mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 10 květen 2024 05:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Teplota oleje u VR4
PříspěvekNapsal: 12 květen 2012 16:45 
Offline

Registrován: 18 březen 2012 21:44
Příspěvky: 18
Automobil: Mitsubishi 3000 GT Twin Turbo Európska verzia
Rok výroby: 92
Ja používam Mobile 3000 5W40, ale sem tam mi počas jazdy (hlavne, keď mám ťažkú nohu na plyne) začne svietiť kontrolka oleja.
Oleja mám dosť a tlak si kontrolujem na budíku, tak neviem prečo mi to raz za čas svieti. Potom to aj samo zhasne. Žeby zlý snímač?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Teplota oleje u VR4
PříspěvekNapsal: 13 květen 2012 14:31 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Američan píše:
...sem tam mi počas jazdy (hlavne, keď mám ťažkú nohu na plyne) začne svietiť kontrolka oleja...

Pokud se tak děje při spadnutí otáček na volnoběh během ostré jízd, je to OK. Svědčí to jen o tom, že olej "teplem zřídl", zubové čerpadlo není schopno při nízkých otáčkách dodat náležitý objem a tím vytvořit nezbytný tlak, a že systém signalizace tlaku přes kontrolku funguje správně. Pokud si však někdo myslí, že dnešní vozy to mají vyřešené lépe, je na šeredném omylu: např. u koncernových vozů se kontrolka tlaku oleje za běhu motoru rozsvítí pouze tehdy, když tam tlak není vůbec žádný a vůz se pohybuje rychlostí přinejmenším 20 km/h (obě podmínky musejí být splněny současně)!!!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Teplota oleje u VR4
PříspěvekNapsal: 13 květen 2012 16:33 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj,
mmno, může být, ale musím poznamenat, že se mi to zatím nikdy nestalo a kontrolka se mi ani při velkém zatížení vozu nikdy nerozsvítila a proto doporučuji se na to raději mrknout.....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Teplota oleje u VR4
PříspěvekNapsal: 13 květen 2012 17:15 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Jenže Ty, Brumlo, používáš "lepší" olej. Tím nemyslím jen vhodnější pro daný účel, ale také jeden z posledních ještě "nešizených".

P.S.: Ta kontrolka se samozřejmě nesmí rozsvěcovat nad volnoběhem!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Teplota oleje u VR4
PříspěvekNapsal: 13 květen 2012 20:47 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Američan píše:
Ja používam Mobile 3000 5W40, ale sem tam mi počas jazdy (hlavne, keď mám ťažkú nohu na plyne) začne svietiť kontrolka oleja.
Oleja mám dosť a tlak si kontrolujem na budíku, tak neviem prečo mi to raz za čas svieti. Potom to aj samo zhasne. Žeby zlý snímač?


Hoja, ano, myslim ze by mohlo souviset se spinacem (switch)
http://www.stealth316.com/2-oilpresloc.htm


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Teplota oleje u VR4
PříspěvekNapsal: 15 květen 2012 20:02 
Offline

Registrován: 18 březen 2012 21:44
Příspěvky: 18
Automobil: Mitsubishi 3000 GT Twin Turbo Európska verzia
Rok výroby: 92
Vďaka za odpovede - hneď, ako budem mať čas sa na to pozriem a oznámim výsledok - budem meniť celý olej a samozrejme aj olejový filter.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Teplota oleje u VR4
PříspěvekNapsal: 15 květen 2012 22:01 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Američan píše:
Vďaka za odpovede - hneď, ako budem mať čas sa na to pozriem a oznámim výsledok - budem meniť celý olej a samozrejme aj olejový filter.


jak jinak, nez menit take olej.filtr soucasne s olejem... , ikdyz manual rika filtr menit s 2x mensi frekvenci, nez olej...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Teplota oleje u VR4
PříspěvekNapsal: 16 květen 2012 07:08 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
ahoj,

jen co se týká toho olejového filtru, pozor na některé levné 'typovky' mají malý průtok. Ne všechno co má stejný závit je to pravé :lol: doporuičuji třeba tento: http://www.eliteauto.cz/nahradni-dily/Mitsubishi_3000-gt-z16a_881999/olejovy-filtr-hp-1004/


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Teplota oleje u VR4
PříspěvekNapsal: 16 květen 2012 09:42 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Já pro změnu doporučuji Purflux odpovídajícího typu, který nebude horší, k tomu za poloviční cenu.

P.S.: V případě olejových filtrů jde i o řadu jiných parametrů, než jen ten závit!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Teplota oleje u VR4
PříspěvekNapsal: 16 květen 2012 10:13 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj,

no jistě, ale Purflux na GTčko v čechách asi neseženeš (seženeš tak do citroenu nebo peugeotu) a když ho dovezeš je cena v limbu :sad: Spíš jsem chtěl uporoznit na různé rychlotabulky, kde Vám za 99,-- zvolí fitr a hotovo, jeden takový zaručený typ jsem viděl a měl sotva poloviční výšku o proti originálnímu, asi byl vylehčenej :lol: :lol:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Teplota oleje u VR4
PříspěvekNapsal: 16 květen 2012 11:15 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
http://www.autodily-cardo.cz/nove/olejo ... ux-ls489a/

Používám shodou okolností stejný, na Galanta 2,5 V6 však kupodivu patří jiný typ.

Jinak výška ani vnitřní objem nevypovídají moc o tom, co se skrývá uvnitř, samozřejmě pominu-li rozdíly v rozměrech filtru na motor osobního a nákladního vozu.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Teplota oleje u VR4
PříspěvekNapsal: 16 květen 2012 11:29 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj,

jo to je správný typ, Purflux LS 705 [LS 489A] cena je dobrá.... Co se týká rozměrů asi by měly být obdobné pokud jsou filtry stejných parametrů (s výjimkou snad nějaké super technologie, která umožní redukci rozměrů, ale ta zase v lowcost výrobcích nebude), když potřebuji prohnat nějaké množství oleje tím filtrem, tak ta plocha lamel je důležitá nebo musím při menší ploše trochu zvětšit propustnost, ale snad to pak také stejně filtruje ? - nu pro jistotu beru rozměrově shodné či velmi podobné výrobky....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Teplota oleje u VR4
PříspěvekNapsal: 16 květen 2012 13:02 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Aktualne mam na aute filtr od tutela weber typ "50" (prumer 76,5 mm, vyska 59 mm).
Je nizsi nez predchozi filtr (nebyl to original, mel oznaceni 42033-5410, jeho prumer byl 80,4 mm a vyska 74 mm, mel ale mensi vnitrni prumer a byl o poznani lehci).

http://www.oleje.cz/eshop/seznam_prod.p ... =15&page=2
http://www.motorovyolej.eu/cz/filtry-tutela/

Pri dalsi vymene tutelacky filtr otevru a zhodnotim, co se skryva uvnitr, pro srovnani.
Take sem premyslel, nez sem ho tam dal. Nicmene sem se rozhodl.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Teplota oleje u VR4
PříspěvekNapsal: 16 květen 2012 14:12 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Brumla píše:
...Co se týká rozměrů asi by měly být obdobné pokud jsou filtry stejných parametrů (s výjimkou snad nějaké super technologie, která umožní redukci rozměrů, ale ta zase v lowcost výrobcích nebude), když potřebuji prohnat nějaké množství oleje tím filtrem, tak ta plocha lamel je důležitá nebo musím při menší ploše trochu zvětšit propustnost, ale snad to pak také stejně filtruje ?...

Stejnou úvahou jsem se rovněž řídil, dokud jsem se nezačal blíže zajímat o to, co v těch filtrech vlastně vězí. A tak si dnes droufnu prohlásit, že "o velikosti to není"! :lol:

Jen tak mimochodem, právě od Purflux-e bere MMC "originální" filtry pro svou evropskou servisní síť. A po tom, co jsem o filtrech a jejich výrobcích zvěděl, mi to nepřijde ani trochu divné. :clap:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Teplota oleje u VR4
PříspěvekNapsal: 16 květen 2012 14:52 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Mitsi píše:
Stejnou úvahou jsem se rovněž řídil, dokud jsem se nezačal blíže zajímat o to, co v těch filtrech vlastně vězí. A tak si dnes droufnu prohlásit, že "o velikosti to není"!


no dobře :grin: to zní tajemně, tedy co v tom je fígl ??


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz