mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 01 květen 2024 09:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 161 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: výfuk-nahrazení serie
PříspěvekNapsal: 19 prosinec 2013 11:39 
Offline

Registrován: 05 květen 2006 17:52
Příspěvky: 196
Bydliště: Červený Kostelec
Nezkoumal jsem potrubí gt ale u většiny aut výfuk vydrží cca 10 let to klas. železo nevydrží v soli a sračkách to je fuk.
Parohama jsem myslel to co jde hned z hlavy my tady u nás tomu říkáme parohy :wink:
JInak co k té síle toho nerezu má s tím někdo zkušenost?

_________________
Tom 3000 gt twin turbo


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výfuk-nahrazení serie
PříspěvekNapsal: 19 prosinec 2013 11:56 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ptáš se na sílu materiálu trubek nebo pláště koncového tlumiče?

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výfuk-nahrazení serie
PříspěvekNapsal: 19 prosinec 2013 12:23 
Offline

Registrován: 05 květen 2006 17:52
Příspěvky: 196
Bydliště: Červený Kostelec
Celkově na sílu trubek
Ještě doplním mluvím o tom co nabízejí na E-bay
Jde hlavně o svody kde je teplota nejvyšší zadní tlumič tam už to bude v pohodě.
Začínám na to trochu měnit názor vzhledem k tomu, že mám ,,moje parohy " v dobré m stavu měnit je nebudu to ostatní se uvidí až debata bude u konce a uděláme si všichni obrázek co je vlastně nejlepší variantou není nad to něco uspěchat a potom vše předělávat to bych byl teda hodně nasranej :mad:

_________________
Tom 3000 gt twin turbo


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výfuk-nahrazení serie
PříspěvekNapsal: 19 prosinec 2013 12:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Mitsi píše:
Kuno píše:
Origo potrubí GT je normální železo s povrchovou úpravou,Co-čkem dobře svařitelné.

Tohle mne překvapuje, poněvadž zatím u všech mých vozů Mitsubishi byl celý výfukový trakt z nerezu.


Podle svého auta to soudit nemohu,výfuk není rezavý vyjma míst svarů vlnovcu,kde se rez už objevuje a protože předpokládám,že při výrobě by i ty svary byly řešeny nerez materialem,usuzuji,že origo výfuk nerez není.
Každopádně je výfuk na GT z hodně kvalitního (a vhodným způsobem dobře povrchově ošetřeného) materialu.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výfuk-nahrazení serie
PříspěvekNapsal: 19 prosinec 2013 13:15 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Tom píše:
Celkově na sílu trubek
Ještě doplním mluvím o tom co nabízejí na E-bay
Jde hlavně o svody kde je teplota nejvyšší zadní tlumič tam už to bude v pohodě.
Začínám na to trochu měnit názor vzhledem k tomu, že mám ,,moje parohy " v dobré m stavu měnit je nebudu to ostatní se uvidí až debata bude u konce a uděláme si všichni obrázek co je vlastně nejlepší variantou není nad to něco uspěchat a potom vše předělávat to bych byl teda hodně nasranej :mad:


Ten, kdo sestaví vyfuk samodomo jako první, bude buď jako první naštvaný nebo naopak spokojený. Je to loterie a dle provedených úprav taky originální pro dané gt.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výfuk-nahrazení serie
PříspěvekNapsal: 19 prosinec 2013 16:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
do Nového roku to budu já. :wink:
Jestli budu nasraný nebo spokojený nevím ale železo se vykupuje furt. :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výfuk-nahrazení serie
PříspěvekNapsal: 19 prosinec 2013 20:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 12 listopad 2013 08:13
Příspěvky: 28
Bydliště: Mohelnicko
Automobil: Mitsubishi 3000GT
Rok výroby: 1991
Kuno píše:
do Nového roku to budu já. :wink:
Jestli budu nasraný nebo spokojený nevím ale železo se vykupuje furt. :grin:

Lado,mas nejakou zmenu na vyfuku od te doby ,co jsem byl u tebe. Vis,ja jsem muzikant a ty taky,tak co se tyce zvuku,tak to mame v uchu. Rad bych si to poslech,jestli je tam nejaka zmena. Aspon mi to nafot.Dik


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výfuk-nahrazení serie
PříspěvekNapsal: 19 prosinec 2013 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Sally: Výfuk je demontovaný a už podruhé předělaný. Už bych to měl možná nahotovo ale musím občas dělat i "za peníze". :grin:
Fotky zatím nemám,až to bude komplet a vyzkoušené,že je to lepší než origo,začnu přijímat objednávky na zakázkovou :wink: výrobu. :grin: :grin: :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výfuk-nahrazení serie
PříspěvekNapsal: 19 prosinec 2013 23:12 
Offline

Registrován: 05 květen 2006 17:52
Příspěvky: 196
Bydliště: Červený Kostelec
enemdym píše:
Kuno píše:
...Slangove prekat anglicky downpipe.
Anlicky sice neumím ale ted tomu nějak nevěřím ještě víc. Škoda že nemám TT,prověřil bych ten prekat zevnitř. :wink:
Ale samozřjmě se nechci přít,byl o jen takový záblesk mysli,když jsem uvažoval proč Vám to s novými výfuky zespodu nejede.


Zevnitř v prekatech je sice levný matroš, ale furt plnící funkci
katu. Tato restrikce je většinou odstraněna při ladění jako první (kladivo-majzl metoda, obal zůstává).


Vypadá to jako včelí plástev jakési 6ti hrany můžu vyfotit jeden jsem vymlátil druhý už tam nebyl (nejsem si jistý zda to bylo dobře)Tím chci říci, že znovu bych to už neudělal evidentně vše souvisí se vším.
Vytloukl jsem ho kdysi na doporučení kámoše cituji, katalizátor je jen ucpaná díra jenže borci jezdí pouze sprinty kde to točí na max a tady se zase potvrzuje co píšete
je to kousek za turbem a evidentně budou plnit funci předkatalizátoru jak se píše výše a zároveň mírně škrtit průtok plynu.
Je to celé logické co tady píšete zvětšíš rouru snížíš tlak + rychlost proudění pokud bychom to udělaly obráceně bude to asi logicky tahat od spodu ovšem při vyšších otáčkách to nejspíš nepojede takže by se teoreticky měl okopírovat původní výfuk se stejnými průměry a pokud možno s podobnými tlumičy se stejným odporem

_________________
Tom 3000 gt twin turbo


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výfuk-nahrazení serie
PříspěvekNapsal: 20 prosinec 2013 11:48 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Tom píše:
Vypadá to jako včelí plástev jakési 6ti hrany můžu vyfotit jeden jsem vymlátil druhý už tam nebyl (nejsem si jistý zda to bylo dobře)Tím chci říci, že znovu bych to už neudělal evidentně vše souvisí se vším.
Vytloukl jsem ho kdysi na doporučení kámoše cituji, katalizátor je jen ucpaná díra ...

Jo, jde o keramickou mřížku nesoucí na obrovské ploše (v katalyzátoru běžné velikosti pro dvoulitrový motor je té plochy jako na fotbalovém hřišti!) těch vnitřních šestiúhelníkových kanálků katalytickou vrstvu platiny a rhodia. Katalyzátor rozhodně není "jen ucpaná" díra, ale kromě katalytické funkce plní i řadu dalších: především je zároveň homogenizátorem proudění výfukových plynů a rezonátorem výfukového traktu!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výfuk-nahrazení serie
PříspěvekNapsal: 20 prosinec 2013 12:14 
Offline

Registrován: 05 květen 2006 17:52
Příspěvky: 196
Bydliště: Červený Kostelec
Takže je to tak jak jsem si myslel bylošpatné ji vytlouct.
Je potom jednodušší pro hokusy pousy sehnad svody bez prekatů než s nimi

_________________
Tom 3000 gt twin turbo


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výfuk-nahrazení serie
PříspěvekNapsal: 20 prosinec 2013 14:53 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Počítáte s rezonátorem pro homemade vyfuk?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výfuk-nahrazení serie
PříspěvekNapsal: 20 prosinec 2013 15:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Enemdym: mám jeden nachystaný ale jestli tam bude,zatím nevím.
Jsem smířen s tím,že to budu muset upravovat vícekrát... ale zkoušet se bude až to budu moci měřit G-techem... a samozřejmě pokud nenapadne sníh. :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výfuk-nahrazení serie
PříspěvekNapsal: 20 prosinec 2013 18:57 
Offline

Registrován: 16 květen 2006 14:24
Příspěvky: 456
Mitsi píše:
Tom píše:
Vypadá to jako včelí plástev jakési 6ti hrany můžu vyfotit jeden jsem vymlátil druhý už tam nebyl (nejsem si jistý zda to bylo dobře)Tím chci říci, že znovu bych to už neudělal evidentně vše souvisí se vším.
Vytloukl jsem ho kdysi na doporučení kámoše cituji, katalizátor je jen ucpaná díra ...

Jo, jde o keramickou mřížku nesoucí na obrovské ploše (v katalyzátoru běžné velikosti pro dvoulitrový motor je té plochy jako na fotbalovém hřišti!) těch vnitřních šestiúhelníkových kanálků katalytickou vrstvu platiny a rhodia. Katalyzátor rozhodně není "jen ucpaná" díra, ale kromě katalytické funkce plní i řadu dalších: především je zároveň homogenizátorem proudění výfukových plynů a rezonátorem výfukového traktu!


suhlas.

preto dat prec kat a vsetky rezonatory okrem koncoveho tlmica nie je bohvieco...

takisto suhlasim ze kat je pre motor hnus (ucpana diera), pretoze jeho restrikcia je mnohonasobne vecsia ako rezonancna funkcia- kedze je to len `vedlajsi produkt` (u rezonatorov naopak je restrikcia zanedbatelna) -> no len ho `vykuchat` je zas blbe riesenie, pretoze to lokalne rozsirenie a zuzenie vyvolava turbulencie zas posobiace ako restrikcia a zdroj neziaducich efektov....


v podstate plati ze vsetky upravy treba vykonavat s mierou, postupne a zamysliet sa co to konkretne vlastne znamena pre system -> inak uprava moze viac pokazit ako vylepsit :wink:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výfuk-nahrazení serie
PříspěvekNapsal: 22 prosinec 2013 14:43 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Kuno píše:
Enemdym: mám jeden nachystaný ale jestli tam bude,zatím nevím.
Jsem smířen s tím,že to budu muset upravovat vícekrát... ale zkoušet se bude až to budu moci měřit G-techem... a samozřejmě pokud nenapadne sníh. :grin:


Navicekrat - s tím se počítá a jinak to v domácích podmínkách půjde jen ztezka.
Jaký má tvůj rezonator délku, průměr válce, průměr vstupu / výstupu, jak vypadá uvnitř?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 161 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz