

ps: v nudzovom rezime idu normalne predne aj zadne brzdy "naostro"? nema na to vplyv nefunkcne ECS a svietiace SRS?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ABS-ka
PříspěvekNapsal: 31 srpen 2013 11:07 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
rador87 píše:
ako to nakoniec dopadlo? ..ja mam ten problem ze po zapnuti kluca kontrolka nachvilu zablika a potom ostane svietit, zatial som len preveril snimace otacania kolies, vsetky su ok, ale neviem co dalej...

ps: v nudzovom rezime idu normalne predne aj zadne brzdy "naostro"? nema na to vplyv nefunkcne ECS a svietiace SRS?


Jetšě jsem to nedokončil - ale asi mám vadný elektromotor aktuátoru - vrhnu se na to až přijedu ze zámoří.
Pokud je ABS mimo funkci, brzdy brzdí jak říkáš 'na ostro' tedy kola se mohou zablokovat :wink:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ABS-ka
PříspěvekNapsal: 31 srpen 2013 23:21 
Offline

Registrován: 16 květen 2006 14:24
Příspěvky: 456
Brumla píše:
rador87 píše:
ako to nakoniec dopadlo? ..ja mam ten problem ze po zapnuti kluca kontrolka nachvilu zablika a potom ostane svietit, zatial som len preveril snimace otacania kolies, vsetky su ok, ale neviem co dalej...

ps: v nudzovom rezime idu normalne predne aj zadne brzdy "naostro"? nema na to vplyv nefunkcne ECS a svietiace SRS?


Jetšě jsem to nedokončil - ale asi mám vadný elektromotor aktuátoru - vrhnu se na to až přijedu ze zámoří.
Pokud je ABS mimo funkci, brzdy brzdí jak říkáš 'na ostro' tedy kola se mohou zablokovat :wink:


Mas ABS HU pri pravom prednom kolese?
Potom to bude pravdepodobne motor pumpy HU, ktory je velmi nestastne rieseny a umiestneny...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ABS-ka
PříspěvekNapsal: 01 září 2013 00:34 
Offline

Registrován: 02 září 2012 22:30
Příspěvky: 156
Automobil: 3000GT VR4
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1993
ano mam to tam, ok pozriem ten motor, tu je cela jednotka na predaj: http://auto.bazos.cz/inzerat/26558145/A ... 3000GT.php

ps: vam co mate ABS funkcne, stoji to za to? lebo vsade sa docitam ze ABS na 3000kach je bieda...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ABS-ka
PříspěvekNapsal: 01 září 2013 09:32 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
spc píše:
Mas ABS HU pri pravom prednom kolese?
Potom to bude pravdepodobne motor pumpy HU, ktory je velmi nestastne rieseny a umiestneny...


Ahoj to je ono, myslím že motor má opotřebované kartáče nebo se zadřel - i když přivedu napětí přímo na jeho konektor - netočí se. Chystám se to vymontovat a opravit a uvidím co jak...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ABS-ka
PříspěvekNapsal: 01 září 2013 10:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Já mám ABS funkční ale zabrzdit tak abych ho využil,se mi ještě nějak :grin: nepodařilo,pokud jsem to neudělal schválně na šotolině.
Ne,že bych jezdil jak "ponocný" ale zřejmě ty velké široké kola není lehké zablokovat-tedy pokud ne to stačí brzdy samotné. :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ABS-ka
PříspěvekNapsal: 01 září 2013 12:52 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Kuno píše:
Já mám ABS funkční ale zabrzdit tak abych ho využil,se mi ještě nějak :grin: nepodařilo,pokud jsem to neudělal schválně na šotolině.
Ne,že bych jezdil jak "ponocný" ale zřejmě ty velké široké kola není lehké zablokovat-tedy pokud ne to stačí brzdy samotné. :grin:


Ahoj, no tak to zkontroluj brzdy, jak jsi viděl na mé vybržděné gumě, tak by jsi měl být schopen kola zablokovat i na asfaltu za sucha, když mi nejde ABS a šlápnu pořádně na brzdy v 80 - 90km/hod tak vidím v zrcátku dým z gum... kola spolehlivě zablokuji...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ABS-ka
PříspěvekNapsal: 01 září 2013 14:24 
Offline

Registrován: 16 květen 2006 14:24
Příspěvky: 456
Brumla píše:
spc píše:
Mas ABS HU pri pravom prednom kolese?
Potom to bude pravdepodobne motor pumpy HU, ktory je velmi nestastne rieseny a umiestneny...


Ahoj to je ono, myslím že motor má opotřebované kartáče nebo se zadřel - i když přivedu napětí přímo na jeho konektor - netočí se. Chystám se to vymontovat a opravit a uvidím co jak...


To nie je opotrebovanim - ten motor pumpy nie je nijak chraneny pred vodou a zaroven je umiestneny na velmi nestastnom mieste -> kde ta voda za jazdy poriadne vnika... :sad:

Takze sa psychicky priprav na spuuuustu hrdze vovnutri ako na 99.9% pravdepodobnu pricinu nefunkcnosti motora....

V neskorsich rocnikoch bola HU ak sa nemylim presunuta do motoroveho priestoru - tam kam aj konstrukciou patri.

p.s.
Svoj som radsej vymenil za zanovny a zatesnil co najlepsie silikonom, pretoze HU nie je diel stavany na prilisne montovanie hore/dolu a bol prilis hrdzavy aby som veril ze samotne vycistenie a repas bude dost spolahlive.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ABS-ka
PříspěvekNapsal: 01 září 2013 16:40 
Offline

Registrován: 02 září 2012 22:30
Příspěvky: 156
Automobil: 3000GT VR4
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1993
bol som to pozriet a je to v dost biednom stave naoko, ale po pripojeni napatia (z externeho zdroja) sa motor normalne rozbehol... co dalej? :think: :oops:

asi bude najlepise kupit druhu pumpu v dobrom stave a urobit tam na to nejaku vodotesnu skrinu, je to fakt na tom najblbsom mieste ake moze byt..


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ABS-ka
PříspěvekNapsal: 01 září 2013 17:39 
Offline

Registrován: 16 květen 2006 14:24
Příspěvky: 456
rador87 píše:
bol som to pozriet a je to v dost biednom stave naoko, ale po pripojeni napatia (z externeho zdroja) sa motor normalne rozbehol... co dalej? :think: :oops:

asi bude najlepise kupit druhu pumpu v dobrom stave a urobit tam na to nejaku vodotesnu skrinu, je to fakt na tom najblbsom mieste ake moze byt..


Ak si to dobre pametam, tak pri poruche motora v HU to svieti az po dosiahnuti rychlosti 4kmh (vtedy to ECU skusa pre kontrolu rozbehnut)

Vhodne by bolo najst a zaplatit si diagnostiku na origo MUTke, ktora precita aj ABS chyby (ECU je Bosch)
(mal by mat kazdy autorizovany servis)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ABS-ka
PříspěvekNapsal: 02 červenec 2014 19:24 
Offline

Registrován: 26 březen 2013 23:01
Příspěvky: 143
Bydliště: Vysočina
Automobil: 3000 GT VR4
Typ motoru: 3.0 Twin Turbo
Rok výroby: 1991
Ahoj,
kdo z vás má pořešené ABS aby šlo vypínat např. přes vypínač? Jak máte vyřešeno?
Dá se přes pojistku vytáhout vypínač? Pokud ano, tak přes kterou abych vypnul jen okruh ABS?
ABS mám funkční, ale při nouzovce když sepne s ním auto nezastavím...v ten moment se ze mě stává namísto řidiče jen pasažér sledující a netušící kdy a jak se mi podaří alespoň zpomalit... :D

Dík, Titan.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ABS-ka
PříspěvekNapsal: 06 červenec 2014 07:28 
Offline

Registrován: 02 prosinec 2009 19:06
Příspěvky: 233
Automobil: Mitsubishi 3000GT VR4 Twin turbo
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 2000
Ahoj , zatim sem se k tomu nedostal , ale mam v planu zapojit ABS na Active Aero :idea:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz